Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік розрахунків за соціальним страхуванням персоналу

Облік розрахунків за страхуванням ведеться за зборами на обов’язкове державне пенсійне страхування, на обов’язкове соціальне страхування, на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття, за індивідуальним страхуванням персоналу підприємства, страхуванням майна та за іншими розрахунками зі страхування.

Порядок нарахування таких зборів регулюється чинним законодавством. Для обліку розрахунків за всіма видами страхування призначений рахунок 65 «Розрахунки за страхуванням». Він має наступні субрахунки:

651 «За пенсійним забезпеченням»;

652 «За соціальним страхуванням»;

653 «За страхуванням на випадок безробіття»;

654 «За індивідуальним страхуванням»;

655 «За страхуванням майна».

На субрахунку 651 «За пенсійним забезпеченням» ведеться облік розрахунків з Пенсійним фондом України за збором на обов’язкове державне пенсійне страхування.

На субрахунку 652 «За соціальним страхуванням» ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування України за збором на обов’язкове загальнодержавне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням.

На субрахунку 653 «За страхуванням на випадок безробіття» ведеться облік розрахунків за збором на обов’язкове загальнодержавне соціальне страхування на випадок безробіття.

На субрахунку 654 «За індивідуальним страхуванням» ведеться облік розрахунків зі страховими організаціями від індивідуального страхування персоналу підприємства за їх письмовими дорученнями, у випадку добровільне страхування, з нарахованої їм заробітної плати страхових внесків за договором та із обов’язкового страхування, яке встановлюється законодавством.

На субрахунку 655 «За страхуванням майна» ведеться облік розрахунків за страхуванням майна підприємства та майна працівників підприємства. Такі страхові платежі підлягають перерахуванню страховим організаціям.

У зв’язку із введенням у 2002 р. збору на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, з’явилася потреба у введенні додаткового субрахунку – 656 «Розрахунки із соціального страхування від нещасних випадків на виробництві».

Аналітичний облік розрахунків за страхуванням ведеться за кожним видом зборів і відрахувань, за страхувальниками та окремими договорами страхування.

Дані аналітичного обліку за рахунком 65 «Розрахунки за страхуванням» надає інформацію про стан розрахунків підприємства з фондами соціального страхування, наявність зобов’язань підприємства перед фондами та фондів перед підприємством.

На фонд оплати праці, згідно чинного законодавства, проводяться наступні нарахування у фонди соціального страхування:

§ Пенсійний фонд – 33,2 %;

§ Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – 1,5 %;

§ Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття – 1,3 %;

§ Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання – відсотки встановлюються в залежності від класу, до якого належить підприємство.

Із заробітної плати працівників також здійснюються відрахування у обов’язкових платежів у фонди соціального страхування та сплата прибуткового податку з доходів фізичних осіб:

§ Пенсійний фонд – 2 %;

§ Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності: якщо сума заробітку не перевищує законодавчо встановлений прожитковий мінімум – 0,5 %, якщо перевищує – 1 %;

§ Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття – 0,5 %;

§ прибутковий податок з доходів фізичних осіб – 15 %.

Розмір збору на обов’язкове державне пенсійне страхування – 33,2%.




Переглядів: 901

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок нарахування відпускних та лікарняних | Контроль за правильністю нарахування заробітної плати

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.