МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Розгорнутий прописRp.: Sulfuris 15.0 Vaselini ad 50.0 M.f. unguentum D. S. Зовнішнє.
Пасти– це різновидність мазі, що містить не менше як 25% порошкоподібних речовин. Пасти належать до не дозованих лікарських форм, тому в прописі зазначають загальну їх кількість . Магістральні пасти виписують тільки в розгорнутій формі із зазначенням усіх інгредієнтів та їх кількості. Рецепт (після пропису) закінчують словами – змішай щоб утворилась паста. Якщо порошкоподібних речовин у пасті менше ніж 25%, до неї додають тальк, білу глину, крохмаль. Технологія виготовлення пасти така сама, як і мазі. Розчинні лікарські речовини спочатку розчиняють у відповідній рідині, а нерозчинні – розтирають в найдрібніший порошок. Якщо порошкоподібних речовин кілька, в тому числі й індиферентних, то їх спочатку змішують. Основу пасти розплавляють на водяні бані, наполовину остуджують, а потім змішують з діючими речовинами, які знаходяться в нагрітій ступці, і розтирають суміш до однорідної маси. Пасти характеризуються вираженою підсушувальною, адсорбуючою і протизапальною дією. Застосовуються вони зовні. Пропис рецептів такий як і мазей.
Лініменти – рідка мазь, призначена для зовнішнього застосування. Більшість лініментів – це однорідні суміші у вигляді густих рідин. Ними можуть бути емульсії, суспензії. Вони можуть бути у вигляді студенистої маси, що плавиться при температурі тіла. Виготовляють лініменти змішуванням складових частин у ступці або речовин, що легко змішуються, у склянках. Для виготовлення їх найчастіше використовують: розчин аміаку, скипидар, хлороформ, олію блекоти, камфорний спирт.
GОфіцинальні лініменти виписують за скороченою формою Свині Rp.: Linimenti Synthomycini 5%- 50.0 D.s. Зовнішньє. Наносити на поверхню рани два рази в день.
GМагістральні лініменти виписують у розгорнутій формі Rp.: Sulfuris 15.0 Chloroformii 30.0 Vaselini ad 50.0 M.f. linimentum D. S. Зовнішнє.
Кашки – м’яка лікарська форма, призначається для внутрішнього застосування. Має консистенцію густого меду. До складу кашки входять лікарські і формотворні речовини. З формотворних використовують ті самі речовини, що і при виготовленні болюсів, пілюль, зокрема житнє борошно, порошок алтейного кореню, воду. Виготовляють кашки перед вживанням, а в окремих випадках за 1 – 2 дні до приймання. Зберігають у сухому прохолодному місці в банках. Для виготовлення їх спочатку змішують порошкоподібні лікарські і формотворні речовини в ступці. Потім додають рідкі формотворні речовини і знову змішують до однорідної маси. Кількість формотворних речовин у рецепті не зазначають, а пишуть скільки потрібно, а далі щоб утворилась кашка. Консистенція кашки може бути густа, як м’якуш хліба, або рідка, як свіжий мед. Дають кашки частіше свиням, м’ясоїдним тваринам, рідше коням і рогатій худобі за допомогою шпателя на корінь язика.
GВиписують кашки у розгорнутій формі. Приклад виписування кашки: Rp.: Analgini 3.0 Farinae secalinae et Aquae coctae q. s. M.f . electuarium molle D. S. Внутрішньо. Супозиторії – дозовані лікарські форми. Вони тверді при кімнатній температурі і розплавляються при температурі тіла тварини. Розрізняють супозиторії ректальні (свічки) suppositoria rectalis, вагінальні suppositoria vaginalia , палички bacilli. Супозиторії бувають різної форми: циліндричної або конічної – для введення в пряму кишку; кулясті або яйцеподібні – для введення у вагіну; паличкоподібні – для введення у сечівник. Як формотворну основу для виготовлення супозиторіїв використовують масло какао (Oleum Cacao), офіцинальну основу бутирол (Butirolum), желатино – гліцеринову суміші. Лікарські речовини в супозиторіях застосовують для місцевої, а в ректальних супозиторіях – інколи для резорбтивної дії. Тепер більшість супозиторіїв випускають у готовому вигляді. GСупозиторії, що випускаються фармацевтичною промисловістю, як і всі офіцинальні лікарські форми, виписують у скороченій формі. При цьому пропис починається з назви лікарської форми. Після прийменника cum (з) пишуть назву лікарської речовини та її дозу. Рецепт закінчується приписом D.t.d N і сигнатурою.
Читайте також:
|
||||||||
|