Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Література.

 

7. Бережний М.М.,Мовчан В.П., Збагачення та окускування сировини: Монографія. − Харків: 000 ,, Видавництво ІСП’’, − 2000.− 365 с.

8. Білецький В. С., Смирнов В.О. Переробка і якість корисних копалин: Посібник. − Донецьк: Східний видавничий дім, 2005. − 324 с.

9. Бєдрань Н.Г., Скоробогатова Л. М. Переробка і якість корисних копалин: Посібник для вищих навчальних закладів. − М.: Недра, 1986.− 272 с.

Практичне заняття №6

Тема: Вивчення процесу електричного збагачення руд .

Час, що потрібен для виконання роботи – 2 години

Мета роботи: Вивчення конструкції і принципу роботи електричного сепаратора ПС-1 і впливу напруженості на електродах на показники збагачення мінеральної суміші.

При електричній сепарації використовують в основному такі електричні властивості мінералів, як електропровідність, діелектрична проникність, а також їх здатність заряджатися під впливом деяких фізичних ефектів (трибо-, піро- і п'єзоелектричний ефекти, контактний потенціал). Процес електричної сепарації полягає у взаємодії електричного поля з зарядженою мінеральною частинкою. Електрична сепарація застосовується для збагачення зернистих сипучих матеріалів крупністю 0,05-3 мм, коли їхня переробка іншими методами неефективна або неекономічна. Крім сепарації застосовують також електричну класифікацію і знепилення різних матеріалів, ці процеси у ряді випадків більш ефективні, ніж гравітаційні і відцентрові.

Електричне поле ( рисунок 8.1) діє на заряджені частинки. Рух частинок у електричному полі залежить від його напруженості і неоднорідності, а також від заряду частинок, а конфігурація поля — від форми і розташування електродів.

Напруженістю електричного поля Е в точці називається величина, що дорівнює відношенню сили, з якою поле діє на позитивний заряд у даної точці, до цього заряду:

, В/м, (8.1)

 

де F - сила, що діє на заряд, Н; Q - величина заряду, Кл.


Рис. 8.1. - Конфігурації електричних полів:

а - двох різнойменних зарядів; б - двох однойменних зарядів;

в - двох різнойменних пластин; г - різнойменних дроту і пластини.

 

Для електричної сепарації використовуються поля з напруженістю близько 6·105 В/м при напрузі на електродах U= 20 - 70 кВ.

Між паралельними плоскими полюсами-електродами (рисунок 8.1,в) силові лінії паралельні і поле однорідне. При точкових відокремлених полюсах (рисунок 8.1, а, б, г) силові лінії розходяться по радіусах і число їх зменшується пропорційно квадрату відстані від полюса. У цьому випадку поле - неоднорідне. Неоднорідність поля характеризується градієнтом напруженості:

, В/ , (8.2)

де dЕ — зміна напруженості поля у напрямку х на відрізку dх.

Результати взаємодії мінеральної частинки з електричним полем залежать від її електричних властивостей. При електричній сепарації використовують в основному відмінності мінералів у електропровідності, діелектричній проникності, електризації тертям і адґезії. Залежно від електропровідності усі мінерали поділяють на три групи:

- провідники з питомою електропровідністю 10-1 ≤ ρ < 104 Сим/м (Сименс/м). До провідників належать самородні метали, багато сульфідних мінералів, графіт, ільменіт, рутил, титаномагнетит і ін.;

- напівпровідники з питомою електропровідністю 10-2 ≤ ρ < 10-10 Сим/м. До напівпровідників відносять ґранат, лімоніт, гематит, сидерит, молібденіт, псиломелан, станін і ін.;

- непровідники (діелектрики) з питомою електропровідністю 10-11 ≤ ρ < 10-20 Сим/м. Непровідниками є алмаз, каситерит, циркон,шеєліт, кварц, кальцит і ін.

Внаслідок обробки збільшується різниця у електропровідності мінералів, особливо діелектриків, а отже, поліпшуються умови їх розділення. На електричні властивості провідників обробка реагентами практично не впливає.

Під дією електричного поля у частинці незарядженого провідника відбувається вільне переміщення електричних зарядів. На кінці частинки, що звернена до позитивного електрода, виникає негативний заряд, а на другому кінці — позитивний заряд (явище електростатичної індукції). У непровідників в електричному полі не відбувається вільного переміщення зарядів, а спостерігається тільки зсув негативного заряду у напрямку позитивного електрода, а позитивного заряду - у напрямку негативного електрода (явище поляризації). При цьому під впливом постійного напруження рух електричних зарядів у провідниках відбувається безперервно, а у діелектриках зсув зарядів швидко припиняється, після чого вони залишаються поляризованими. При поляризації діелектрика на поверхні частинок з протилежних кінців створюються заряди протилежних знаків, але ці заряди, на відміну від індукованих у провіднику, є зв'язаними і їх не можна розділити.

Зарядження частинок можна виконувати йонізацією у полі коронного розряду, йонізацією α- або β- випромінюванням, електризацією тертям, індукуванням зарядів, контактом із зарядженим електродом, нагріванням, а також різними комбінаціями цих способів. Але основне практичне значення при електричній сепарації мають такі способи: контактна електризація, індукція, йонізація у полі коронного розряду і електризація тертям.

При контактній електризації дотик мінерала-провідника до поверхні електрода приводить до того, що він практично миттєво набуває потенціалу електрода. Діелектрики до потенціалу електрода заряджаються поступово, свій потенціал (первинний заряд) вони можуть зберігати протягом кількох секунд або хвилин.

При індукційній електризації мінеральні частинки вільно рухаються між електродами і внаслідок різної природи та кінетики утворення електричні заряди, що виникають на провідниках і діелектриках, відрізняються величиною. Але за абсолютною величиною ця різниця зарядів мала, що не дозволяє ефективно розділяти мінеральні суміші.

При комбінованому способі електризації контактом і індукцією мінеральні частинки отримують великі потенціали, але провідники швидко розряджаються на заземленому електроді і набувають його потенціалу. У цьому випадку різниця у потенціалах зарядів частинок значно більша, ніж при застосуванні тільки індукційного способу.

Найбільш розповсюдженим способом зарядки мінеральних частинок є зарядження у полі коронного розряду або радіоактивного чи іншого жорсткого випромінювання.

Коронний розряд створюється між двома електродами, один з яких (коронуючий) має малий радіус кривизни (тонкий дріт, вістря і т.п.), а другий (заземлений) виконаний у вигляді барабана або пластини. Під впливом електричного поля потік газових йонів рухається від коронуючого електрода до заземленого. Мінеральні частинки, що переміщуються крізь потік йонів, заряджаються. Різниця у величинах зарядів, що одержали частинки в результаті йонізації, посилюється способом розрядки через заземлений електрод. Провідник швидко віддає свій заряд і стає нейтральним до електрода, діелектрики розряджаються повільніше. Різниця в швидкостях розрядження провідників і діелектриків достатньо велика і пропорційна різниці у електропровідності мінералів, які розділяють при збагаченні. Цей спосіб зарядки найчастіше застосовується при сепарації мінералів за електропровідністю.

Електризація тертям застосовується при розділенні мінералів, близьких за електропровідністю. Електризація тертям здійснюється двома способами: інтенсивне перемішування мінеральних частинок з їх частим зіткненням і транспортування мінеральної суміші по поверхні електризатора, виконаного у формі лотка. Внаслідок тертя одні мінерали здобувають позитивний заряд і в електричному полі притягуються до негативного електрода, інші мінерали здобувають негативний заряд і притягуються до позитивного електрода. Деякі мінерали не володіють здатністю електризуватися тертям.

В електричному полі сепаратора розділення по-різному заряджених частинок здійснюється внаслідок взаємодії електричних і механічних сил.

Електричний метод сепарації полягає у зміні руху заряджених частинок під дією електричного поля. Існує багато конструкцій електричних сепараторів, які відрізняються методом сепарації , способами зарядки мінералів, електричними і механічними силами, що діють на частинки ,та іншими ознаками. Основні конструкційні типи сепараторів, що використовуються у практиці збагачення, такі:

- електростатичні (барабанні, камерні,каскадні, пластинчаті);

- коронні і коронно- електростатичні (барабанні, камерні);

- трибоелектричні.


Читайте також:

  1. А. Література.
  2. Додаткова література.
  3. Додаткова література.
  4. Додаткова література.
  5. Додаткова література.
  6. ЛІТЕРАТУРА.
  7. Література.
  8. Література.
  9. Література.
  10. Література.
  11. Література.




Переглядів: 742

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок виконання роботи | Опис установки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.054 сек.