Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Випадки множення і ділення в межах 1000, які зводяться до табличних. Розв'язання задач.

Мета: ознайомити учнів з випадками множення і ділення в межах 1000, що зводяться до табличних; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на збільшення {зменшення) числа у декілька разів; закріпити вміння виконувати перетворення іменованих чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 849
— На скільки квартир більше у другому будинку, ніж у першому? Прочитайте розв'язання задачі двома способами.
(1-й спосіб: 36 • 4 — 27 • 4 = = 36 квартир; 2 й спосіб: (36 - 27) • 4 = 36 квартир)
Завдання 850
— Прочитайте вирази з одноцифровими відповідями. (З • 24 : 8 = 9; 45 • 2 : : 10 = 9; (25 + 10): 5 = 7); з двоцифровими відповідями (43-3-28 = 101; (18 + + 17)-4-140; (43 -28)-3 = 45; 18 + 17-4 = 86; 35+10:5 = 37:4-16:1 = 64).
2. Математичний диктант
• Зменшіть число 680 на 30.
• Збільшіть число 210 на 450.
• Перший доданок 130, другий 40. Знайдіть суму.
• Зменшуване 980, від'ємник 500. Знайдіть різницю.
• Від 4 сотень відніміть 5 десятків.
• Добуток двох множників дорівнює 360. Перший множник 40. Знайдіть другий множник.
• У скільки разів число 300 більше ЗО?
• Збільшіть число 12 у 4 рази.
• Зменшіть число 80 у 8 разів.
Відповіді: 650; 660;170; 480; 350; 9; 10; 48; 10.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з випадками множення і ділення в межах 1000, які спираються на табличні обчислення.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота в парах. Робота за таблицею (с. 133, завдання 851)
— Як називаються числа при діленні?
— Як знайти ділене? дільник?
Завдання 852
2. Колективне опрацювання матеріалу (с. 133, завдання 852)
— Розгляньте записи та поясніть спосіб обчислення.
70 • 8 = 560
7 дес.• 8 = 56 дес.
420 : 6 = 70
42 дес. : 6 = 7 дес.
3. Усні обчислення з коментуванням (с 133, завдання853)
30•8 = 240 640:8 = 80
90•3 = 270 350: 7 = 50
120:6-5=100 400:5: 10 = 8
240 - 180 : 3 = 180 540 + 60 • 6 = 900
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Фронтальна робота над за дачею (с 133, завдання 854)
— Прочитайте задачу.
— Що в задачі відоме? Що треба дізнатися?
— Чи можемо відразу відповісти на питання задачі?
— Що повинні взнати спочатку? (Скільки посіяли ячменю.)
— Що дізнаємося другою дією? (Скільки посіяли ячменю і проса разом.)
— Якою дією дізнаємося кількість посіяної кукурудзи? (Множенням)

Розв'язання
1) 60 : 3 = 20 (кг) — посіяли ячменю;
2) 60 + 20 = 80 (кг) — посіяли проса і ячменю разом; 3)80-3 = 240 (кг)
Відповідь: 240 кг посіяли кукурудзи.
2. Розв'язування нерівностей (с. 133, завдання 8SS)
— Запишіть усі значення букви лг, при яких нерівності правильні. Відповіді:
1)х = 26; 25; 24; 23; 22; 21; 20.
2)*-4;3;2;1;0.
3)х = 6;5;4;3;2;1;0.
3. Гра «Віконечка» (с. 133, завдання 856)
— Спишіть, вставляючи пропущені числа.
8 м 6 дм = 86 дм 30 мм = 3 см
6 дм 4 см = 64 см 140 см = 1 м 40 см
4. Робота над задачею (с. 133, завдання 857)
Розв'язання
330 • 3 = 990 (м)
5. Самостійна робота над задачею (с 133, завдання 858)
Розв'язання
120: 4 = 30(кг)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Як називаються числа при діленні?
— Як знайти ділене? дільник?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С 133, завдання 860; 861.

 




Переглядів: 611

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | МАТЕМАТИКА 17.03

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.107 сек.