Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Поля допусків.

Характер з’єднання двох деталей, тобто вид посадки, визначається взаємним розташуванням полів допусків валу і отвору. У ЄСДП розташування поля допуску задається двома координатами. Одна – квалітет допуску для даного номінального розміру, залежна від номера квалітету, інша – основне відхилення – найближча відстань поля допуску до нульової лінії. Якщо поле допуску розташоване вище за нульовою лінією, то основним є нижнє граничне відхилення ЕІ або ei, якщо нижче – основним служить верхнє граничне відхилення ЕS абоеs.

Рис. 7. Поля допусків валів та отворів

 

Для забезпечення рівних можливостей утворення полів допусків валів і отворів в ЄСДП, як і в системі ІСО, передбачені однакові набори основних відхилень, схематично зображені на рис. 8.

Основні відхилення позначаються однією або двома літерами латинського алфавіту: малими – основні відхилення валів, великими – отворів. Основні відхилення валів від а до h і отворів від А до Н використовуються для утворення полів допусків, призначених для посадок із зазором відповідно в системі отвору і в системі валу.

У перехідних посадках використовуються основні відхилення від js до n для валів, і від Js до N для отворів. Для полів допусків з використанням літер js (Js), як виняток, рівне нулю не нульове, а середнє відхилення. При цьому поля допуску розташовано симетрично щодо нульової лінії, а числові значення верхнього і нижнього відхилень однакові за величиною і рівні половині допуску відповідного квалітету.

Основні відхилення валів від о до zc і отворів від O до ZC використовуються переважно для утворення полів допусків для посадок з натягом. При цьому відхилення зверху забезпечують отримання посадок із значним натягом.

Основні відхилення отворів, як правило, рівні за чисельним значенням і протилежні за знаком основним відхиленням валів, позначеним тією ж буквою. З цього правила зроблено виключення для розмірів понад 3 до 500 мм.

Спеціальне правило забезпечує отримання у двох відповідних один одному посадок в системі отвору і системі валу однакових зазорів або натягів, якщо в посадці отвір з’єднується з валом точнішого квалітету.

ЄСДП, як і система ІСО, допускає будь-які поєднання основних відхилень і квалітетів. Для кожного з розмірів до 500 мм поєднанням 28 основних відхилень і 20 квалітетів можна отримати понад 500 полів допусків для валів і стільки ж для отворів. Проте не всі можливі поєднання мають технічний сенс, а такий величезний набір економічно недоцільний.

У ЄСДП застосовується обмежений відбір полів допусків. Такий відбір, званий основним, включає 72 поля допусків отворів і 81 поле допуску валів. Окрім основного відборув додатку до ГОСТ 25347-82 дається додатковий відбір, що включає 36 полів допусків валу і 32 поля допуску отворів.

Практично обходяться значно меншим набором полів допусків, а деякі взагалі застосовуються украй рідко. Тому в ГОСТ 25347-82 виділяються переважні полядопусків. Цей відбір включає 10 полів допусків для отворів і 16 – для валів. Таке поєднання пояснюється тим, що технічно простіше отримати вал, чим отвір однакової точності, а посадку можна забезпечити різними поєднаннями валів і отворів. На основі переважних полів допусків можна забезпечити до 90-95% всього застосування посадок.

З вказаних трьох відборів в першу чергу слід застосовувати переважні поля допусків. При неможливості забезпечити конструктивні і технологічні вимоги за рахунок переважних полів допусків слід застосовувати поля допусків з основного відбору. У окремих, технічно-обґрунтованих випадках, коли застосування полів допусків основного відбору не може забезпечити вимог, що пред’являються до виробів, допускається застосування додаткових полів допусків.

Для великих розмірів переважні поля допусків не виділені, оскільки відбір полів допусків обмежений в порівнянні з діапазоном середніх розмірів. Розміри, що не сполучаються, можуть виготовлятися за будь-яким з квалітетів ЄСДП.

 

Рис. 8. Основні відхилення валів та отворів
Переглядів: 2367

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Квалітети. | Застосування посадок з’єднань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.