Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Від 20.05.1997 р. № 153)

1. Загальні положення

Зразковий музей при закладі освіти системи Міністерства освіти України (надалі – «Зразковий музей») – це музей, який досяг значних успіхів у підвищенні ефективності навчально-виховного процесу засобами пошукової, туристсько-краєзнавчої, науково-дослідницької роботи; у формуванні та збереженні Музей­ного фонду України, пропаганді пам'яток історії, культури, природи серед учнівської! студентської молоді та інших верств населення.

З метою подальшого піднесення рівня музейної роботи, її ролі у навчально-виховному процесі проводиться атестація музеїв на присвоєння та підтвердження звання «Зразковий музей».

Організаційно-методичне та фахове керівництво атестацією Зразкових музеїв здійснює атестаційна комісія Міністерства освіти України.

Це Положення поширюється на музеї, що діють при закладах освіти системи Міністерства освіти України за умови, що вони не є юридичними особами.

2. Умови та порядок присвоєння звання «Зразковий музей»

Звання «Зразковий музей» присвоюється, підтверджується або не підтверджу­ється наказом Міністерства освіти України за рішенням атестаційної комісії Мі­ністерства освіти України.

Звання «Зразковий музей» присвоюється музеям, які досягли високого рівня у своїй діяльності.

 

Подання на звання «Зразковий музей» здійснюють Міністерство освіти Автономної Республіки Крим, управління освіти обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

Для цього вищеназвані органи освіти створюють експертні комісії, до яких залучаються працівники освіти, культури, інших державних та громадських орга­нізацій.

Районні (міські) відділи та управління освіти створюють оглядові комісії, які проводять огляд музею, аналізують стан діяльності музею та оцінюють його робо­ту. Оглядова комісія готує документи: протокол з відповідною рекомендацією та підписами і розгорнуту довідку-характеристику на музей (згідно з критеріями оцінки) – та подає їх на розгляд експертної комісії.

На підставі позитивного рішення експертної комісії Міністерство освіти Автономної Республіки Крим, управління освіти обласних, Київської та Севастополь­ської міських держадміністрацій порушують клопотання перед Міністерством освіти України про присвоєння звання «Зразковий музей» музею, що діє при за­кладі освіти системи Міністерства освіти України.

Всі підсумкові документи (клопотання Міністерства освіти Автономної Республіки Крим, управлінь освіти обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, протокол засідання експертної комісії та довідка-характеристика на музей) друкуються державною мовою, мають реєстраційний номер, дату та печатку відповідного органу управління освіти та подаються до управління гу­манітарної освіти та виховання Міністерства освіти України для подальшого роз­гляду та прийняття відповідного рішення атестаційною комісією двічі на рік (травень, листопад).

Атестаційна комісія працює при Міністерстві освіти України. До її складу входять юристи спеціалісти Міністерства освіти України, працівники Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, фахівці державних закладів і установ, інших організацій.

Присвоєння звання «Зразковий музей», що діє при закладі освіти, із врученням диплома встановленого зразка проводиться наказом Міністерства освіти України на підставі позитивного висновку атестаційної комісії.

3. Критерії оцінки

Для присвоєння звання «Зразковий музей» необхідними є такі умови:

· існування музею понад два роки;

· наявність тематико-експозиційного плану музею відповідного профілю;

· наявність естетично оформленої, технічно оснащеної експозиції, яка постійно оновлюється та доповнюється;

· наявність оригінальних експонатів – пам'яток історії, культури та природи, зібраних пошуковими загонами базового та інших закладів освіти;

· наявність обліку музейних предметів (інвентарної книги), повнота та якість записів; шифрування експонатів;

· дотримання умов збереження оригінальних матеріалів в експозиції та фондах музею (запобігання забрудненості, вологості, вицвітанню, механічним по­шкодженням);

· систематичне комплектування фондів відповідно до тематики музеїв під час краєзнавчих експедицій, туристських походів тощо;

· організація виставок (стаціонарних та пересувних);

· систематичне проведення просвітницької роботи в музеї: екскурсій, лекцій, масових заходів, навчальних занять тощо;

· популяризація роботи музею засобами масової інформації;

· залучення учнівської та студентської молоді до науково-дослідницької роботи; підготовка публікацій, участь у конференціях, засіданнях Малої академії наук, наукових товариств учнів тощо;

· наявність документації музею: книг обліку відвідувачів, екскурсій, лекцій, ма­сових заходів, навчальних занять; книги відгуків; актів прийому-видачі експона­тів; планів роботи (річного, перспективного); картотек;

· проведення методичної роботи на базі музею (консультацій, семінарів тощо).

4. Порядок підтвердження звання «Зразковий музей»

Музей підтверджує звання «Зразковий музей» в установленому порядку один раз на три роки.

У разі невідповідності рівня музейної роботи вимогам цього Положення за підсумками атестації музей втрачає звання «Зразковий музей». Рішення про це приймає атестаційна комісія Міністерства освіти України та проводиться наказом. Міністерства освіти України.

Для покращення роботи музею слід скласти довгостроковий план, в якому необхідно передбачити:

· співпрацю з музеями та архівами міста, району, області;

· науково-методичні консультації з дослідниками та науковцями науково-дослідницьких установ;

· щорічне планування підготовки тематичних виставок до ювілейних дат та подій;

· роботу з систематизації та поповнення фондів музею (через проведення різно-профільних експедицій, роботи з населенням тощо);

· організацію та підготовку лекторської групи з числа учнів старших класів.



Читайте також:

  1. Від 20.05.1997 р. № 152)




Переглядів: 479

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Додаток 6 | Навчальні екскурсії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.