Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Типи моніторів та їх характеристики.

Монітор –пристрій для візуального подання даних. Це не єдино можливий, але головний пристрій виведення візуальних даних. Монітор повинен бути максимально безпечним для здоров'я по рівню всіляких випромінювань, а також по ряду інших показників.

Монітор повенен забезпечувати можливість не тільки безпечної, але й комфортної роботи, пред'являючи в розпорядженні користувача якісне забраження

За принципом роботи монітори поділяються на електронно-променеві – CRT (Cathode Ray Tube), рідиннокристалічні – LCD (liquid crystal display) і плазмові – PDP (Plasma Display Panel).

Види моніторів:

1) Електронно-променева трубка (ЕПТ). Найбільш розповсюджений тип моніторів - це стандартний тип монітора, на основі електронно - променевій трубці (ЕПТ). Такий вид монітора по принципу роботи нічим не відрізняється від звичайного телевізора: пучок променів який викидається єлектронною гарматою, потрапляє на поверхню кінескопа, покриту особливою речовиною - люмінофором. Під дією цих променів, кожна крапка (піксель) екрану світиться одним з трьох кольорів - червоним, зеленим, синім. Саме монітори типу ЕПТ спроможні видавати яскраві та контрастні зображення, тим більше у них низька ціна, а зничить - доступність. Технологія ця стара, "відшліфована з усіх боків", тому монітори типу ЕПТ -хороший та недорогий вибір. Хороший (з плоски екраном) монітор цього типу на сьогоднішній день коштує до 100$.

 
 

Але є і мінуси - вага та габарити ЕПТ монітора ну ніяк не влізають у сьогоднішнє поняття про комп'ютер - "як мініатюрний пристрій". Додайте сюди ще колосальне енергоспоживання, а також шкідливу дію випромінювання на користувача (навіть якщо воно у малих кількостях), то вам одразу стане зрозуміло, що весь світ потребує альтернативи.

 

 

2) Рідкокристалічні монітори. У рідкокристалічному моніторі світиться не люмінофор, а мініатюрний рідкокристалічний елемент, який міняє свої кольорові характеристики під дією електроенергії, яка на нього подається. Шар цих чудо - кристалів, володіючих властитостями і твердих тіл, і рідини одночасно, може бути зовсім тонким - а значить, і товщина монітора зменшиться всього до декількох сантиметрів! В залежності від способу керування мінімальними елементами екранного зображення матриці рідкокристалічних моніторів поділяють на активну та пасивну.

ü Активна матриця (TFT). Монітори з активною матрицею (TFT) - найякісніші і, розуміється, найдорожчі. В TFT моніторах використана спеціальна система контролю кольорів, при якій кожний рідкокристалічний елемент екрана (піксель) має при собі "контролера" - спеціальний транзистор, який віддає команди тільк йому. Це призводить до того, що зображення на TFT моніторах змінюється миттєво, на залишаючи на екрані притаманні для моніторів з пасивною матрицею сліди попереднього зображення.

ü Пасивна матриця (DSTN). Монітори з пасивною матрицею (DSTN) не мають такого "контролера". Саме тому зображення на цих моніторах дещо бліде, порівняно з TFT, та й міняється воно з явним запізненням. Через цю причину DSTN монітори дешевше за TFT приблизно на 35 - 40%, що й робить їх більш привабливими для масового ринку. Та не дивлячись на це, будь - який тип рідкокристалічного монітора, чи то - TFT, чи то - DSTN має більше переваг, аніж традиційний ЕПТ.

 • По - перше: вони компактніші та легкі
 • По - друге: їх товщина приблизно до 5 см
 • По - третє: безпечні у медичному та екологічному плані
 • По - четверте: вони потребують у декілька разів менше електроенергії
 • По - п'яте: у рідкокристалічних моніторів цифровий метод передачі відеосигналу. Адже в традиційних моніторах, на основі ЕПТ для передачі відеосигналу з комп'ютера використовувався аналоговий метод. Це призводило до неточної передачі відеосигналу.

Низьке енергоспоживання, відсутність шкідливого випромінювання, зниження навантаження на очі, мала вага, малий об'єм.

Що здавалося б ще потрібно, щоб монітори TFT стали альтернативою для всього світу? Але є декілька "але":

 • По - перше: по контрасту і по точності відображення рідкокристалічні монітори ще довго будуть відстапати від ЕПТ. І вже тим більше - по корекції відображення кольорів
 • По - друге: навіть якщо з такими параметрами TFT монітор підійде для офісної роботи і для домашнього користувача, то для ігроманів, для дизайнерських робіт, web - дизайну, відеоопрацювання, найбільш оптимальним вибором є монітори типу ЕПТ.

 

Плазмові монітори. З назви можна зрозуміти, що зображення в цьому моніторі формує плазма, яка змінює свій колір під дією струму. Яскравість фарб, контраст, чіткість та інші параметри зображенні у плазменного монітора ані трохи не поступається монітору типу ЕПТ. А розміри і енергоспоживання порівнянно з ЕПТ - однокове. Але такі монітори мають свої недоліки:

§ По - перше: монітори такого типу виготовляються з розмірам діагоналі від 40' (1дюйм = 2,54см)

§ По - друге: ціна монітора може може сягати до 20 тис. у.о.

§ По - третє: їх призначення зовсім не для дому та офісу. Їх зазвичай використовують на концертах, конференціях, стадіонах.

 

Відеоадаптер Разом з монітором відеоадаптер (відеокарта) складає відеопідсистему персонального комп'ютера. Фізично відеоадаптер виконано у вигляді окремої дочірньої плати, що під’єднується до одного із слотів материнської плати або інтегровано на материнській платі. Функціонально відеоадаптер формує сигнали управління монітором. Відеоадаптер складається з таких основних компонентів: -графічний процесор – мікросхема або набір мікросхем системної логіки відеоадаптера; -BIOS відеоадаптера – Video Basic Input/Output System (базова система введення-виведення); -відеопам’ять; -цифроаналоговий перетворювач – DAC (Digital to Analog Converter); -гнізда

Основними характеристиками монітора є:

Діагональ. Чим більша діагональ екрана, тим зручніше працювати на комп'ютері, адже на екрані "вміщується" велике зображення, не виникиють вертикальні та горизонтальні смуги прокручування (скролінги). На сьогоднішній день використовуються монітори з діагоналлю екрана 15, 17, 19, 21, 22, 30 дюйми (1 дюйм = 2,54 см).

Величина пікселя. Інший важливий показник - величина мінімальної крапки (або, як кажуть самі комп'ютерщики - "піксель") екрана, яка вимірюється в сотих частинах міліметра. Ця величина напряму впливає на якість зображення: чим піксель більший, тим "грубіше" зображення. І навпаки, чим піксель менший, тим зображення "м'якше", чіткіше.

Як правило, для моніторів з розміром діагоналі екрана 15 дюймім нормальною меличиною пікселя являється 0,28 мм. Величина пікселя для моніторів, діагональ екрана яких становить 17 дюймів, нормальною величиною пікселя являється 0,24 мм. Для 19 - ти дюймових моніторів, нормальною величиною пікселя являється 0,22 - 0,20 мм.

Розподільча здатність. Розподільча здатність - це величина яка показує, зі скількох пікселів побудоване зображення на моніторі. Зрозуміло, що з чим більшою кількістю пікселів побудоване зображення, тим менш зернисте та більш якісне воно буде. Розподільча здатність описує дві величини - кількість пікселів по горизонталі та вертикилі (адже екран монітора, як правило, не квадратний, а прямокутний). Для нормальної роботи розподільча здатність повинна бути не неншою за 800 х 600. Сучасні монітори підтримують наступні варіанти розподільчої здатності: 640 х 480, 800 х 600, 1024 х 768, 1152 х 864, 1280 х 720, 1280 х 768, 1280 х 960, 1280 х 1024, 1360 х 768, 1600 х 900, 1600 х 1024, 1600 х 1200 пікселів.

Частота оновлення. Частота оновлення - це величина, яка показує скільки разів за секунду поновлюється зображення на моніторі. Чим більша частота оновлення, тим менше екран вашого монітора буде "блимaти". Для комфортної роботи потрібно, щоб частота оновлення була не меншою за 85 Гц (герц), тобто зображення повинно поновлюватися не менше, ніж 85 разів за секунду. Більш низька частота шкідлива для ваших очей. "Блимання" монітора швидко стомлює очі і це може призвести до передчасного втрачення зору.Читайте також:

 1. Види цінних паперів та їх основні характеристики.
 2. Динамічні характеристики.
 3. Електричний струм. Основні характеристики.
 4. Електричний струм. Основні характеристики.
 5. Елементарна ланка та її характеристики. З’єднання ланок. Структурні схеми і їх перетворення.
 6. Загальні характеристики. Вплив на організм людини.
 7. Захист учнів від впливу іонізуючих та неіонізуючих електромагнітних полів та випромінювання моніторів
 8. Магнітне поле і його характеристики. Дія магнітного поля на контур зі струмом. Принцип суперпозиції. Класифікація магнетиків
 9. Моделі організаційної культури, їх характеристики. Типологія організаційних культур.
 10. Організаційні структури і їх характеристики.
 11. Основні властивості моніторів
 12. Основні динамічні характеристики. Види коливань і їх характеристики.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Четверте покоління комп'ютерів (з 1971 по 1986) | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.