Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Спрямованість хімічних зв'язків пояснюється різним роз­ташуванням електронних хмар у просторі.

Ковалентний зв'язок характеризується насичуваністю та спрямованістю.

Насичуваність ковалентного зв'язку визначається валент­ними можливостями атомів.

У залежності від того, яку форму та який напрямок ма­ють електронні хмари у просторі під час взаємного пере­кривання, можуть утворюватися сполуки з лінійною та ку­товою будовою молекул.

Тип хімічного зв'язку залежить від того, наскільки ве­лика різниця значень електронегативностей атомів, що сполучаються. Чим більше відрізняються за електронегативніс­тю атоми елементів, що утворюють зв'язок, тим хімічний зв'язок полярніший. Провести чітку межу між типами хіміч­них зв'язків не можна. Наприклад, у молекулах водню та хлору зв'язок ковалентний неполярний — з'єднуються два атоми з однаковою електронегативністю: Н2 (електронегативність обох атомів 2,1) та С12 (електронегативність обох атомів 3,0). Вони мають спільну електронну пару.

У молекулі хлороводню НС1 зв'язок ковалентний полярний — з'єднуються два атоми з різною електронегативністю (електронегативність Гідрогену 2,1; Хлору — 3,0). Тут спіль­на електронна пара відтягнута до Хлору.

Ковалентний полярний зв'язок існує у сірководні H2S (електронегативність Гідрогену 2,1; Сульфуру — 2,5), окси­дах сірки SO2 та SO3 (електронегативність Сульфуру — 2,5; Оксигену — 3,5), аміаку NH3 (електронегативність Нітроге­ну 3,0; Гідрогену — 2,1), оксидах карбону CO та СО2 (електронегативність Карбону 2,5; Оксигену — 3,5).

У молекулах хлориду натрію NaCl зв'язок іонний — з'єд­нуються два атоми з електронегативностями, що дуже відріз­няються (електронегативність Натрію 0,9; Хлору — 3,0). Тут Натрій віддає валентний електрон Хлору.

 
 

 

 


Таким чином, іонний зв'язок — крайній випадок прояву ковалентного зв'язку.

Ковалентний хімічний зв'язок між двома атомами, який утворений однією парою електронів, називається одинарним (простим),двома парами електронів подвійним, трьома парами електронів — потрійним.

Подвійний та потрійний хімічні зв'язки називають кратними.

Розрізняють також σ- та π-ковалентні зв'язки, які відріз­няються характером перекривання валентних орбіталей ато­мів, що взаємодіють, а також симетрією розподілу елект­ронної густини зв'язку по відношенню до лінії, яка з'єднує центри двох атомів.




Переглядів: 757

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Іонний зв'язок утворюється під час взаємодії атомів, які дуже відрізняються один від іншого за електронегативністю. | Зв'язок — зв'язок, за якого перекривання електронних хмар проходить у площині, що перпендикулярна до прямої, яка сполучає центри атомів і проходить через ці центри.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.