Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ад'юванти при специфічному больовому синдромі

Біль часто класифікують на дві широкі категорії: ноцицеп-тивний, який включає соматичний і вісцеральний біль, і нейро-патичний біль. У пацієнта може бути одночасно декілька типів болю. Наприклад, зруйнований хребець може проявлятися кіст­ковим болем і призводити до пошкодження нервового каналу з нейропатичним болем від стиснення нерва, а також до соматич­ного болю від м'язового спазму, що асоціюється із запаленням нерва. Кожен тип болю вимагає різної знеболювальної терапії.

Ноцицептивний соматичний біль

Соматичний біль спричинений пошкодженням або запален­ням м'яких тканин або кісток. Соматичний біль має тенденцію до чіткої локалізації і часто описується як гострий.

Дифузний біль у кістках часто супроводжує ураження кістко­вого мозку пухлинним процесом при лейкозі, нейробластомах та іншихпухлинах. Метастатичні ураження кісток частіше виника­ють у дітей.

При деяких онкологічних захворюваннях, таких як гострий /іімфобластний лейкоз, біль у кістках може бути зумовлений остоопорозом. Основним чинником, що призводить до остеопорозу, (і тривале приймання кортикостероїдів, передбачених протоко­лом хіміотерапії.

Якщо кістковий біль асоційований з руховою активністю, то можуть виникнути труднощі з вибором адекватної знеболюваль­ної терапії. Це пов'язано з тим, що цей вид болю характеризуєть­ся короткочасністю й інтенсивністю. Адекватна доза анальгети-ків для полегшення короткочасних'та інтенсивних епізодів болю при рухах може призвести до гіперседації, оскільки основний біль не настільки інтенсивний, як при русі. Стратегії із запобіган­ня болю при рухах включають стабілізацію структури кістки, иозиціювання і зміцнення, лікування остеопорозу і корекцію основної патології.

Є багато додаткових фармакологічних препаратів для контро­лю кісткового болю. Низька кількість тромбоцитів обмежує за­стосування стандартних НПЗП. На сьогодні успішно застосову­ються ЦОГ-2, до яких належать целекоксиб. Препарати цієї гру­пи є селективними антагоністами ЦОГ-2-рецепторів простаглан­динів, при цьому не інгібуються ЦОГ-1-рецептори.

Лікарські засоби групи біфосфонатів (алендронат, памідронат) зменшують ураження скелета та забезпечують знеболення за ра­хунок зниження активності остеокластів. Ці високовартісні пре­парати також вимагають особливих умов уведення та додаткової супровідної терапії.




Переглядів: 765

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ад'юванти (ко-анальгетики) | Вісцеральний біль

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.