Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Комп'ютер і здоров'я людини

Життєдіяльність безпосередньо пов'язана з виконан­ням певного виду робіт та продуктивністю праці, яка визначається як людським чинником, так і засобами виробництва, а також технологічними й організацій­ними умовами праці. Сьогодні діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов'язана з використанням комп'ютерної техніки. Пра­цюючи з комп'ютером, людина потрапляє під вплив різноманітних чинників: електромагнітних полів (діа­пазон радіочастот: ВЧ, УВЧ і СВЧ), інфрачервоного та іонізуючого випромінювання, шуму і вібрацій, статич­ної електрики.

Колективом науковців в галузі безпеки та гігієни праці проведені дослідження впливу ризик-шкідливих чинників під час роботи за комп'ютером працівників п'яти банківських установ м. Львова. Було встанов­лено, що за суб'єктивними показниками працівників найбільш шкідливими чинниками, які впливають на їх здоров'я і працездатність є такі: нервово-емоційне напруження, перенапруження зорового аналізатора, статичні, фізичні навантаження та недостатня рухова активність, розумове напруження*.

Робота з комп'ютером вимагає значної розумової напруги і супроводжується нервово-емоційним наван­таженням операторів, високою напругою зорової робо­ти і досить значним навантаженням на м'язи рук під час роботи з клавіатурою ПК. Велике значення має раціональна конструкція і розташування елементів робочого місця, що є важливим для підтримки опти­мальної робочої пози в процесі праці.

У процесі роботи з комп'ютером необхідно дотриму­ватись правильного режиму роботи і відпочинку. Якщо цього не дотримуватись, то у персоналу спостерігається незадоволеність роботою, головний біль, роздратуван­ня, порушення сну, втома і больові відчуття в очах, і попереку, у ділянці шиї та рук.

Залежно від розміщення вікон у приміщенні, де вста­новлені комп'ютери, рекомендується таке забарвлення його стін і підлоги:

— вікна орієнтовані на південь — стіни зелено-бла­китного або світло-блакитного кольору; підлога — зелена;

— вікна орієнтовані на північ — стіни світло-оран­жевого або оранжево-жовтого кольору; підлога — червоно-оранжева;

— вікна орієнтовані на схід — стіни жовто-зеленого ко­льору; підлога — зелена або червоно-оранжева;

— вікна орієнтовані на захід — стіни жовто-зеленогоабо блакитно-зеленого кольору; підлога — зелена або червоно-оранжева.

Обчислювальна техніка є джерелом тепловиділення, що може спричинити підвищення температури і зниження відносної вологості у приміщенні. У приміщеннях, де встановлені комп'ютери, потрібно дотримуватись їх параметрів мікроклімату (табл. 2.2):

 

Таблиця 2.2. Нормативні параметри мікроклімату для з ПК

Період року Температура повітря,ْС Відносна вологість повітря, % Швидкість руху повітря, м/с
Холодний 22-24; 21-23 40-60 40-60 0,1 0,1
Теплий 23-25; 22-24 40-60 40-60 0,1 0,2

* Гогіташвілі Г.І. Потенційний ризик чинників виробничого середовища в професійній діяльності працівників банківських установ / Г.І. Гогіташвілі, В.І. Цапко, В.М. Лапін // Вісник Національного банку України. — 2009. — № 8.

Об'єм приміщень, в яких проводиться робота за комп'ютером, не повинен бути меншим як 20 м3 на людину із урахуванням максимальної кількості одно­часно працюючих.

Для подачі у приміщення повітря використовують системи механічної вентиляції і кондиціонування, а також природну вентиляцію.

Рівень шуму на робочому місці економістів та операторів-програмістів не має перевищувати 35—45 дБ, а в залах обробки інформації на обчислювальних маши­нах — 56—70 дБ. Для зниження рівня шуму стіни і стеля приміщення, де встановлені комп'ютери, мають бути облицьовані звукопоглинаючими матеріалами. Рівень вібрації у приміщеннях обчислювальних центрів може бути знижений шляхом встановлення обладнання на спеціальні фундаменти та віброізолятори.

 




Переглядів: 443

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Якщо у потерпілого немає ознак життя | Потенційні ризик-шкідливі чинники під час роботи за комп'ютером

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.027 сек.