Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Гідродвигуни. Загальні відомості конструкція, призначення.

 

Об'ємним гідродвигуном називається гідравлічна машина, призначена для перетворення енергії потоку робочої рідини в енергію руху вихідної ланки. За характером руху вихідної ланки об'ємні гідродвигуни діляться на гідромотори, гідроциліндри.

Гідромотор створює момент і повідомляє веденого валу безперервне обертання. У гідроциліндрі вихідна ланка створює силу і здійснює зворотно-поступальний рух.

У hydraulic моторі енергія що підводиться під тиском рідини перетворюється в механічну енергію обертального руху валу.

У системах гідроприводу гірських машин гідромотори знаходять застосування в механізмах подачі вугільних комбайнів; механізми судна (з колісним або гусеничним ходом) гірничих комбайнів, навантажувальних самохідних машин, вагонеток, локомотивів з дизельним приводом; приводах монорейкових доріг, шахтних лебідок, навантажувальних пристроїв, перевантажувачів, бурових та інших гірничих машин.

Класифікація застосовуваних у гірських машинах гідромотори.

Усі застосовувані гідромотори діляться на два типи - низько-моментнi і высокомоментные.

Високомоментними гідромоторами слід називати всі типи гідромоторів багаторазового дії і гідромотори радіально-поршневі однократної дії з звездообразным блоком циліндрів.

Всі інші типи гідромоторів слід вважати гідромоторами низкомоментными. При застосуванні низкомоментных гідромоторів енергія обертання валу гідромотора пере-дається до виконавчого органу зазвичай через проміжний редуктор. Вал высокомоментного гідромотора або безпосередньо пов'язаний з виконавчим органом, або передатне відношення проміжного редуктора істотно зменшено.

У гірських машинах можуть знайти застосування высокомоментные гідромотори, вал яких міг би безпосередньо, без проміжного редуктора, передавати рух того чи іншого орган гірської машини.

З-за малих швидкостей руху гірських машин высокомоментные гідромотори зазвичай працюють з частотою обертання вала від одиниці до 50-70 про/хв.

Як низкомоментных в гірських машинах отримали застосування гідромотори шестеренні, лопатеві і аксіально--поршневі. Як же високомоментних -лопатеві, багаторазового дії, радіально-поршневі багаторазового дії і радіально-поршневі (зірковидні) однократної дії.

Высокомоментные гідромотори мають той же принцип дії, що і мотори одинарного дії. Характер зміни сумарного моменту залежить від форми профілю поверхні статора. Середній момент на вихідному валу визначається залежно (12.2), з якої випливає, що збільшення крутного моменту гідромотора при заданому робочому тиску досягається збільшення робочого обсягу машини ци. У практиці використовуються три принципи рішення цієї задачі: 1) збільшення обсягу робочих камер гідромотора; 2) збільшення числа робочих ходів поршнів за один оборот ротора; 3) збільшення кількості рядів робочих камер гідромотора. При створенні гідромоторів по першому принципом зазвичай використовують схему радіально-поршневий машини однократної дії з ексцентриковим механізмом і звездообразным розташуванням поршнів.

 

 

Принципові схеми високомоментних гідромоторів

 

Гідромотори лопатеві

У системах гідроприводу гірських машин раніше застосовувалися лопатеві гідромотори в основному двох типів: низкомоментные з робочим тиском до 35 кгс/см2; высокомоментные з робочим тиском до 100 кгс/см2.

Основні переваги лопатевих гідромоторів: компактність конструкції, що визначає мінімальні габарити і масу гідромоторів цього типу; щодо мала чутливість до забруднення робочої рідини.

Досвід експлуатації показав, що знос лопастевого гідромотора в 3 рази менше, ніж знос лопастевого насоса.

Недоліки лопатевих гідромоторів: технологічна складність їх виготовлення, так як потрібно з високою точністю витримувати лінійні розміри деталей; щодо більш низькі значення об'ємного к. п. д. зазвичай в межах 0,7-0,9.

Радіально-поршневі гідромотори типу ДП

 

Гідромотор ДП510 складається з корпуса /, закритого верхній і нижній 3 кришками, стягнутими між собою болтами 4.

Верхня кришка виконана за одне ціле з цапф, на яку напрессована розподільна втулка 5. Втулка забезпечена двома доріжками для кочення голок підшипників 6, на яких ротор обертається 5, що включає запресованою в блок циліндрів розподільну втулку 7. Від осьового переміщення ротор утримується шарикопідшипником 9. До ротора болтами 10 прикріплена зубчаста муфта //, передає крутильний момент від гідромотора.

У роторі є 19 радіальних прорізів, у яких розміщені траверси 12, несучі на виступаючій з прорізів кінцях ролики 13 з голчастими підшипниками 14. На кожну траверсу діють два плунжера /5, які під дією тиску робочої рідини притискають ролики до робочої профільної поверхні корпусу, що має звездообразную форму.

Танґенційне зусилля, що виникає від взаємодії роликів з робочою профільної поверхнею корпусу, передається траверсою на ротор і створює обертовий момент на валу гідромотора.

Роздільний підведення робочої рідини до cylinders кожного ряду плунжерів дозволяє одне і те ж кількість робочої рідини підводити або до одного ряду циліндрів, або до двох. Відповідно частота обертання вала гідромотора змінюється відносно 2:1, а крутний момент - у відношенні 1 :2, що дозволяє мати ряд робочих і маневрових ско-швидкості руху машини.

 

 

 

 

Гідромотор ДП510

 

 

Гідромотори аксіально--поршневі

Гідромотори аксіально--поршневі відносяться до класу низько-моментних гідромотори.

. Аксіально--поршневий гідромотор типу 210

 

У корпусі постаченому задньою кришкою 2 і передній 3, змонтований сферичний розподільник 4, до якої примикає і щодо якого обертається блок циліндрів 5. В циліндрах блоку переміщуються плунжери 6 з завальцован-вими в них шатунами 7, якi по кінцях сферичними голівками. Друга сферична головка шатуна закріплена кришкою 5 в кульовому гнізді валу Р, змонтованого на одному кульковому 10 і двох сдуплексированных кулькових ра-диально-наполегливих підшипниках 11 в корпусі /.

 

 

 


Читайте також:

  1. I. Загальні збори АТ
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. I. Загальні положення
  4. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  5. IX. Відомості про військовий облік
  6. IX. Відомості про військовий облік
  7. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  8. XXXIII. ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ (У ВСІХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА)
  9. А) загальні критерії
  10. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  11. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  12. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.




Переглядів: 1945

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Радіально-поршневі насоси. Аксіально--поршневі насоси. | Принцип дії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.