Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підставою для розмежування підприємницьких і непідпри-ємницьких організацій є категорія суб'єктивного корпоратив-


ного права, яким володіють лише учасники підприємницьких організацій.А якщо йдеться про непідприємницькі організації, то правовий зв'язок їх учасників зі створеною юридичною осо­бою повною мірою охоплюється категорією членства. Своєю чергою, якщо ми б визнали право участі в товаристві самостій­ним немайновим правом, то це було б визнанням права на пере­дачу членства, що, вочевидь, є неправильним. Членство в органі­зації можна тільки припинити. Тому реалізоване засновницьке право без майнових прав його учасників, по суті, є членством у тій чи іншій організації. З огляду на це корпоративне право як об'єкт правочипів має місце не стільки залежно від того, чи фор­мально піднесена та чи інша організація до виду підприємниць­ких, оскільки від тот, якими правами наділяє законодавець учас­ників тієї чи іншої організаційно-правової форми юридичної особи. Якщосеред прав учасників є права майнового характеру, то, незважаючина можливість певних процедурних обмежень щодо вступута виходу із таких товариств, права учасника цього товариствабудуть корпоративними.

Відповідно до ч. 1 ст. 85 ЦК непідприємницькими є товари­ства, які не мають на меті одержання прибутку для його подаль­шого розподілу між учасниками. Непідприємницькими є окремі види об'єднань громадян, де учасники не мають майнових прав, пов'язаних з участю в такому об'єднанні, і яке вони створюють зметою здійснення своїх прав і свобод. Непідприємницькі орга­нізації можуть створюватися в таких організаційно-правових формах,як непідприємницьке товариство, установа, фонд. Не-підприємницьким товариством є організація, створена шляхом об'єднання фізичнихта/або юридичних осіб (учасників), які мають право участі уцьому товаристві, яке не має на меті отри­мання прибутку для йогоподальшого розподілу між учасни­ками. Таке визначення та його аналіздозволяють переконатися управильності висновку проте, що майновеправо є визначаль­ним для наявності суб'єктивного корпоративногоправа. До не-підприємницьких також слід відносити: громадськіорганізації, втому числі дитячі, молодіжні, жіночі; благодійні та релігійні організації; споживчі кооперативи; садово-городні, дачні, жит­лово-будівельні, гаражні кооперативи; кредитні спілки; об'єд­нання підприємців та інші організації, які не мають на меті одер­жання прибутку.

2-535


               
   
   
 
 
 
   
 

18

Розділ 1

Отже, суб'єктами корпоративних відносин є будь-які осо­би, що на підставі певних юридичних фактів стають учасника­ми юридичних осіб корпоративного типу. Ними можуть бути суб'єкти цивільного права, наділені відповідною дієздатністю. Це — фізичні особи, юридичні особи, територіальні громади, держава.

З огляду на викладене слід погодитися з авторами, які вва­жають, що корпоративне право як особливий сегмент приватно­правового регулювання є цивільно-правовим інститутом. Пред­метом регулювання корпоративного права є майнові та особисті немайнові відносини, що виникають між учасником юридичної особи та юридичною особою, а також між учасниками (заснов­никами) щодо реалізації корпоративних прав.




Переглядів: 398

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття корпоративних відносин та їх розвиток в Україні | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.