6. присікальними (преклюзивними) .- вони, визначаючи рамки суб'єктивного права (обов'язку) у часі, входять до його змісту як внутрішньо властива межа існування. Закінчення присікального строку тягне за собою припинення суб'єктивного права або обов'язку, але це не можна визнати достроковим припиненням нездійснення права або невиконання обов'язку у певний строк призводить до припинення цього права або обов'язку. Такі строки називаються Так строк дії довіреності визначається у самій довіреності. Якщо строк її дії не зазначений, довіреність зберігає чинність до її припинення. Представництво за довіреністю припиняється у разі закінчення строку довіреності. Отже, строк дії довіреності є присікальним строком, бо по його закінченні припиняється право представника діяти від імені особи, яку він представляє.
За характером визначення
а) визначені – строки, які підлягають точному обчисленню шляхом вказівки на їх початок та закінчення, точну тривалість, посилання на будь-який момент або подію (строки позовної давності)
б) невизначені – строки, які встановлюються шляхом вказівки на будь-які приблизні критерії (закон або правочин не встановлює строк виконання зобов’язання або визначає його моментом вимоги)
За змістом
а) строки здійснення прав – строк протягом якого право діє в часі (авторське право діє протягом усього життя і 70 років після смерті)
б) строки виконання обов’язків - строк протягом якого суб’єкт зобов’язаний здійснити певну дію або утриматися від її вчинення
в) строки для звернення за захистом цивільних прав – строки позовної давності