Рак картоплі небезпечна картопляна хвороба. Уражує бульби, столони, а іноді стебла й листки. Перші ознаки хвороби з'являються на молодих бульбах або вічках у вигляді горбочків, які швидко збільшуються і перетворюються на нарости, досягаючи розмірів бульб. Згодом нарости чорніють і загнивають.
Поширюється головним чином через заражений грунт або з насіннєвими бульбами.
Заходи боротьби. Дотримання карантинних заходів.
Суха гниль поширюється під час зимового зберігання бульб. На їхній поверхні з'являються буруваті вдавлені плями з білими або рожевими подушечками гриба. При підвищенні вологості суха гниль перетворюється в мокру. Найчастіше заражаються бульби пошкоджені заморозком або фітофторозом.
3аходи боротьби: знезараження та зберігання відсортованих бульб без механічних пошкоджень. Дотримання оптимальної температури в сховищах (+3 — +5С).
Кільцева гниль картоплі дуже поширена хвороба. Проявляється у в'яненні рослин і загниванні бульб. Кущі мають пригнічений вигляд, листки скручуються та висихають. На бульбах проявляються у двох формах — кільцевій та ямчастій. При кільцевій уражаються тканини судинної системи. На перерізі уражена тканина судинного кільця має лимонно — жовтий колір. Спочатку загниває м'якоть. На полі грибок можне передатися дротяниками.
Мокра бактеріальна гниль проявляється переважно під час зберігання бульб, іноді трапляється на полі на дуже зволожених ділянках. М'якоть уражених бульб перетворюється на м'яку тягучу масу з неприємним запахом.
Заходи боротьби: знезараження насінних бульб. Своєчасне збирання та зберігання. Дотримання оптимального температурного режиму в сховищах (3—5 °С).