Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Потенційні ризик-шкідливі чинники під час роботи за комп'ютером

Іонізуюче (рентгенівське) випромінювання, джере­лами якого є монітори з електронно-променевими тру­бами (ЕПТ). Дослідження показують, що монітор ненесе небезпеки для користувача ПК, оскільки інтен­сивність такого випромінювання нижча за гранично допустимі норми (ГДН). Відповідно до "Норм радіацій­ної безпеки України" (НРБУ-97), гранично допустима потужність експозиційної дози рентгенівського випро­мінювання на відстані 5 см від екрана відеотермінала становить 7,74 х 10-12 Кл/кг, що відповідає еквіва­лентній дозі 0,1 мбер/год (100 мкр/год).

Оптичне випромінювання включає: ультрафіолетове (УФ), світлове та інфрачервоне (ІЧ).

УФ-випромінюваннявпливає, як правило, на шкіру та очі людини. Аналіз досліджень робочих місць користувачів ПК показує, що у 85 % проведених вимірювань, тобто в більшості випадків, УФ-випромінюван­ня не було виявлено. У тих же випадках, коли таке ви­промінювання вдалося виявити, його рівень становив у середньому 0,001 Вт/м2.

Світлове випромінювання впливає, в основному, на очі і провокує їх втому та запалення райдужної обо­лонки. Однак ці симптоми швидко минають і не викли­кають патологічних змін.

ІЧ-випромінювання— довжина хвиль обмежена від 0,76 мм до 1 мм. Для більшості біологічних матеріалів І Випромінювання цього діапазону вважаються непрозорими. Проведені дослідження показали, що інтенсивність інфрачервоних випромінювань відеотерміналів нижча за показник, передбачений ДСанПІН 3.3.2-007-98.

Електромагнітні випромінювання (ЕМВ) радіочастотного діапазону. Джерелами ЕМВ є відео-дисейний термінал (ВДТ). Тому, обираючи робоче місце для комп'ютера, необхідно пам'ятати, що його задня і бокові стінки можуть бути джерелом значно більшого ЕМВ, аніж екран. Питання впливу ЕМВ на біологічну систему залишається відкритим, але його можна оцінити кількісно за формулою:

Wn=PxS

W— поглинута енергія; Р — густина потоку енергії; S - ективна площа поверхні тіла людини.

Науковці доводять, що радіочастотне випромінювання в умовах тривалої багаторічної дії може впливати на нервову систему і є вагомим стрес-чинником.

ЦеПроведені дослідження засвідчили, що кактус, поставлений біля цікавовідеотерміналу, може бути засобом, який "вловлює" радіа­цію (вагоме знатизначення має вид і розмір рос­лини), але швидше за все він відіграє роль психологічного заспокійливого чинника, ніж антирадіаційного засобу.

 

Більшість учених вважають, що як короткостроко­вий, так і тривалий вплив усіх видів випромінювання не є небезпечним для здоров'я персоналу, який обслу­говує комп'ютери. Проте вичерпних даних про небез­пеку впливу випромінювань від монітора для здоров'я людини, що працює з комп'ютерами, ще не достатньо і дослідження у цьому напрямі тривають.

Для зменшення впливу перечислених видів випро­мінювання рекомендується застосовувати монітори зі зниженою випромінювальною здатністю*, а також дотримуватись регламентованого режиму праці та відпочинку.

 




Переглядів: 427

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Комп'ютер і здоров'я людини | Ергономічні вимоги до організації робочих місць

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.