Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Надлишкові коди

Логічне кодування

Логічне кодування використовується для поліпшення потенційних кодів типу AMI, NRZI чи 2Q1B. Логічне кодування повинно заміняти довгі послідовності біт, що приводять до постійного потенціалу, вкрапленнями одиниць. Як уже відзначалося вище, для логічного кодування характерні два методи — надлишкові коди і скрэмблювання.

Надлишкові коди засновані на розбивці вихідної послідовності біт на порції, що часто називають символами. Потім кожен вихідний символ заміняється на новий, котрий має більшу кількість біт, чим вихідний. Наприклад, логічний код 4В/5В, використовуваний у технологіях FDDI і Fast Ethernet, заміняє вихідні символи довжиною в 4 біти на символи довжиною в 5 біт. Тому що результуючі символи містять надлишкові біти, то загальна кількість бітових комбінацій у них більше, ніж у вихідних. Так, у коді 4В/5В результуючі символи можуть містити 32 бітові комбінації, у той час як вхідні символи — тільки 16. Тому в результуючому коді можна відібрати 16 таких комбінацій, що не містять великої кількості нулів, а інші вважати забороненими кодами (code violation). Крім усунення постійної складової і придання коду властивості самосинхронізації, надлишкові коди дозволяють приймачу розпізнавати спотворені біти. Якщо приймач приймає заборонений код, виходить, на лінії відбулося спотворення сигналу.

Відповідність вихідних і результуючих кодів 4В/5В представлено нижче.

Вхідний код Результуючий код Вхідний код Результуючий код

Код 4В/5В потім передається по лінії за допомогою фізичного кодування по одному з методів потенційного кодування, чуттєвому тільки до довгих послідовностей нулів. Символи коду 4В/5В довжиною 5 біт гарантують, що при будь-якім їхньому сполученні на лінії не можуть зустрітися більш трьох нулів підряд.

Буква В в назві коду означає, що елементарний сигнал має 2 стани — від англійського binary — двійковий. Маються також коди і з трьома станами сигналу, наприклад, у коді 8В/6Т для кодування 8 біт вхідної інформації використовується код з 6 сигналів, кожний з який має три стани. Надмірність коду 8В/6Т вище, ніж коду 4В/5В, тому що на 256 вхідних кодів приходиться 36=729 результуючих символів.

Використання таблиці перекодування є дуже простою операцією, тому цей підхід не ускладнює мережні адаптери і інтерфейсні блоки комутаторів і маршрутизаторів.

Для забезпечення заданої пропускної здатності лінії передавач, що використовує надлишковий код, повинний працювати з підвищеною тактовою частотою. Так, для передачі кодів 4В/5В зі швидкістю 100 Мб/с передавач повинен працювати з тактовою частотою 125 МГц. При цьому спектр сигналу на лінії розширюється в порівнянні з випадком, коли по лінії передається чистий, не надлишковий код. Проте спектр надлишкового потенційного коду виявляється вже спектром манчестерського коду, що виправдує додатковий етап логічного кодування, а також роботу приймача і передавача на підвищеній тактовій частоті.


Читайте також:

  1. Структурна або просторова надлишковість.




Переглядів: 581

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Потенційний код 2В1Q | Скремблювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.14 сек.