Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розбирання з'єднань з натягом

Значну частину трудомісткості розбірних робіт при ремонті машин займає розбирання складальних одиниць, деталі яких сполучені з натягом. Дійсні зусилля, що мають, при розпресовців таких сполучень, значно перевершують теоретичні, особливо, якщо ці сполучення знаходилися в умовах корозії.

Розбирання з'єднань з гарантованим натягом (зняття підшипників кочення, втулок, шківів, пальців, штифтів) виготовляються шляхом додатка осьового зусилля і використання теплових деформацій (нагрів деталі, що охоплює). Для прикладення осьового зусилля застосовують преси, знімачів, спеціальні пристосування. Пресове устаткування вибирають в залежності від необхідного зусилля для розбирання конкретного з'єднання.

 

Зусилля випресовки кілець підшипників визначається по формулі:

де Рп — зусилля випресовки кілець підшипників, Н; d— номінальний діаметр отвору підшипника, мм; f1 — коефіцієнт тертя в сполученні (f1 = 0,10...0,25); Е — модуль пружності матеріалу підшипника (Е = 22-104 МПа); B — ширина опорного кільця підшипника, мм; δ — розрахунковий натяг, мм; — коефіцієнт, що характеризує серію підшипника (kп = 2,78 для підшипників легкої серії, kп = 2,27 для підшипників середньої серії, kп = 1,96 для підшипників важкої серії).

Зусилля для випресовки шківів, шестерень і втулок визначають по формулі

де Рв — зусилля випресовки шківів, шестерень і втулок, Н; f2 — коефіцієнт тертя в сполученні (f2 = 0,15...0,25); dср — середній діаметр контактуючих поверхонь, мм;L — довжина запресованої частини деталі, мм; σср — напруга стискування на контактуючі поверхні, МПа.

Розібрати складальну одиницю, деталі якої сполучені з натягом, можна розрізнити способами, які за принципом дії на посадочні поверхні зв'язаних деталей можна розділити на механічний, гідравлічний, термічний і комбінований. Кожен з перерахованих способів може бути здійснений на виробництві різними методами (таблиця. 4.2).

Основне устаткування для розбирання пресових з'єднань — це знімачі, преси, стенди і пристосування.

Знімачі призначені для швидкого роз'єднання деталей і є пристосуваннями, які закріплюються за захоплюючу і охоплювану деталі. Вони бувають спеціальні, призначення для зняття якої-небудь певної деталі, і універсальними, що дозволяють виробляти розпресування ряду деталей, що відрізняються один від одного по конструкції і розмірам. Принцип дії знімачів — це захват деталі, що знімається, або упор в неї.

Спеціальні знімачі за способом захвату деталі поділяють на знімачів з кріпленням лап до деталі болтами або шпильками, нагвинчує корпусу знімача на різьбову частину деталі, із захватом деталі цанговим затиском зсередини, із захватом деталі лапами, розтисканим корпусом, із захватом деталі упором, з висновком в замкнутий корпус.

Універсальні знімачі залежно від конструкції захватів можуть бути шарнірно-гвинтові, з шарнірним кріпленням лап і утримуючим кільцем і з переміщенням лап по Т-образній планці.

 

 

Таблиця 4.2




Переглядів: 1166

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості розбирання різьбових з'єднань | Способів розробки пресових з'єднань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.