Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік витрат на водопостачання

До витрат на водопостачання відносять витрати на утримання й експлуата­цію артезіанських свердловин, водосховищ, водозабірних вузлів, водопровідних ліній, внутрішніх мереж та іншого водопостачального устаткування, а також вартість води, одержаної від сторонніх спеціалізованих організацій та ін. Облік таких витрат ведеться на субрахунку 2344 «Водопостачання», за дебетом якого відображають витрати на водопостачання, а за кредитом - спожиту воду за фак­тичною собівартістю. При цьому витрати на утримання артезіанських свердло­вин, водозабірних пристроїв та водопроводів, не пов'язаних із центральною водо-забезпечувальною системою, обліковують окремо та відносять безпосередньо на витрати виробництва, яке використовує воду, чи на загальновиробничі витрати. У сільському господарстві до таких об'єктів належать насосні установки, що об­слуговують поля, ферми, ставки, пасовища.

Витрати на водопостачання розподіляють щомісяця за споживачами пропор­ційно кількості спожитої води в кубічних метрах. Ці дані беруть із звіту про ви­користання води на виробничі та інші потреби, який складають у кінці звітного місяця. Калькуляційною одиницею у водопостачанні є 1м³ води. Аби визначити фактичну собівартість 1м³ води, необхідно витрати на водопостачання поділити на загальну кількість використаної води. Калькуляційні розрахунки оформляються бухгалтерською довідкою.

Основні бухгалтерські проведення з обліку витрат на водопостачання відо­бражено в табл. 1.4.

 

1.4. Облік витрат на водопостачання

Зміст господарської операції Кореспонденція рахунків
дебет кредит
1. Нараховано оплату праці працівникам, зайнятим обслуговуванням водопровідної мережі й обладнання водопостачання    
2. Нараховано відрахування на соціальні заходи від витрат на оплату праці працівникам водопостачання
3. Створено резерв на оплату відпусток
4. Списано вартість палива для роботи водопостачального устаткування
5. Списано вартість води, одержаної зі сторони (без ПДВ)
6. Нараховано амортизацію основних засобів водопостачання
7. Списано запасні частини на ремонт основних засобів водопостачання
8. Списано будівельні матеріали для ремонту основних засобів водопостачання
9. Списано вартість послуг інших допоміжних виробництв
10. Списано вартість МШП для потреб водопостачання
11. Списано вартість матеріалів та дезинфікуючих засобів для потреб водопостачання
12. Списано використану воду за фактичною собівартістю для потреб: • рослинництва • тваринництва • промислових виробництв • допоміжних виробництв • загальновиробничих • адміністративних • збуту • обслуговуючих виробництв і господарств         2344 2344 2344 2344 2344 2344 2344 2344

 

7. Облік витрат інших допоміжних виробництв

Облік витрат інших видів допоміжних виробництв (газопостачання, холо­дильні установки, теплопостачання, залізничний транспорт, друкарні та друкар­ські цехи, фотолабораторії тощо) ведуть на субрахунку 2346 «Інші виробництва». За дебетом цього субрахунка відображають витрати на їх утримання, а за креди­том - надані послуги за фактичною собівартістю.

Підприємства можуть використовувати природний газ на виробничі та побуто­ві потреби. Витрати на утримання газового господарства (оплата праці слюсарів та іншого персоналу, зайнятого газопостачанням, вартість газу, одержаного як із газо­проводу, так і в балонах, амортизація та ремонт обладнання, споруд, інші витрати) об­ліковують на окремому аналітичному рахунку «Газопостачання». Калькуляційною одиницею в газопостачанні є 1м³ газу. У підприємствах, де використовується лише скраплений (балонний) газ, розраховується собівартість 1кг газу. При використанні газу як із газопроводу, так і балонного останній перераховують у кубічні метри.

Для визначення фактичної собівартості 1м³ газу необхідно всі витрати на га­зопостачання, включаючи вартість придбаного газу, поділити на його кількість і за цією оцінкою надані послуги відносити на споживачів відповідно до кількості від­пущеного кожному з них газу. Після розподілу послуг за споживачами аналітичний рахунок «Газопостачання» на кінець місяця закривається.

У сільськогосподарських підприємствах деяку продукцію зберігають протягом тривалого часу у спеціально обладнаних холодильних камерах чи сховищах, у яких підтримують певний температурний режим. Витрати на утримання холодильних установок (оплата праці, паливо, електроенергія, амортизація і ремонт обладнання тощо) обліковують на окремому аналітичному рахунку. З метою визначення собі­вартості послуг холодильними установками за калькуляційну одиницю приймають один центнеро-день зберігання продукції. На підставі журналу (книги) обліку руху та зберігання продукції в холодильних камерах і спеціальних сховищах щомісяця визначають кількість центнеро-днів зберігання кожного виду продукції. Фактичну собівартість послуг холодильних установок розраховують діленням облічених ви­трат на їх утримання на кількість центнеро-днів зберігання всіх видів продукції. Фактична собівартість послуг холодильних камер відноситься на споживачів, збільшення собівартості продукції, що зберігається, або на витрати збуту.

Для обліку витрат на теплопостачання відкривається окремий аналітичний рахунок. Надані послуги у теплопостачанні вимірюються в одиницях теплоенер­гії (ГКал). Калькуляційною одиницею є 10 ГКал. Фактична собівартість 10 ГКал теплоенергії визначається діленням суми витрат на виробництво, придбання та передачу споживачам теплоенергії на її загальну кількість, без урахування енер­гії, використаної на власні потреби котельні, та втрат її в мережі. Фактична собівар­тість теплоенергії відноситься щомісяця на користувачів, виходячи з її кількості, спожитої кожним з них.

У такому ж порядку обліковують витрати і визначають собівартість послуг інших видів допоміжних виробництв.

 


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  6. Акції та їх облік
  7. Акції та їх облік
  8. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  9. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  10. Аналіз витрат за центрами відповідальності.
  11. Аналіз витрат звичайної діяльності
  12. Аналіз витрат на 1 грн. вартості продукції




Переглядів: 1483

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік витрат і послуг живої тяглової сили | Економічна сутність грошового обігу і розрахунків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.