Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вчитель інформатики ЗОШ№15, м. Кам'янець-Подільський

Воронюк Ольга Юріївна

УРОК 20

тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок

Тема:Форматування тексту

Мета.

o навчальна:ввести поняття і формувати навички форматування тексту;

o розвиваюча: розвивати увагу, спостережливість, логічне і образне мислення;

o виховна: виховувати зосередженість, взаємодопомогу, вміння сконцентруватися.

Обладнання: програма редакторпрезентацій«PowerPoint», роздаткові матеріали, презентація вчителя.

Хід уроку:

I. Організація класу.

Привітання. Визначення відсутніх.

Промовляємо разом девіз нашого уроку, записаний на дошці:

Розпочнемо урок,

Часу зовсім не гаючи.

І радість ми пізнаємо

Лиш труднощі долаючи!

II. Розминка

Завдання по картках на визначення відповідностей (вибірково)

Бліц-опитування

• Як додати слайд до презентації?

• Що таке шаблон?

• Як обрати тему оформлення?

 

III. Вивчення нового матеріалу(презентація).

1. Повідомлення теми і мети.

У нас вже є певні заготовки презентацій. Сьогодні ми будемо вчитися форматувати. Тема уроку — «Форматування тексту».

2. Актуалізація опорних знань.

Чи хтось знайомий з цим поняттям? Хто хоче поділитися думками? (відповіді учнів) А пригадайте-но, що таке презентація взагалі?

3. Мотивація навчання

Так, основне завдання будь якої презентації – цікаво і ефективно подати інформацію. Якщо ж вона буде неякісною, то матеріал погано запам'ятається. А як у підручнику подається те, що необхідно обов'язково засвоїти? (виділенням, певним оформленням).

4. Пояснення матеріалу (з елементами бесіди).

Саме сьогодні ми й будемо певним чином оформлювати свої тексти, підсилюючи необхідні моменти. Цей процес називається – форматуванням.

Робота з підручником (п.20, ст.93): читання тексту ланцюжком вголос по абзацах, можливий супровід діями вчителя на демонстраційному комп'ютері.

Робота в зошитах з друкованою основою. Виконати завдання 3,5.

Фізкультхвилинка.

Швидко встали. Вгору підтяглись.

Руки опустили. Подивились вниз.

Посміхнулись весело, носик свій дістали.

Знову потягнулися, і рівненько стали.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота з комп’ютером. Робота з програмою " PowerPoint ".

Бесіда по правилам техніки безпеки.

Учень, забігши до кабінету інформатики, ввімкнув комп'ютер coбi і сусіду i, не знаючи чим треба буде займатися на уроці, почав натискувати вci клавіші. Чи порушив він правила техніки безпеки? Які?

Учні працюють за комп'ютерами індивідуально, редагуючи-форматуючи власні раніше створені презентації згідно домашніх заготовок , спираючись на рекомендації рубрики «Працюємо за комп'ютером».

Фізкультхвилинка для очей. Витягнути праву руку вперед. Слідкувати очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вказівного пальця витягнутої руки вліво i вправо, вверх i вниз. Повторити 4-5 paзiв.

Типові питання до уроку

• Визначити значення запропонованих кнопок з навчальної презентації?

Гра «Продовж речення».

- Пристрій для введення цифр, символів та літер називається ... (клавіатура).

- Вирівняти всі рядки в тексті можна за лівим краєм, за правим краєм, по ... (центру).

- Змінити мову введення тексту можна на ... (мовній панелі)

Розвиток логічного мислення

° Для розумників і розумниць (виконати завдання з презентації)

° Вправи-думайлики: Розгадай ребуси.

° Вправи з рубрики «Для кмітливих» ст. 96.

V. Домашнє завдання

Опрацювати п.20. Виконати завдання і дати відповіді на питання 1-4 на ст.95, в зошиті на ст. вправи 1,2 – обов'язкові, інші за бажанням.

Творче завдання. Заготовити, можливо разом з батьками, ілюстрації до презентацій «Мій клас», «Ось він(вона) - я»

VI. Підсумок уроку. Підсумкова бесіда.

Рефлексія. Чи сподобався урок? Що було найскладніше? Що було найцікавіше?

 




Переглядів: 608

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фронтальне опитування | Урок №21(Вчитель Волошина Г.П., Деражнянського району)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.