Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кровохаркання

 

Кровохаркання — поява крові в мокротинні у вигляді прожилок або рівномірних домішок. Відхаркування великої кількості крові і наявність домішок крові в кожному плювку мокротиння свідчить про легеневу кровотечу. Цей стан становить загрозу життю хворого, смерть якого може настати протягом кількох хвилин.

Причини кровохаркання і легеневої кровотечі: ерозія судин (пухлина, каверни, бронхоектаз), розрив судинної стінки (легенева форма) артеріовенозні аневризм, телеангіектазії, виливання крові в альвеоли з бронхіальних артерій (інфаркт легень), бронхіт, грипозне запалення легень, туберкульоз, пухлини легень, тромбоемболія легеневої артерії, набряк, травма легені, первинна легенева гіпертензія, стеноз мі трального отвору.

Кровохаркання і легеневу кровотечу слід відрізняти від стравохідної і шлункової кишкової кровотеч. Обстеження хворого повинно починатися з порожнини рота і носоглотки, що дозволяє виявити джерело несправжнього кровохаркання, зумовленого гінгівітом, стоматитом, абсцесом мигдаликів, геморагічним діатезом. При істерії хворі можуть насмоктувати кров з ясен, стимулюючи кровохаркання. В таких випадках кров перемішана з великою кількістю слини.

Масивна кровотеча може призвести до асфіксії (при прориві аневризми аорти, роз'їданні великих судин).

Відмінними ознаками легеневої кровотечі є відсутність блювання, яскраво-червоний колір крові, піниста кров при цьому не згортається. При блюванні кров темна, згустками, перемішана з харчовими масами, реакція її кисла.

При виникненні кровохаркання хворий потребує невідкладної допомоги. В першу чергу, йому слід надати положення Фаулера. Щоб кров не потрапила в бронхи, хворого повертають на уражений бік, заспокоюють, забороняють розмовляти, бо це може підсилити кровотечу. На ділянку грудної клітки прикладають міхур з льодом, дають ковтати невеликі грудки льоду. Це викликає рефлекторний спазм судин і зменшує наповнення легенів кров’ю. При значній кровотечі на верхні і нижні кінцівки накладають джгути на 1-2 години. Негайно викликають лікаря.

При легеневій кровотечі категорично заборонено застосовувати банки, гірчичники, фізіотерапевтичні методи лікування.

 




Переглядів: 631

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Задишка | Біль в грудній клітці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.