Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок виконання роботи

12.3.1. Проводиться дослід по визначенню коефіцієнта підсилення підсилювача при постійній вхідній напрузі і при напрузі змінного струму з частотою 1 кГц.

Вибирається підсилювач з пятьма електродами і задається напруга живлення 12 В. Проведення досліду здійснюється за допомогою схеми, що наведена на рис. 12.6.

Рис. 12.6

Рекомендується наступний порядок проведення досліду. Спочатку встановлюється величина вхідної напруги на рівні 1 мкВ, а потім змінюється установками джерела так, щоб на виході ОП забезпечити напругу, яка приблизно дорівнює половині напруги живлення, з урахуванням полярності входу. Після здійснення вимірювань для прямого та інверсного входів обчислюються величини коефіцієнтів підсилення для кожного з входів при постійній напрузі і при напрузі з частотою 1 кГц.

12.3.2. Дослід по визначенню струму зміщення. Схема для проведення вимірювань наводиться на рис. 12.7. Величини струмів зміщення у моделях ОП EWB мають однакові значення, тому струм зсуву дорівнює нулю.

Рис. 12.7

Рис. 11.6.
12.3.3. Проводиться дослід вимірювання величин вхідного опору для обох входів ОП без зворотних зв’язків. При проведенні досліду необхідно пам’ятати про наявність струму зміщення, тому заміри величини вхідного струму необхідно проводити з його врахуванням. Встановлюється напруга вхідного джерела на рівні 1 мкВ, підключеного до одного з входів, наприклад, інверсного. Поступово підвищується його величина і контролюється різниця між величинами вхідних струмів по прямому і інверсному входах. При появі різниці струмів, вона заміряється. Заміряється також і напруга вхідного джерела. Величина вхідного опору визначається у відповідності до закону Ома.

12.3.4. Проводиться дослід вимірювання напруги зміщення. З рис. 12.7 бачимо, що її величина при відсутності вхідних опорів складає 3.837 В. Оцінимо вплив струму зміщення на величину напруги зміщення при наявності вхідних опорів. Приєднується вхідний опір до прямого входу ОП – наприклад, величиною 1 кОм – і вимірюється величина вихідної напруги. Аналогічно, приєднується вхідний опір до інверсного входу ОП і вимірюється величина вихідної напруги. В обох випадках вихідна напруга суттєво змінюється.

12.3.5. Проводиться дослід вимірювання величини вихідного опору операційного підсилювача. Пропонується самостійно розробити схему для проведення досліду і пояснити порядок його проведення.

Рис. 12.7.
Рис. 12.8.
12.3.6. Проводиться дослід визначення частотних властивостей операційного підсилювача (рис. 12.8). Для проведення цього досліду використовується пристрій Bode Plotter із встановленими параметрами. Ці параметри дозволяють проводити заміри у частотному діапазоні від 0 Гц до 100 МГц або 1 ГГц. Початковий коефіцієнт підсилення встановлюється на рівні 120 дБ, а кінцевий – на рівні 0 дБ. Приблизний графік
Рис. 12.8.
АЧХ матиме вигляд, що наведено на рис. 12.9. Визначається частота зрізу АЧХ, а також заміряється фазочастотна характеристика ОП. За отриманою АЧХ обчислюється частота одиночного підсилення.

Рис. 12.8

 

Рис. 12.8

 

12.3.7. Проводиться дослід вимірювання коефіцієнту ослаблення синфазного сигналу. Для проведення цього досліду необхідно враховувати, що величина коефіцієнта підсилення синфазного сигналу досить незначна, тому в схемі, що досліджується, коефіцієнт підсилення необхідно задавати великим. Приймемо його величину не менше 1000. Для проведення досліду використовується схема, що приведена на рис. 12.10.

Рис. 12.10

Завдяки тому, що до обох входів підсилювача прикладається одна й та ж сама напруга, вихідна напруга повинна бути незначною і визначатися значенням коефіцієнта підсилення синфазного сигналу підсилювача.

Коефіцієнт підсилення підсилювача, що приведений на рис. 12.10, може бути обчислений за формулою:

де .

Враховуючи, що КU · g >> 1, отримаємо:

.

З отриманої формули легко обчислюється коефіцієнт ослаблення синфазного сигналу КОСС :

.

12.3.8. Проводиться дослід оцінювання впливу коливань напруги живлення на роботу підсилювача.

12.3.9. Проводиться дослід визначення впливу температурного режиму на роботу підсилювача.

 




Переглядів: 502

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Використання пакету EWB для дослідження робочих параметрів і характеристик операційних підсилювачів | Вимоги до звіту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.