Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Гідравлічні дроселі, клапани. Гідрозамки.

 

Гидроаппараты.

Гидроаппаратами називаються пристрої, призначені для зміни або підтримки заданною значення параметрів потоку рідини (тиску, витрати, напрямки руху).

Гидроаппараты, застосовувані в об'ємних гідроприводах можна розділити натри групи:

- гідравлічні дроселі (гидродроселі); - гідравлічні клапани (гідроклапани);

- гідравлічні розподільники (гндророзподілювачі).

 

Гідравлічні дроселі

Гідродросель - це гидроаппарат, призначений для зниження тиску (напору) робочої рідини. Він являє собою місцеве гідравлічний опір. Дросель являє собою місцеве регульоване або нерегульоване опір, яке встановлюється на шляху течії рідини для створення перепаду тиску, а отже, і зміни витрати рідини.

Дроселі можуть бути лінійними, коли місцеві втрати обумовлені ламінарними течіями і тому пропорційні витраті

 

. Це досягається тим, що дросселирующий канал має велику довжину і мале розтин. Проте, в основному в машинобудівних гідроприводах використовуються квадратичні дроселі, втрати в яких обумовлені вихреобразованием і тому пропорційна квадрату витрати.

Дроселі бувають нерегульовані, прохідний перетин яких не змінюється в процесі роботи, і регульовані, у яких є можливість примусового зміни прохідного перетину (найпростіший регульований дросель - водопровідний кран.

 

 

 

Схема лінійного регулируе мого дроселя Схема регульованого голчастого дроселя

 

Гідравлічні клапани.

Гідроклапан - це гидроаппарат,в якому величина прохідного перетину змінюється від впливу потоку робочої рідини.

В об'ємних гідроприводах використовуються клапани різного призначення. Найбільш часто зустрічаються напірні клапани, які призначені для обмеження тиску в подводимом до них потоці. Напірні клапани за призначенням поділяють на запобіжні та переливні. Принцип роботи цих клапанів однаковий, але вони розрізняються по конструкції з-за різних завдань, що стоять перед ними.

Запобіжні клапанизастосовуються для захисту гідроприводу від перевантаження шляхом обмеження підвищення тиску граничним значенням в результаті періодичного і одноразового відведення рідини на злив. Клапан включається в напірну магістраль

Основними елементами запобіжного клапана є замикаючий (робочий) і чутливий елементи. Замикаючий елемент призначений для герметизації клапана і конструктивно виконується у вигляді сфери, конуса, площині або мембрани. Чутливий елемент призначений для обмеження тиску в клапані та виконується у вигляді механічної, гідравлічної і пневматичної пружини, електромагніту або вантажу.

По впливу рідини на робочі елементи розрізняють клапани прямої дії (одноступінчасті) і клапани непрямої дії (двоступінчасті), у яких потік рідини впливає на замикаючий елемент через проміжне пристрій.

На мал. наведені принципові схеми найбільш поширених клапанів прямої дії з кульковим, конусним і плоским робочими органами. Клапан складається з корпуса /, в якому утворені канали входу і виходу 3 і розміщений замикаючий елемент 4, герметично перекриває вхідний канал з допомогою пружини 5. Герметичність клапана забезпечується контактом запірного елемента з поверхнею каналу входу в клапан, званий сідлом. Сідло та замикаючий елемент складають затвор клапана.

 

 

 

Рис. Схеми запобіжних клапанів

 

Запобіжні клапани повинні спрацьовувати у критичній ситуації при перевищенні тиску вище гранично допустимого. Тому головна вимога до них - надійність спрацьовування.

 

Переливні клапани працюють безперервно, підтримуючи заданий тиск, тому головна вимога до них зносостійкість і як запірно-регулируюшего елемента найчастіше використовується плунжер (золотник).

Крім напірних клапанів в об'ємних гідроприводах використовуються також і інші клапани: редукційний (підтримує постійний тиск на виході з клапана), перепаду тиску (підтримує постійний перепад тиску), співвідношення тиску (підтримує заданий співвідношення тиску) н ін. Але вони використовуються значно рідше.

 

Зворотні клапани призначені для пропускання рідини тільки в одному напрямку і захисту приводу від зворотних потоків. Зворотний клапан конструктивно схожий захисного, але має нерегульовану пружину з малим зусиллям, необхідним для надійної посадки затвора у сідло. Застосовуються кулькові й конусні зворотні клапани. Останні володіють більш високою швидкодією, ніж кулькові. У гидроавтоматике застосовуються також керовані зворотні клапани (КУ).

Переливні клапани призначені для підтримки заданого тиску в системі шляхом безперервного відводу (слива) частинок рідини з системи в бак, наприклад при дроссельном регулюється лировании гідроприводу. На відміну від запобіжних клапанів до переливним valves не пред'являються вимоги високої герметичності.

Редукційні клапани застосовуються в гідросистемах, де від одного насоса харчуються кілька гидродвигателей, що вимагають різних тисків. У цих умовах редукційний клапан на відміну від запобіжного включається послідовно з гидродвигателем і призначається для пониження тиску насоса.

Редукційний клапан являє собою автоматично чинний регулятор тиску, робочим органом якого служить плунжер з дросселирующей конусної головкою і врівноважує поршеньком. Плунжер під дією пружини постійно утримується у відкритому положенні, що забезпечує рух рідини з 1 порожнини підведення з тиском в порожнину 2 відведення під редукційним тиском створює на конусі затвора зусилля, противодействующее зусилля пружини. Рівняння рівноваги плунжера при роботі клапана у сталому режимі без урахування сил тертя і сил гідродинамічного тиску.

Гідро замки і розвантажувальні клапани

Гідравлічно керований зворотний клапан, який застосовується для запирання робочих порожнин силових гідроциліндрів в заданому положенні, прийнято називати гидрозамком.

Гідро замки за своїми функціями мають два виконання: одностороннє, коли закривається тільки одна порожнину силового гідроциліндра: двостороннє, коли замок обидві порожнини (штоковая і поршнева) силового гідроциліндра.

Гидрозамок односторонній, що застосовується для запирання поршневий порожнини гідростійки, називається розвантажувальним клапаном (при відкриванні гидрозамка стійка розвантажується).

В нейтральному положенні золотників розподільників 4 і 5 робоча рідина, що підводиться під тиском напірній магістралі, надходить в замкнені порожнини золотників розпо-дільників. При пересуванні золотника розподільника 4 вгору робоча рідина з напірною магістраллю надходить в гидрозамок 3. Дією тиску робочої рідини відкривається перший зворотний клапан 6, і рідина по магістралі надходить в поршневу порожнину 2 гідроциліндра. Одночасно під дією тиску робочої рідини в гидрозамке 3 пір-шень 7 гидрозамка переміщається вліво, відкриваючи примусово другий зворотний клапан 5; при цьому забезпечується надходження робочої рідини з штоковой порожнини 9 гидроци-циндра через гидрозамок 3 і розподільник 4 в зливну магістраль. Відбувається переміщення поршня / силового гідроциліндра вліво.

При перемиканні золотника розподільника 4 вниз змінюється напрям руху робочої рідини: з напірній магістралі через гидрозамок 3 робоча рідина надходить в штоковую порожнину 9 гідроциліндра і з поршневий порожнини 2 через гидрозамок 3 і розподільник 4 - у зливну магістраль. Відбувається реверсування руху поршня 1 силового гідроциліндра.

 

 


Читайте також:

  1. Виконавчі пристрої. Регулюючі органи. Виконавчі механізми. Гідравлічні виконавчі механізми.
  2. Гідравлічні випробування резервуарів можна вважати безпечними
  3. Гідравлічні в’яжучі речовини.
  4. Гідравлічні ємкості
  5. Гідравлічні засоби автоматизації водорозподілу
  6. Гідравлічні і пневматичні двигуни
  7. Гідравлічні класифікатори
  8. Гідравлічні машини
  9. ГІДРАВЛІЧНІ МАШИНИ
  10. Гідравлічні опори
  11. Гідравлічні преса




Переглядів: 2527

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принцип дії. | Конструкція, принцип дії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.081 сек.