МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
||||||||||
Типи моніторів та їх характеристики.Монітор –пристрій для візуального подання даних. Це не єдино можливий, але головний пристрій виведення візуальних даних. Монітор повинен бути максимально безпечним для здоров'я по рівню всіляких випромінювань, а також по ряду інших показників. Монітор повенен забезпечувати можливість не тільки безпечної, але й комфортної роботи, пред'являючи в розпорядженні користувача якісне забраження За принципом роботи монітори поділяються на електронно-променеві – CRT (Cathode Ray Tube), рідиннокристалічні – LCD (liquid crystal display) і плазмові – PDP (Plasma Display Panel). Види моніторів: 1) Електронно-променева трубка (ЕПТ). Найбільш розповсюджений тип моніторів - це стандартний тип монітора, на основі електронно - променевій трубці (ЕПТ). Такий вид монітора по принципу роботи нічим не відрізняється від звичайного телевізора: пучок променів який викидається єлектронною гарматою, потрапляє на поверхню кінескопа, покриту особливою речовиною - люмінофором. Під дією цих променів, кожна крапка (піксель) екрану світиться одним з трьох кольорів - червоним, зеленим, синім. Саме монітори типу ЕПТ спроможні видавати яскраві та контрастні зображення, тим більше у них низька ціна, а зничить - доступність. Технологія ця стара, "відшліфована з усіх боків", тому монітори типу ЕПТ -хороший та недорогий вибір. Хороший (з плоски екраном) монітор цього типу на сьогоднішній день коштує до 100$. Але є і мінуси - вага та габарити ЕПТ монітора ну ніяк не влізають у сьогоднішнє поняття про комп'ютер - "як мініатюрний пристрій". Додайте сюди ще колосальне енергоспоживання, а також шкідливу дію випромінювання на користувача (навіть якщо воно у малих кількостях), то вам одразу стане зрозуміло, що весь світ потребує альтернативи.
2) Рідкокристалічні монітори. У рідкокристалічному моніторі світиться не люмінофор, а мініатюрний рідкокристалічний елемент, який міняє свої кольорові характеристики під дією електроенергії, яка на нього подається. Шар цих чудо - кристалів, володіючих властитостями і твердих тіл, і рідини одночасно, може бути зовсім тонким - а значить, і товщина монітора зменшиться всього до декількох сантиметрів! В залежності від способу керування мінімальними елементами екранного зображення матриці рідкокристалічних моніторів поділяють на активну та пасивну. ü Активна матриця (TFT). Монітори з активною матрицею (TFT) - найякісніші і, розуміється, найдорожчі. В TFT моніторах використана спеціальна система контролю кольорів, при якій кожний рідкокристалічний елемент екрана (піксель) має при собі "контролера" - спеціальний транзистор, який віддає команди тільк йому. Це призводить до того, що зображення на TFT моніторах змінюється миттєво, на залишаючи на екрані притаманні для моніторів з пасивною матрицею сліди попереднього зображення. ü Пасивна матриця (DSTN). Монітори з пасивною матрицею (DSTN) не мають такого "контролера". Саме тому зображення на цих моніторах дещо бліде, порівняно з TFT, та й міняється воно з явним запізненням. Через цю причину DSTN монітори дешевше за TFT приблизно на 35 - 40%, що й робить їх більш привабливими для масового ринку. Та не дивлячись на це, будь - який тип рідкокристалічного монітора, чи то - TFT, чи то - DSTN має більше переваг, аніж традиційний ЕПТ.
Низьке енергоспоживання, відсутність шкідливого випромінювання, зниження навантаження на очі, мала вага, малий об'єм. Що здавалося б ще потрібно, щоб монітори TFT стали альтернативою для всього світу? Але є декілька "але":
Плазмові монітори. З назви можна зрозуміти, що зображення в цьому моніторі формує плазма, яка змінює свій колір під дією струму. Яскравість фарб, контраст, чіткість та інші параметри зображенні у плазменного монітора ані трохи не поступається монітору типу ЕПТ. А розміри і енергоспоживання порівнянно з ЕПТ - однокове. Але такі монітори мають свої недоліки: § По - перше: монітори такого типу виготовляються з розмірам діагоналі від 40' (1дюйм = 2,54см) § По - друге: ціна монітора може може сягати до 20 тис. у.о. § По - третє: їх призначення зовсім не для дому та офісу. Їх зазвичай використовують на концертах, конференціях, стадіонах.
Відеоадаптер Разом з монітором відеоадаптер (відеокарта) складає відеопідсистему персонального комп'ютера. Фізично відеоадаптер виконано у вигляді окремої дочірньої плати, що під’єднується до одного із слотів материнської плати або інтегровано на материнській платі. Функціонально відеоадаптер формує сигнали управління монітором. Відеоадаптер складається з таких основних компонентів: -графічний процесор – мікросхема або набір мікросхем системної логіки відеоадаптера; -BIOS відеоадаптера – Video Basic Input/Output System (базова система введення-виведення); -відеопам’ять; -цифроаналоговий перетворювач – DAC (Digital to Analog Converter); -гнізда Основними характеристиками монітора є: Діагональ. Чим більша діагональ екрана, тим зручніше працювати на комп'ютері, адже на екрані "вміщується" велике зображення, не виникиють вертикальні та горизонтальні смуги прокручування (скролінги). На сьогоднішній день використовуються монітори з діагоналлю екрана 15, 17, 19, 21, 22, 30 дюйми (1 дюйм = 2,54 см). Величина пікселя. Інший важливий показник - величина мінімальної крапки (або, як кажуть самі комп'ютерщики - "піксель") екрана, яка вимірюється в сотих частинах міліметра. Ця величина напряму впливає на якість зображення: чим піксель більший, тим "грубіше" зображення. І навпаки, чим піксель менший, тим зображення "м'якше", чіткіше. Як правило, для моніторів з розміром діагоналі екрана 15 дюймім нормальною меличиною пікселя являється 0,28 мм. Величина пікселя для моніторів, діагональ екрана яких становить 17 дюймів, нормальною величиною пікселя являється 0,24 мм. Для 19 - ти дюймових моніторів, нормальною величиною пікселя являється 0,22 - 0,20 мм. Розподільча здатність. Розподільча здатність - це величина яка показує, зі скількох пікселів побудоване зображення на моніторі. Зрозуміло, що з чим більшою кількістю пікселів побудоване зображення, тим менш зернисте та більш якісне воно буде. Розподільча здатність описує дві величини - кількість пікселів по горизонталі та вертикилі (адже екран монітора, як правило, не квадратний, а прямокутний). Для нормальної роботи розподільча здатність повинна бути не неншою за 800 х 600. Сучасні монітори підтримують наступні варіанти розподільчої здатності: 640 х 480, 800 х 600, 1024 х 768, 1152 х 864, 1280 х 720, 1280 х 768, 1280 х 960, 1280 х 1024, 1360 х 768, 1600 х 900, 1600 х 1024, 1600 х 1200 пікселів. Частота оновлення. Частота оновлення - це величина, яка показує скільки разів за секунду поновлюється зображення на моніторі. Чим більша частота оновлення, тим менше екран вашого монітора буде "блимaти". Для комфортної роботи потрібно, щоб частота оновлення була не меншою за 85 Гц (герц), тобто зображення повинно поновлюватися не менше, ніж 85 разів за секунду. Більш низька частота шкідлива для ваших очей. "Блимання" монітора швидко стомлює очі і це може призвести до передчасного втрачення зору. Читайте також:
|
|||||||||||
|