Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Процедури захисту

Архітектура захисту інформації в мережах телекомунікацій – концепція захисту інформації в мережах телекомунікацій, що використовують міжнародні стандарти, яка розроблена і розвивається Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) у відповідності до ідеології моделі взаємодії відкритих систем.

Рекомендації MCE для захисту інформації у телекомунікаціях (ITU-T Reccomendations) – це процедури, рекомендовані Міжнародною організацію зі стандартизації для створення сервісних служб захисту інформації у мережах телекомунікацій.

Процедура шифрування даних у телекомунікаційних системах призначена для «закриття» всіх даних абонента або декількох полів повідомлення. Може мати два рівні: шифрування в каналі зв’язку (лінійне) і міжкінцеве шифрування (абонентське).

Процедура цифрового підпису у телекомунікаційних системах служить для підтвердження правильності змісту повідомлення. Вона засвідчує факт його відправлення власне тим абонентом, який вказаний у заголовку як джерело даних. Цифровий підпис є функцією від змісту таємної інформації, відомої тільки абоненту-джерелу, і загальної інформації, відомої всім абонентам системи.

Процедура керування доступом до ресурсів телекомунікаційної системи виконується на основі множини правил і формальних моделей, що використовують як аргумент доступу до даних інформацію про ресурси та ідентифікатори абонентів. Службова інформація для керування доступом (паролі абонентів, списки дозволених операцій, персональниі ідентифікатори, часові обмежувачі і т.ін.) містяться в локальних базах даних забезпечення безпеки мережі.

Процедура забезпечення цілісності даних у телекомунікаційних системах передбачає введення в кожне повідомлення деякох додаткової інформації, яка є функцією від змісту повідомлення. В рекомендаціях OSI розглядаються методи забезпечення цілісності двох типів: перші забезпечують цілісніть поодинокого блоку даних, інші – цілісніть потоку блоків даних або окремих полів цих блоків. При цьому забезпечення цілісності потоку блоків даних не має сенсу без забезпечення цілісності окремих блоків.

Ці методи застосовуються у двох режимах: при передаванні даних по віртуальному з’єднанню і при використанні дейтаграмного передавання. В першому випадку виявляються невпорядкованість, втрати, повтори, вставки даних за допомогою спеціальної нумерації блоків або зведенням міток часу. У дейтаграмному режимі мітки часу можуть забезпечити тільки обмежений захист цілісності послідовності блоків даних і запобігти переадресації окремих блоків.

Процедура автентифікації в телекомунікаційних системах призначена для захисту при передаванні в мережі паролів, автентифікаторів логічних об’єктів і т.ін. Для цього використовуються криптографічні методи і протоколи, засновані, наприклад, на процедурі «трикратного рукостискання». Метою таких протоколів є захист від встановлення з’єднання з логічним об’єктом, утвореним порушником або діючим під його керуванням із метою імітації роботи справжнього об’єкта.

Процедура заповнення потоку в телекомунікаційних системах призначена для запобігання аналізу трафіку. Ефективність застосування цієї процедури підвищується, якщо одночасно з нею передбачене лінійне шифрування всього потоку даних, тобто потоки інформації й заповнення стають нерозбірливими.

Процедура керування маршрутом в телекомунікаційній системі призначена для організації передавання тільки маршрутами, утвореними за допомогою надійних і безпечних технічних засобів і систем.

При цьому може бути організований контроль з боку одержувача, який у випадку виникнення підозри про компрометацію використовуваної системи захисту може вимагати зміни маршруту.

Процедура підтвердження характеристик даних у телекомунікаційних системах передбачає наявність арбітра, який є довіреною особою взаємодіючих абонентів і може підтвердити цілісність, час передавання документів, а також запобігти можливості відмови джерела від видачі будь-якого повідомлення, а споживача – від його приймання, тобто підтвердження причетності.

Спільне використання процедур захисту дозволяє організувати 14 сервісних служб захисту інформації у мережах телекомунікацій.


Читайте також:

  1. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  2. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  3. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  4. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  5. Акустичні засоби|кошти| захисту
  6. Алгоритми захисту цифрової просторової інформації
  7. Аналіз фінансування програм соціального захисту населення
  8. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  9. Анатомо-фізіологічні механізми безпеки і захисту людини від впливів негативно діючих факторів.
  10. Апаратно-програмні засоби захисту інформації
  11. Архітектура захисту інформації в мережах телекомунікацій
  12. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання




Переглядів: 411

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загрози в архітектурі відкритих мереж | Сервісні служби захисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.