Аграрне виробництво відноситься до тієї сфери трудової діяльності, яка пов'язана з виробництвом благ задовольняють найважливіші первинні потреби людей. Саме тому сільськогосподарське виробництво відіграє особливу роль в еволюції людського суспільства, а аграрний працю вихідне і визначальне початок всього суспільного виробництва.
Пріоритетність сільськогосподарського виробництва полягає ще й у тому, що суспільство може дозволити собі на все причин види виробництва лише ту кількість праці, яке стоїть за межами необхідного для створення продовольчого фонду. Лише країна здатна до самостійного забезпечення продовольством хоча б на мінімальному рівні, може вважатися знаходиться в економічній безпеці. Історично так склалося, що сільськогосподарське виробництво було в досить значній мірі відокремлено від інших сфер економіки, це пояснювалося натуральним характером праці землеробства. Сільське господарство являло собою замкнуту самообеспечивающейся і самопотребляющую сферу. Однак ця ізольованість поступово зникає, до середини ХХ століття з'явилося поняття агропромисловий комплекс (АПК).
Під АПК розуміється склалася в суспільному виробництві єдина система сільського господарства і суміжних галузей, об'єднаних тісними виробничими зв'язками.