Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зарядка АКБ

Для перевірки технічного стану АКБ, діагностування її технічного стану в багатьох випадках необхідно проводити зарядку АКБ. Крім того, мінімум двічі на рік АКБ необхідно заряджати при тривалому їх зберіганні, причому один раз в рік проводять також контрольно-тренувальний цикл (зарядка струмом нормального режиму з подальшою розрядкою струмом 10-годинного розрядного режиму до напруги 1,7 В).

Зарядка акумуляторних батарей здійснюється за допо-могою різних пристроїв (випрямлячів струму або силових підзарядних агрегатів постійного струму). Батареї можна заряджати при постійній силі струму (акумулятори з'єднуються між собою послідовно) або постійною напругою (акумулятори з'єднуються між собою паралельно).

Нові батареї можуть бути поставлені на зарядку через 4-6 годин після заливки електроліту, що складається з сірчаної кислоти і дистильованої води. Електроліт готують в ебонітовому, керамічному або фаянсовому посуді. При цьому слід пам’ятати, що з метою попередження опіків необхідно заливати тонким струменем кислоту у воду, а не навпаки.

У процесі зарядки періодично вимірюють температуру і густину електроліту. Коли починається інтенсивне виділення газів і температура підіймається вище 44 °С, зарядний струм знижується наполовину. Кінець зарядки визначається постійною напругою на клемах акумулятора і постійною густиною електроліту, які не повинні змінюватися не менше трьох годин.

Кількість n підключених батарей, що заряджають при постійній силі струму, розраховують за формулою

n = U/2,7,

де U - напруга в мережі, В; 2,7 - напруга в кінці зарядки акумуляторів, В.

Батарея заряджається при викручених пробках силою струму величиною 10 % від ємності батареї. Наприклад, батарею ємністю 75 Аh необхідно заряджати струмом 7,5 А.

Зарядка проводиться до початку бурхливого газо-виділення і досягнення постійності напруги і щільності електроліту протягом 3-ох годин. Щільність електроліту зарядженої батареї при 25 °С повинна відповідати даним відповідного кліматичного району.

При зарядці батареї необхідно періодично перевіряти температуру електроліту і не допускати її підвищення зверху 40 °С. Якщо температура досягне 40 °С, то слід зменшити наполовину зарядний струм або перервати зарядку і охолодити батарею до 27 °С.

Зарядка припиняється, коли почнеться рясне виділення газу у всіх елементах батареї, а напруга і щільність електроліту протягом останніх трьох вимірів (з інтервалом через 1 годину) залишатимуться постійними. Залишкову ємність розрядженого акумулятора можна наближено оцінити за часом його зарядки. У випадку невеликої ємності акумулятора процес його „кипіння” починається досить швидко. Якщо в кінці зарядки щільність електроліту (визначена з урахуванням температурної поправки) відрізняється від вказаної, то відкоригуйте її. При підвищеній щільності відберіть частину електроліту і долийте дистильованої води. Якщо щільність електроліту нижча за норму, то відібравши його з елементу, долийте електроліт підвищеної щільності (1,4 г/см3). Після коректування щільності електроліту продовжуйте зарядку батареї ще 30 хв. для перемішування електроліту. Потім відключить батарею і через 30 хв. заміряйте його рівень у всіх елементах. Якщо рівень електроліту виявиться нижчим за норму, то долийте електроліт з щільністю, відповідною даному кліматичному району. Якщо рівень електроліту вищий за норму – відберіть його надлишок гумовою грушею.

 

5.3 Порядок виконання роботи та обробка результатів досліду

Устаткування робочого місця: навантажувальна вилка, ареометр, зарядний пристрій, скляна трубка, дистилятор, тестер, ключі, викрутки, дроти з’єднувальні.

1. Ознайомтесь з лабораторним обладнанням та устат-куванням. У даній лабораторній роботі використовується кілька акумуляторних батарей в різному технічному стані.

2. Проведіть зовнішній огляд акумулятора на наявність тріщин, підтікань електроліту, механічних пошкоджень. Перевірте тестером втрати струму через поверхню АКБ.

3. За допомогою вольтметра перевірте напругу акумуляторів без навантаження. Визначте напругу на клемах АКБ в стартерному режимі. Виміряйте напругу на клемах АКБ під навантаженням за допомогою навантажувальної вилки. Результати діагностування акумуляторних батарей занесіть в таблицю 5.3.

4. Виміряйте густину електроліту в банках акумуляторів. Результати діагностування акумуляторних батарей занесіть в таблицю 5.3.

5. Перевірте рівень електроліту в банках акумуляторів. Результати діагностування акумуляторних батарей занесіть в таблицю 5.3.

6. Включить дистилятор та приготуйте дистильовану воду. Перевірте якість дистильованої води за її опором. Результати діагностування дистильованої води занесіть в таблицю 5.3.

7. У випадку необхідності долийте в банки акумулятора дистильовану воду та поставте АКБ на зарядку. Визначить нормативну величину зарядного струму та виміряйте фактичну величину зарядного струму. У разі необхідності зробіть корегування. Під час зарядки АКБ поміряйте температуру електроліту. Результати вимірювань занесіть в таблицю 5.3.

 

Таблиця 5.3 – Результати діагностування акумуляторних батарей

Величина Норма-тивне значення Фактичне значення
АКБ 1 АКБ 2 АКБ 3
Марка АКБ        
Наявність підтікань електроліту, механічних пошкоджень, втрат струму через поверхню АКБ        
Напруга на клемах АКБ без навантаження, В        
Напруга при перевірці АКБ в стартерному режимі, В        

Закінчення таблиці 5.3

Напруга при перевірці АКБ навантажувальною вилкою, В        
Густина електроліту в банках акумуляторів, г/см3: 1-а 2-а 3-а 4-а 5-а 6-а        
Рівень електроліту в бан-ках акумуляторів, мм: 1-а 2-а 3-а 4-а 5-а 6-а        
Розподілений опір дис-тильованої води, кОм/см        
Нормативна величина зарядного струму, А        
Фактична величина зарядного струму, А        
Температура електроліту, °С        

 

Зробіть висновок щодо стану досліджуваних акуму-ляторних батарей.

 

Лабораторна робота № 6




Переглядів: 1170

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перевірка рівня електроліту | Діагностика гідравлічних

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.