Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Четверте покоління комп'ютерів (з 1971 по 1986)

У 1965 році голова ради директорів компанії "Интел" Гордон Мур припустив, що кількість елементів на інтегральних мікросхемах повинна подвоюватися кожні 18 місяців. Надалі це правило, відоме як закон Мура, було застосовано до швидкості мікропроцесорів і дотеперне порушувалося.

У 1969 році компанія "Интел" випустила ще однин важливий для розвитку обчислювальної техніки пристрій - мікропроцесор. Конструкція мікропроцесора дозволяє застосовувати його для рішення широкого кола задач, створюючи при цьому різні функціональні пристрої. Використання мікропроцесорів значно спростило конструкцію комп'ютерів. Практично відразу мікропроцесори набули широкого застосування в різних системах керування від космічних апаратів до побутових приладів.

Протягом наступних десятиліть, дотримуючись закону Мура, продовжувалося усе більше збільшення швидкості й інтеграції мікропроцесорів. З'явилися зверхвеликі інтегральні схеми, що включають сотні тисяч і навіть мільйони елементів на один кристал. Це дозволило продовжити зменшення розмірів і вартості комп'ютерів і підвищити їхню продуктивність і надійність.

Практично одночасно з мікропроцесорами з'явилися мікрокомп'ютери, або персональні комп'ютери, відмінною рисою яких стали невеликі розміри і низька вартість. Завдяки своїм характеристикам персональні комп'ютери надали можливість практично будь-якій людині познайомитися з обчислювальною технікою. Комп'ютери перестали бути прерогативою великих компаній і державних установ, а перетворилися в товар масового споживання.

Одним з піонерів у виробництві персональних комп'ютерів була компанія Apple. Її засновники Стив Джобе і Стив Возняк зібрали першу модель персонального комп'ютера в 1976 році і назвали її Apple І.

У 1981 році найбільша комп'ютерна компанія ІBM представила свій перший персональний комп'ютер - ІBM PC.)

 

П'ятє покоління комп'ютерів (з 1986 по дійсний час).

Поява п'ятого покоління комп'ютерів зумовлена створенням процесора Pentium. Це 64 –розрядні процесори. Ці процесори працюють при меншій напрузі, з вищми тактовим частотами, мають велику кеш-память.

 


Тема 2.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Третє покоління комп'ютерів (1964-1971 роки) | Типи моніторів та їх характеристики.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.