Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Досліди неробочого (холостого) ходу та короткого замикання

Експериментально трансформатори випробовуються у межових режимах (ZH = 0, ZH = ∞).

Проводять два досліди:

– дослід неробочого (холостого) ходу ZH = 0,;

– дослід короткого замикання ZH = ∞.

Ці досліди дають змогу визначити вихідні дані щодо обчислен­ня трансформатора. Дослід неробочого (холостого) ходу викорис­товують як елемент технічного контролю. При цьому перевіряють потужність магнітних втрат, коефіцієнт трансформації, струм хо­лостого ходу. Дослід короткого замикання дає змогу визначити елек­тричні втрати, а також обчислити струм короткого замикання в умо­вах експерименту.

Дослід неробочого (холостого) ходу проводять при вимкненому навантаженні (рисунок 8).

Вольтметр V2 має дуже вели­кий опір, тобто вважають, що ZH → ∞. Приладами V1, A1,W,V2 вимірюють U10, І0, РС, та U 20.

Коефіцієнт трансформації визначають як:

.

Баланс активних потужностей визначається співвідношенням:

Р1 = Р2 + РС + РМ .

де потужність Р1вимірюється приладом W ( ватметром).

Потужність Р2 = U2I2 cos φ2 дорівнює нулеві, тому що І2 = 0.

Струм неробочого (холостого) ходу звичайно малий і дорівнює (3...10)% І. Тому вважають, що

РМ = І02R1→0.

У цьому випадку із рівняння балансу потужностей випливає:

Р1 = РМ .

Ватметр у досліді неробочого (холостого) ходу показує потужність втрат у сталі. Отже, у досліді неробочого (холостого) ходу визнача­ються магнітні втрати, струм неробочого ходу, номінальні напруги трансформатора первинної і вторинної обмоток трансформатора.

Дослід короткого замиканняпроводять при замкненому вторинному колі (рисунок9). Амперметр А2 має внутрішній опір, близький до нуля. Приладами V1, A1,W,V2, A2вимірюють відповід­но U, І, РМ, та І.

Струм короткого замикання звичайно у 20...30 разів більший за номінальний. Тому дослід про­водять при зниженій напрузі U1, настільки, щоб у вторинному колі протікав струм, який дорів­нює номінальному (беруть від 5…10% від U в залежності від потужності трансформатора). Коефіцієнт трансформації визначають за виміряними струмами:

.

У рівнянні балансу потужностей:

Р1 = Р2 + РС + РМ .

 

Р2 = U2I2 cos φ2 = 0, тому що U2 = 0 ( ZH =0).

Магнітні втрати пропорційні квадрату потоку, що також пропор­ційний U1 тобто:

РМ~ k Ф 2;

Е1 = 4,44W1 f Фm;

Е1 ~ U1;

Ф ~ U1.

Проводячи дослід при зниженій напрузі, магнітними втратами нехтують: РС →0

Тоді із балансу потужностей випливає:

Р1 = РМ

У досліді короткого замикання W показує потужність втрат у міді. Отже, в досліді короткого замикання вимірюються електричні втрати або втрати в міді, номінальні струми трансформатора, напругу короткого замикання..

 

схеми заміщення трансформатора, що відповідає рівнян­ням зведеного трансформатора. Спільна ділянка схеми, якою проходить струм холостого ходу І10, називається намагнічуючою віткою і заміщає дію основного магніт­ного потоку.

Для паралельної схеми:

R 0= U 210 / Р10; X 0= U 10 / I10 р,

де I10 р = I10sinφ, cosφ10 = Р10 / (U 10 I10 ).

Для послідовної схеми:

R 0= Р10 / I 210; Z 0= U 10 / I10, .

Робочі характеристики трансформатора

Для опису експлуатаційних властивостей трансформаторів за­стосовують такі робочі характеристики: залежність cosφ1 = f ( β); залежність U2 = f ( β); залежність η = f ( β); залежність I 1 = f ( β).Характер зміни коефіці­єнта потужності ( cos φ ) від коефі­цієнта завантаження трансформато­ра (β = І2 /І ) нагадує залежність ККД від потужності Р. На рисунку 12 наведена залежність коефіцієнта потужності і вплив коефіцієнта по­тужності навантаження при актив­но-індуктивному навантаженні.Максимальний ККД по­тужних трансформаторів дуже високий (0,98 і більше). Опти­мальний коефіцієнт завантаження звичайно менший за одиницю (рисунок 13). Максимальний ККД за­безпечується при рівних електрич­них та магнітних втратах у транс­форматорі. Найімовірніше заван­таження трансформаторів відпов­ідає коефіцієнту β = 0,5.. .0,7.

Для серійних трансформаторів оптимальний коефіцієнт завантажен­ня β = 0,4...0,5 (при якому ККД набуває максимального значення).

Максимум ККД виявлений сла­бо, тобто зберігає відносно стале значення в широких межах коефі­цієнта завантаження (0,5< β <1,5).

Залежність U2 = f (β)називається зовнішньою характе­ристикою трансформатора. Ви­гляд зовнішньої характеристики залежить від особливостей за­вантаження, і при ємнісному завантаженні вона може бути навіть зростаючою (рисунок 14).

На рисунку 15 наведено залежність, що характеризує зростання струму I1від завантаження трансформатора. Рисунок 16. Характеристики трансформатора.

 

Зразок запису трансформатора при формулюванні заказу:

- Трансформатор струму Т-0,66-1-У3 ТУ У31.1-30166330-002-2001;

- Трансформатор ОСМ1-2,5У3 380/5-22-110/24 ТУ (вказують номер технічних умов);

- Трансформатор ТТ-0,4 380/19 ТУ.

Асортимент трансформаторів, загальні відомості

Тип трансформатора Загальні відомості
Трансформатор ТСЗИ 1,6 380 / 220/36В Трифазні трансформатори, сухі, захищені, із природним повітряним охолодженням. Призначені для живлення електричного інструменту, ламп місцевого освітлення, електричних кіл керування та сигналізації. Їх застосовують для роботи в стаціонарному положенні в закритих приміщеннях. Нормальне положення в просторі – вертикальне, режим роботи під навантаженням – тривалий.
Трифазний силовий типу ТС ТС-10 380/220 Трансформатор силовий, сухий призначений для пониження напруги трифазного і однофазного змінного струму. Застосовують трансформатори типів ТС, ТСЗ, ОС, ОСЗ у електричних установках загального призначення, у стаціонарних напівпровідникових випростувачах, для гальванічних установок та в збуджуючих пристроях синхронних машин – типів ТСП, ТСЗП. Трансформатори розраховані на номінальні напруги від 0,22 ÷ 10 кВ.
Автотрансформатор АОСН-20 АОСН-20-220-75 УХЛ4 Призначений для плавного регулювання напруги від 0 ÷ 240 В під навантаженням без розриву електричного кола. Застосовують в різних електротехнічних пристроях та лабораторних установках. Номінальний струм навантаження 20А.
Трансформатори однофазні типу ОСМ1 Призначені для живлення електричних кіл керування місцевого освітлення, автоматики, сигналізації та застосовують їх схемі двопівперіодного випростувача. Випускають різного конструктивного виконання в залежності від їх функціонального призначення.
Тороїдні трансформатори типу ОСМ   Призначені для використання у складі різної апаратури, приладах (фільтрах, лінійних джерелах живлення та іншому електрообладнанні), а також застосовують для окремого спеціального використання. Випускають різного конструктивного виконання в залежності від їх функціонального призначення.
Трансформатор напруги типу НАМИТ   НАМИТ-10-2У2 Трансформатор напруги антирезонансний – масштабний перетворювач.Призначений для контролю сигналу вимірювальної інформації та передачі його вимірювальним приладам обліку електроенергії, для захисту і сигналізації в мережах 6 і 10 кВ змінного струму промислової частоти з ізольованою або заземленою нейтраллю через дугогасний реактор. Трансформатор встановлюється в шафах КРУ(Н) і в закритих розподільчих пристроях РУ промислових підприємств. Номінальна напруга обмоток, кВ: первинної (U1ном) – 6/10; вторинної – 0,1/3. Номінальна потужність обмоток від 200 ÷ 600 В·А.

 


Читайте також:

  1. Автозамикання
  2. Близькому до короткого замикання.
  3. Визначення коефіцієнтів чотириполюсника за дослідами неробочого ходу та короткого замикання.
  4. Визначення струму короткого замикання.
  5. Деякі гіпотези щодо механізму замикання тимчасового зв’язку.
  6. ДОСЛІДИ ГЕРЦА
  7. Досліди проведення короткого замикання та холостого ходу.
  8. ДОСЛІДИ ФАРАДЕЯ
  9. Життя і педагогічні досліди Й.Г.Песталоцці
  10. Замикання і замкнені класи булевих функцій
  11. Замикання і замкнені класи булевих функцій.




Переглядів: 6718

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні співвідношення величин і рівняння трансформатора. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.