Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Підсилювальні каскади на транзисторах.

Мета: набути досвіду розрахунку, складання та налагодження підсилювальних каскадів на транзисторах. Здобути практичних навичок створення підсилювачів із заданими параметрами.

Устаткування: Емулятор електричних кіл Electronics Workbench

Додаткові відомості:

В якості керуючого елемента транзистор може слугувати основним елементом у підсилювачах сигналів. Сам транзистор може керуватись невеликим струмом (або напругою), при цьому струм, яким здатен керувати транзистор, виявляється набагато більшим. Слід не плутати: транзистор сам по собі не може нічого підсилювати (хоча б з міркувань збереження енергії), він лише здатен керувати великими струмами за рахунок впливу малих струмів. Ефект підсилення досягається саме підсилювальним каскадом – схемою, що використовує керуючі властивості транзистора. Підсилення, як підвищення енергії сигналу, відбувається за рахунок енергії джерела живлення.

Підсилювач, в свою чергу, складається з підсилювальних каскадів, джерела живлення та допоміжних блоків, що покращують чи відображають параметри сигналів: фільтрів, обмежувачів, індикаторів тощо.

В переважній більшості випадків задача підсилення ставиться для сигналів змінного струму. Це означає, що сам сигнал може бути як більшим нуля, так і меншим. Проте транзистори керуються напругою лише однієї полярності (див. лаб. раб. № 6). Вказана суперечність розв’язується двома шляхами: 1) використовуються два підсилювальні каскади для кожної полярності, 2) використовується початкове зміщення транзистора. Перших шлях здобув популярності у останніх каскадах підсилювачів звуку, другий – у перших каскадах підсилення в довільних приладах. В цілому, другий шлях є більш розповсюджений, оскільки економить деталі.

Найпростішим підсилю­вальним каскадом є каскад з колекторним навантаженням і заземленим емітером (рис. 8.1). Нала­годження каскаду для роботи з різними полярностями сигналу розбивається на два етапи: 1) за постійним струмом, 2) за змінним струмом.

На першому етапі встановлюються початкові зміщення та інші характеристики каскаду за умови відсутності вхідного сигналу. На другому подається сигнал та досліджується його проходження каскадом.


Читайте також:

  1. ВИБІРКОВІ КАСКАДИ ПІДСИЛЕННЯ
  2. ДИФЕРЕНЦІЙНІ КАСКАДИ ПІДСИЛЕННЯ
  3. ЕЛЕМЕНТАРНІ КАСКАДИ ПІДСИЛЕННЯ
  4. Зворотні та підсилювальні займенники
  5. Каскади попереднього підсилення на транзисторах
  6. Симетричні тригери на біполярних транзисторах.
  7. Тема. Вихідні каскади підсилювачів на транзисторах
  8. Тригери на польових транзисторах.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАВДАННЯ | Режим за постійним струмом.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.