Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Багатоступеневі горизонтальні насоси.

Багатоступеневі насоси розвивають високі напори при відносно невеликих подачах. Промисловість випускає два типи таких насосів. Перший тип - відцентрові багатоступеневі секційні насоси з робочими колесами однобічного входу з вертикальними торцьовими роз’ємами корпусу. Ці насоси позначаються буквами ЦНС.Другий тип - відцентрові багатоступеневі насоси спірального типу з робочими колесами однобічного входу, які згруповано попарно назустріч одне одному. Ці насоси мають горизонтальний роз’єм корпусу і позначаються буквами ЦН. Різновидністю насосів другого типу є відцентрові багатоступеневі насоси з горизонтальним роз’ємом корпусу і з першим робочим колесом двобічного входу. Решта робочих колес - одностороннього входу,які згруповано попарно назустріч одне одному.

Малюнок 36. Схеми руху рідини в багатоступеневих насосах. а) - в насосах типу ЦНС; б) - в насосах типу ЦН.
Малюнок 37. Розріз багатоступеневого насоса типу ЦНС. 1 - напірна кришка з вихідним патрубком; 2 - спрямовуючий апарат; 3 - корпус секції; 4 - шпилька; 5-захисно-ущільнююче кільце; 6 -рези-новий шнур; 7 -вхідна кришка з вхідним патрубком; 8 -канал в криш-ці для гідравлічного ущільнення сальника; 9 - муфта; 10 - радіальний роликопідшипник; 11-кронштейн; 12 - сальник; 13 - кільце гідравліч-ного ущільнення; 14 - грундбукса; 15 - захисна втулка; 16 - робоче колесо;17 - вал; 18 - шпонка; 19 - щілина підведення води до гідрав-лічної п’яти; 20 - дистанційна втулка; 21 - втулка розвантаження; 22 - гайка-втулка; 23 - ущільнення в кришціпідшипника; 24 - захисно-ущільнююче кільце; 25 - гідравлічна автоматична п’ята.

Якщо воду заставити проходити послідовно через кілька колес, які змонтовано в одному корпусі насоса, то напір насоса буде дорівнювати сумі напорів послідовно розміщених колес, які пропускають одну і ту ж подачу. На малюнку 36 показано схеми руху рідини через робочі колеса багатоступеневих насосів різного типу.

На малюнку 37 показано розріз п’ятиступене-вого (п’ятиколесного) секційного насоса марки ЦНС.

Секційні насоси мають вертикальний торцьовий роз’єм корпуса і складаються із окремих секцій, які стягуються шпильками. Демонтаж таких насосів при профілактичних оглядах та при ремонті дуже незручний. Він вимагає більших затрат часу ніж демонтаж насосів К тому що, крім роз’єднання з трубопроводами приходиться робирати підшипники і сальники

Вода з одного робочого колеса на друге відводиться за допомогою лопаток спрямовуючого апарата 2. Напрям початку цих лопаток співпадає з напрямом абсолютної швидкості рідини на виході із робочого колеса. Потім по спеціальному каналу вода підводиться до вхідного отвору наступного робочого колеса.Від останнього робочого колеса вода відводиться в напірний патрубок насоса.

Секційність насоса дозволяє при одній і тій же подачі змінювати напір насоса міняючи кількість секцій. При цьому будуть змінюватися довжини вала, шпильок і трубки відводу води від гідравлічної п’яти.

Нерівні площі бокових поверхонь робочих колес (переднього і заднього дисків) є причиною виникнення осьових зусиль, які направлені в сторону усмоктування. Ці зусилля сприймаються спеціальною гідравлічною п’ятою 25. Вода від останнього робочого колеса поступає через щілину 19 в гідравлічну п’яту, і створюється протитиск осьовим зусиллям. Від п’яти в одних насосах вода відводиться для ущільнення сальників, а потім попадає в усмоктувальну трубу, в інших насосах, де є спеціальний підвід води для ущільнення сальників, вода від гідравлячної п’яти зразу виходить в усмоктувальний трубопровід, або назовні.

Гідравлічна п’ята - відповідальний пристрій, який вимагає старанного догляду. Неполадки в її роботі можуть вивести із ладу весь насос.

Обертаюче зусилля електродвигуна передається насосу через упругу дискову втулочно-пальцеву муфту 9, яка складається із двох полумуфт. Обидві полумуфти з’єднуються між собою циліндричними стальними пальцями з надітими на них резиновими втулками. Ці пальці жорстко закріплюються в полумуфті електродвигуна і вставляються в отвори полумуфти насоса.

Насоси типу ЦНСпризначені для умовно чистої неагресивної води із вмістом механічних домішок до 0,1% по масі і з розмірами твердих часток до 0,1 мм, або рідин, які схожі з водою за в’язкістю та хімічною активністю.

Секційні насоси мають подачу 8 - 850 м3/годину, а за створюваним напором діляться на нормальні і високонапірні. Насоси нормальної групи створюють напір від 50 до 1440 метрів, а високонапірної - від 600 до 1900 метрів водяного стовпа.

В позначення марки насоса, крім букв, входять два числа, які дають подачу і напір насоса при максимальному К.К.Д. Наприклад, марка насоса ЦНС180-212 (6МС-7´5) розшифровується так: відцентровий (в російській мові «центробежный») насос секційний з подачею 180 м3/год при напорі 212 метрів водяного стовпа. Якщо після букви С в позначенні марки насоса стоїть буква Г, то це значить, що насос для гарячої води ( в деяких марках буква Г значить, що насос для грязної води). Якщо після букви С стоїть буква К, то це насос для кислої води, а якщо буква М, то це насос для роботи на маслі. В дужках наведена марка того ж насоса за попереднім стандартом. В ній 6 - діаметр вхідного патрубка в дюймах (6 дюймів » 150 мм), МС - багатосекційний («многосекционный») насос, 7 - коефіцієнт швидкохідності, зменшений у 10 раз і округлений, 5 - кількість секцій.

До недоліків багатосекційних насосів, крім названих раніше, відносять наявність великих осьових зусиль, відносно низький К.К.Д. (0,6 - 0,75) і неможливість обточування робочих колес (це визвано наявністю спрямовуючих апаратів). До переваг - їх малі габарити при високих напорах.

Багатоступеневі насоси спірального типу марки ЦНконструктивно більш досконалі і мають більш високий К.К.Д., ніж секційні насоси. Вони мають горизонтальний (осьовий) роз’єм корпуса і робочі колеса, які розміщені попарно назустріч одне одному (дивися малюнок 36 б)

  Малюнок 38. Розріз чотирьохступеневого насоса типу ЦН. 1 - корпус; 2 - спіральний відвід; 3 - вхідний патрубок; 4 - підшипник; 5 - вал; 6 - сальник; 7 - канали для підведення води на гідравлічне ущільнення; 8 - захисно - ущільнююче кільце; 9, 11, 13, 14 - робочі колеса; 10 - перетічні канали; 12 - кришка насоса; 15 - підшипник; 16 - муфта; 17 - канали для охолодження підшипників; 18 - канал в корпусі насоса для перетікання води від другого (11) до третього колеса (14); 19 - вихідний патрубок.

На малюнку 38 зображена конструкція насоса марки ЦН, який має 4 робочих колеси. Кришка 12 знімається, як у насосів типу Д, і ротор насоса можна витягати. Вода від першого робочого колеса 9 по внутрішньому каналу 10 переходить на друге робоче колесо 11, з нього по каналу 18 - на третє робоче колесо 14, а потім, через інший внутрішній канал 10 - на четверте робоче колесо 13. Далі по спіральному каналу вода поступає в напірний патрубок 19. Підвід води до робочих колес спіральний, як у насосів з двобічним входом. Гідравлічне ущільнення (вода підводиться трубкою 7) улаштовується тільки у першого робочого колеса, щоб не допускати порушення вакууму. На вході в третє робоче колесо гідравлічне ущільнення не потрібне, тому що там уже створено значний тиск.

Урівноваження осьових зусиль, в основному, досягається взаємно протилежним розміщенням робочих колес, а залишкові та випадкові осьові зусилля сприймаються радіально-опорним підшипником 15. Вхідний і вихідний патрубки направлені в різні сторони (як у насосів типу Д) і розміщені в корпусі нижче валу, що полегшує монтаж та демонтаж насоса.

Наряду з перевагами (високий К.К.Д., осьовий роз’єм корпуса, можливість обточування робочих колес, урівноваження осьових зусиль) насоси цього типу мають і недоліки (вони громіздкі, складна форма корпусу, значні габарити, висока вартість).

Позначення марки насосів ЦН аналогічне позначенню насосів ЦНС. Наприклад марка насоса ЦН400-210-У3 розшифровується так: відцентровий («центробеж-ный») насос має подачу 400 м3/год. При напорі 210 метрів водяного стовпа. Буква Упозначає кліматичне виконання, а цифра 3 - вимоги до розміщення. Якщо після числа, яке позначає напір, добавляється буква а, або б, то це свідчить про обточку робочих колес.

Насоси типу ЦН часто застосовуються як конденсатні на теплових електростанціях.


Читайте також:

  1. А–в горизонтальній площині; б – у вертикальній площині
  2. Вихрові насоси.
  3. Вихрові насоси.
  4. Водокільцеві вакуумні насоси.
  5. Гвинтові насоси.
  6. Гідроструминні насоси.
  7. Горизонтальні банківські правовідносини виникають між комерційними банками та їхніми клієнтами з приводу банківського обслуговування.
  8. Горизонтальні гірничі виробки.
  9. Горизонтальні насоси двобічного входу.
  10. Грунтові, піскові та шламові насоси.
  11. Діагональні насоси.




Переглядів: 898

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.