Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів

 

Використання різних технологічних відходів як джерел сировини та енергії є однією з актуальних проблем економіки. У 2000 році підприємствами та організаціями України враховано 184,2 млн т новоутворених відходів виробництва, 9 млн т брухту чорних та 39,2 тис. т брухту кольорових металів. У господарський оборот повторно залучено 75,8 млн т вторинної сировини та відходів виробництва, або 41,2 % від обсягу утворених відходів.

У структурі використання металобрухту найбільша частка припадає на сталевий брухт та алюміній. За напрямами використання більшість вторинної сировини і відходів виробництва використано на продукцію виробничо-технічного призначення (23,6 %), на виробництво товарів широкого вжитку — 0,6 %, на паливні потреби — 0,5 %. На виробництво чавуну, сталі та продукції виробничо-технічного призначення використано 99,6 % брухту чорних та 97,5 % брухту кольорових металів, решту металобрухту використано на виробництво товарів широкого вжитку.

Серед окремих видів відходів, таких як фосфогіпс, шлаки виробництв чорних металів, купорос залізний, кислота сірчана гідролізна, суспензії дистилерні, шлами червоні, відходи графітовмісні, кісточки плодові, рівень використання їх на продукцію виробничо-технічного призначення становить 100 %. На виробництво товарів широкого вжитку гумові відходи використовуються на 41,5 %, полімерні, текстильні, вапнякові, крейдові відходи, відходи деревини та макулатура — на 17—27 %; на паливні потреби використовуються відходи тверді побутові, біогаз (100 %) та відходи агропромислового комплексу, такі як костриця луб'яних волокон (95 %), лушпиння насіння соняшника (81 %), тирса (77 %), відходи деревини (54 %).

У структурі використання вторинної сировини і відходів виробництва за формами власності найбільша частка припадала на підприємства державного сектору — 69 %, частка підприємств колективної власності становила 30 %. У структурі використання відходів за галузями найбільша частка припадала на промислові підприємства (95,5 %), з яких 61 % — на підприємства кольорової, а 29 % — на підприємства чорної металургії. Сільськогосподарські підприємства використовують 3,4 % усіх відходів. Відходи і брухт чорних та кольорових металів використовувались в основному підприємствами колективної форми власності –– відповідно 87 та 94 %.

Одним із основних елементів раціонального використання природних ресурсів є впровадження мало- і безвідходних технологій, що забезпечують найбільш повне, раціональне використання природних ресурсів, зменшення утворення та збільшення обсягів використання відходів. Рівень використання вторинної сировини і металобрухту в динаміці ілюструє табл.11.2.

Основними джерелами утворення багатотоннажних промислових відходів є підприємства видобувної, переробної, металургійної, енергетичної, хімічної та інших галузей промисловості. Залишається низьким рівень використання відходів збагачення поліметалічних руд для виробництва піску формового — 0 %, шламів червоних — 0,1 %, відходів вуглевидобутку і вуглезбагачення — 1,1 %.

Таблиця 11.2


Читайте також:

  1. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  2. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  3. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  4. Аналіз використання капіталу.
  5. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  6. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  7. Аналіз використання обладнання.
  8. Аналіз використання прибутку та резервів його зростання
  9. Аналіз використання робочого часу на підприємстві
  10. Аналіз використання фонду робочого часу.
  11. Аналіз ефективності використання каналів розподілу
  12. Аналіз ефективності використання оборотних активів




Переглядів: 1268

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Табель форм державної статистичної звітності про відходи | Утворення та використання вторинної сировини і відходів виробництва в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.