Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Гідроструминні насоси.

Гідроструминні насоси відносяться до насосів тертя. В основу їх дії положено принцип безпосередньої передачі кінетичної енергії від робочої рідини до тієї, яку перекачують. В залежності від роду робочої рідини, а також від тієї рідини, яку слід транспортувати, гідроструминні насоси часто називають гідроелеваторами або ежекторами. Схема гідроструминного насоса зображена на рисунку 68.

Якщо знехтувати втратами напору, то питомий запас повної енергії (потенційної і кінетичної) для потоку рідини буде постійним. Згідно рівнянню Бернуллі, цей запас дорівнює Епит = Р/rg + V2/2g. Це явище і використовується в гідроструминних насосах.

Рисунок 68. Схема установки струминного насоса. 1 - всмоктувальна труба; 2 - напір-на труба; 3, 4 - збірний і нижній резервуари; 5 - сопло; 6 - усмок-тувальна камера; 7 - камера змішування; 8 - дифузор; 9 - трубопровід.  

Робоча рідина під напором по трубі 2 подається в сопло 5. В соплі її швидкість і кінетична енергія зростають, а потенційна енергія і, відпо-відно, тиск зменшуються. При досить великій швидкості рідини в соплі тиск в камері 6 стане менше атмосферного, тобто там виникне вакуум. Внаслідок цього, під дією атмосферного тиску вода із нижнього резервуару 4 по трубі 1 буде підніматися в камеру 6 і потім в камеру 7. В камері змішування потоки робочої рідини і рідини, що піднімається, змішуються. При цьому робоча рідина віддає частину своєї енергії тій рідині, яку піднімає. Потім змішаний потік рідини поступає в дифузор 8, де його швидкість поступово зменшується, а статичний напір збільшується. Далі по напірному трубопроводу суміш поступає в збірний резервуар 3.

Розрахунок гідроструминних насосів при заданих Qэ , Qp , Ні Н1зводиться до знаходження оптимального діаметра отвору сопла, діаметра і довжини камери змішування, а також розмірів дифузора.

Відношення витрати Qэрідини, яку піднімають, до витрати Qpробочої рідини називають коефіцієнтом інжекції (або коефіцієнтом підмішування) a = Qэ / Qp .

Відношення висоти підйому рідини Ндо робочого напору Н1називають коефіцієнтом напору: b = Н / Н1 .

Коефіцієнт корисної дії струминного насоса дорівнює добутку коефіцієнтів інжекції і напору: h = a*b .У кращих конструкцій гідроструминних насосів К.К.Д. досягає 25 - 30%.

Гідроструминні насоси застосовуються для підйому води із свердловин, для водовідливу і водопониження при будівельних роботах, для підмішування гарячої води в системах опалення. На каналізаційних очисних спорудах ці насоси використовують для видалення мулу із пісколовок і для перемішування мулу в метантенках. Гідроструминні насоси можна також пристосувати для відкачки повітря із відцентрових насосів перед їх пуском.

Перевагами гідроструминних насосів є простота конструкції, відсутність рухомих деталей, надійність в роботі, невеликі габарити і мала вартість. До недоліків можна віднести низький коефіцієнт корисної дії, і необхідність подачі до сопла відносно великої кількості робочої рідини під високим тиском.

 


Читайте також:

  1. Вихрові насоси.
  2. Водокільцеві вакуумні насоси.
  3. Гвинтові насоси.
  4. Грунтові, піскові та шламові насоси.
  5. Діагональні насоси.
  6. Діафрагмові насоси.
  7. Занурювальні моноблочні осьові насоси. Промисловість випускає два типи таких насосів: ОПВі ОМПВ.
  8. Мембранні насоси.
  9. Осьові (пропелерні) насоси.
  10. Пластинчасті ексцентрикові насоси.
  11. Поршневі та плунжерні насоси.




Переглядів: 1000

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Шнекові насоси. | Повітряні водопідіймачі (ерліфти).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.