МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Неоднорідний доступ до пам'ятіОднорідний доступ до пам'яті Архітектура UMA-систем передбачає, що доступ будь-якого процесора до будь-якого модуля пам'яті відбувається однаково. Найпоширенішим підходом до реалізації такої системи є архітектура зі спільною шиною, коли всі процесори і модулі пам'яті з'єднані між собою спільною шиною пам'яті. У разі необхідності отримати доступ до пам'яті процесор перевіряє, чи не зайнята шина, і, якщо вона вільна, виконує фізичний доступ за заданою адресою. Якщо шина зайнята, процесор чекає, поки вона не звільниться. Необхідність такого очікування є головним недоліком базової архітектури зі спільною шиною. Кількість процесорів, які можна використати в цій архітектурі, невелика (від 2 до 4). Найпоширенішим способом зменшення часу очікування на спільній шині є оснащення кожного процесора власним апаратним кешем досить великого обсягу. При цьому, якщо відбувається вдале звертання до кеша, доступ до шини не потрібен. Навантаження на шину знижується, отже, у системі може підтримуватися більша кількість процесорів. У цьому разі, однак, виникає інша проблема, пов'язана із необхідністю підтримки когерентності кеша (cache coherence) - погодженості даних, які перебувають у кешах різних процесорів. Роз'яснимо це поняття. Є ймовірність, що одна й та саме ділянка пам'яті (наприклад, яка відповідає деякій структурі даних) буде одночасно збережена в кешах кількох процесорів. Розглянемо ситуацію, коли код одного з потоків змінює цю структуру даних. У результаті зміниться вміст основної пам'яті та кеш процесора, на якому виконувався цей потік. Вміст кешів інших процесорів при цьому залишиться незмінним і перестане відповідати даним, які перебувають в основній пам'яті, кеш втратить когерентність. Забезпечення когерентності кеша спричиняє зниження продуктивності. Необхідно, аби процесор, що змінює дані в пам'яті, передавав шиною спеціальний сигнал, який сповіщає інші процесори про цю зміну. У разі отримання сигналу кожен процесор, який визначив, що він кешував ті ж самі дані, має вилучити їх із кеша (зробити перехресне очищення кеша, cross invalidation). Періодичні звертання процесорів до шини для виявлення сигналу і перехресне очищення кеша займають багато часу. Крім того, підвищується ймовірність промаху під час доступу до кеша. Незважаючи на ці проблеми, UMA-архітектуру із когерентним кешем широко використовують на практиці.
3. Реалізація когерентного кеша не вирішує всіх проблеми, пов'язаних із наявністю спільної шини в UMA-архітектурі. Для створення багатопроцесорних систем, які розраховані на значну кількість процесорів (більше ніж 100) і матимуть можливість подальшого масштабування, потрібно використати неоднорідний доступ до пам'яті (NUMA-архітектуру). В NUMA-архітектурі із кожним процесором пов'язують його власну локальну пам'ять. Єдиний для всіх процесорів адресний простір при цьому збережено -кожен процесор у системі може одержати доступ до локальної пам'яті будь-якого іншого процесора, але доступ до такої віддаленої пам'яті відбувається повільніше, ніж до локальної. Фактично NUMA-система складається з набору вузлів (nodes), кожен із яких містить один або кілька процесорів та мікросхеми їхньої локальної пам'яті (а також, можливо, засоби введення-виведення). Вузли з'єднані між собою спільною шиною. Очевидно, що доступ до локальної пам'яті не вимагає звертання до шини, внаслідок чого навантаження на неї значно знижується. Крім того, звичайно організовують когерентний кеш для операцій доступу до цієї шини (системи із таким кешем називають CC-NUMA - Cache-Coherent NUMA). Лекція №2.
Тема: Підтримка багатопроцесорності в ОС та їх продуктивність .
План: 1. Підтримка багатопроцесорності в операційних системах (Л1 ст.520-521). 2. Продуктивність багатопроцесорних систем (Л1 ст.521-522).
1.
|
||||||||
|