Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Принцип дії.

 

Гідроциліндр - об'ємний гидродвигатель з прямолінійним обмеженим за величиною зворотно-поступальним рухом веденого (вихідного) ланки.

Гідроциліндри завдяки простоті конструкції і надійності в роботі широко застосовуються в гірських комбайнах, механізованих кріплять, екскаваторах, вантажних машинах, скреперах, бульдозерах та інших машинах, де потрібно поступальний або поворотний рух виконавчих механізмів.

Існує велика різноманітність конструкцій і схем силових гідроциліндрів, але незалежно від цього будь-який гідроциліндр складається з корпуса 4 з внутрішньої цилиндриче-ської розточенням і поршня 2 зі штоком 3, що виходить з корпусу і що з'єднуються з навантаженням. Поршень розділяє циліндр на поршневу і штоковую порожнини, що герметизуються ущільненням /.

 

Рис. Силовий гідроциліндр

 

Гідростатичний тиск рідини, що надходить в циліндр, передається на поршень і розвиває зусилля, яке долає прикладену до штоку навантаження і сили тертя в циліндрі Класифікація силових циліндрів проводиться за кінематичній і конструктивним ознаками основних елементів гідроциліндрів - корпусу і поршня, а також за схемою підведення рідини.

За кінематичній ознаками гідроциліндри поділяються на дві групи:

1) з нерухомим корпусом і рухомим в осьовому напрямку поршнем, сполученим з навантаженням;

2) з рухомим корпусом, сполученим з навантаженням, і нерухомим поршнем. У зв'язку з цим веденим ланкою циліндра може бути шток або корпус.

По конструкції поршня гідроциліндри діляться на декілька груп:

1) поршневі гідроциліндри, у яких веденим ланкою служить односторонній або двосторонній ( шток;

2) плунжерні гідроциліндри, у яких веденим ланкою є плунжер, що представляє собою подовжений з виходом з корпусу циліндр, який виконує функції одностороннього штока. Ці гідроциліндри мають технологічні переваги перед поршневими, оскільки відпадає необхідність в обробці внутрішньої поверхні корпусу і спрощується герметизація циліндра, але поступаються їм за силовим параметрами;

3).телескопические циліндри, застосовувані для отримання великих ходів при обмеженою довжині (висоті) циліндра, наприклад в механізованих кріплять; телескопічним називається циліндр, що складається з декількох (до шести) концентрично розташованих поршнів, що переміщаються один відносно іншого. Хід вихідного (провідного) поршня (ланки) дорівнює сумі ходів всіх поршнів і зазвичай більше довжини корпусу циліндра. Принцип і послідовність висунення і втягування поршнів визначаються конструкцією циліндра і пристроїв керування їх рухом. Можлива, наприклад, схема висунення від більшого до меншого діаметра, а втягування - навпаки. Швидкість висунення окремих поршнів і розвивається ними зусилля будуть змінюватися стрибкоподібно при переході від одного поршня до іншого, так як змінюються робочі площі поршнів.

4). Двокамерні циліндри (тандем-циліндри) застосовуються в умовах, де обмежена можливість використання циліндрів великого діаметра, але не обмежена довжина циліндра.

5). Многоскоростной циліндр, аналогічно телескопічному має ступінчастий поршень, який складається з двох частин і утворює три робочих камери (мал. 87, е), що дозволяє за певною схемою живлення досягти двох різних за розміром швидкостей при незмінному хід поршня.

Залежно від схеми підведення робочої рідини всі гідроциліндри можна розділити на дві групи:

1) циліндри однобічної дії, коли рідина підводиться тільки в одну робочу порожнину циліндра, і енергія рідини використовується для руху вихідної ланки тільки в одну сторону, а в протилежну сторону він переміщається під дією будь-яких сил (пружини, ваги приводиться вузла та ін.), практично всі плунжерні циліндри є циліндрами односторонньої дії;

2).цилиндры двосторонньої дії, коли рідина підводиться в дві робочі порожнини циліндра, і рух веденого ланки відбувається в обидві сторони під тиском робочої рідини. При цьому, якщо веденим ланкою є поршень або плунжер, рідина підводиться через корпус циліндра, а якщо циліндр - то через гнучкі трубопроводи або через канали в запас.

Циліндри автомобіля бази кріплення і її елементи, що отримали назву гідродомкратів.

Циліндри для підтримки верхніх перекриттів кріплення, протиставляюча упускаючи покрівлі, що отримали назву гідростійок.

Найбільш широко застосовуються гідродомкрати поршневі двосторонньої дії, одноштоковые. Домкрати, розраховані на робочий тиск 20 МПа

Стійки гідравлічні призначені для сприйняття зусиль гірського тиску покрівлі і є основним опорним елементом кріплення, що чинить опір упускаючи порід крівлі в закріпленій гірничій виробці. Як і розглянуті вище силові циліндри, гідростійки можуть бути поршневими, плунжерными, одне- і двосторонньої дії, одинарні та телескопічні. Проте характер режиму роботи і навантаження визначення ділив специфіку їх конструктивного рішення, не зустрічається не тільки в інших гідроциліндрах гірських машин, але і в інших галузях промисловості. рідини вона розсовується і притискає верхнє перекриття кріплення до покрівлі із зусиллям заданого початкового розпору. Після цього стійка відключається від насоса, і в неї створюється ізольований замкнутий обсяг рідини. Опір стійки упускаючи покрівлі, що відбувається під

 

Гидродомкрат пересування кріплення

 

 

 

дією гірського тиску, призводить до підвищення тиску робочої рідини в замкнутому

обсязі стійки і опускання її рухомих частин (поршня або плунжера) в результаті

допустимої деформації робочої рідини і циліндра стійки. Цей період стійка працює в режимі наростаючого опору. При досягненні в стійці критичного тиску (30-80 МПа) спрацьовує запобіжний клапан, і подальша зміна довжини стійки відбувається в результаті зменшення об'єму рідини в робочій камері стійки, охолоджувальних через клапан. Навантаження на стійку в цей період визначається режимом роботи клапана. Для пересування секції кріплення стійка розвантажується шляхом з'єднання її робочої порожнини зі зливом, або у разі двосторонньої стійки шляхом реверсування її харчування. Після пе-ремещения секції на нове робоче місце цикл роботи стійки повторюється.

 

Гідростійка механізованого кріплення

Це досягається застосуванням зворотного клапана, встановлюваного між робочими камерами першої та другої ступені циліндру (див. мал. 97), що призводить до зміни послідовності висунення поршнів. На початку висувається перша ступінь циліндра. Після того, як поршень цьому ступені висуватиметься на повну величину ходу і зупиниться, зростає тиск в робочій камері 1 харчування циліндра, що призводить до відкриття зворотного клапана 3 і вступу рідини в робочу камеру 2 другого ступеня. Після висунення другий ступені і відключення стійки від харчування зворотний клапан закривається під дією пружини. При опусканні покрівлі відбувається спільне опускання раз-двинутых циліндрів на величину розсувності першої сходинки у результаті спрацьовування запобіжного клапана.

 


Читайте також:

  1. III. ТРАЕКТОРИЯ БАЛЛИСТИЧЕСКОЙ РАКЕТЫ И ПРИНЦИПЫ ВЫБОРА ПРОЕКТНЫХ ПАРАМЕТРОВ
  2. III.5.5. Принцип материального
  3. YIII.2.2.Принцип рассмотрения во взаимосвязи.
  4. YIII.2.3.Принцип детерминизма. Динамические и статистические закономерности.
  5. YIII.2.4.Принцип изучения в развитии.
  6. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  7. Адекватна реалізація принципів міжнародної економіки можлива лише в стабільному політичному середовищі.
  8. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  9. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  10. Антикорупційні принципи
  11. Антикорупційні принципи
  12. Антикорупційні принципи




Переглядів: 1619

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Гідродвигуни. Загальні відомості конструкція, призначення. | Гідравлічні дроселі, клапани. Гідрозамки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.