Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обов'язки іноземців та осіб без громадянства.

Конституційні обов'язки людини і громадянина - це закріплена Конституцією України і гарантована відповід­ним механізмом їх здійснення необхідність вчинення дій, покладена на людину чи громадянина України і безумовна для виконання ними.

Поняття та види конституційних обов'язків людини і громадянина України

ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ТА ГАРАНТІЇ ЇХ ВИКОНАННЯ

КОНСТИТУЦІЙНІ ОБОВ'ЯЗКИ ЛЮДИНИ І

Давно визнано, що жити у суспільстві та бути цілком віль­ним від нього - не можна. Прагнення кожної окремої лю­дини до найбільшої свободи повинно підтримуватися дер­жавою і суспільством, але водночас і стримуватися в пра­вомірних інтересах інших людей, груп людей, держави, су­спільства, світової спільноти.

Отже, певні обов'язки покладаються на людину не з примхи держави чи суспільства, а тому, що без об'єктивної та усві­домленої наявності їх людина юридично і фактично не може користуватися своїми правами і свободами. Саме тому у ст. 23 Конституції України зазначено: «Кожна людина має пра­во на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебіч­ний розвиток її особистості».

Тобто, і права та свободи, і обов'язки людини є обов'яз­ковими елементами її конституційно-правового статусу. Невиконання своїх обов'язків певною частиною членів сус­пільства неправомірно змінює їх конституційно-правовий статус на шкоду статусу інших його членів, права і свободи яких відповідно фактично обмежуються. Це, у свою чергу, порушує баланс інтересів і створює умови для виникнення конфліктів між людьми. Якщо такі випадки набувають масо­вого характеру, вони стають причиною глобальних кризових явищ у суспільстві, а у разі, коли конституційні обов'язки масово не виконуються тими членами суспільства, які є по­садовими та службовими особами органів державної влади,— стають причиною глобальних кризових явищ у державі.

Аналіз положень Конституції України дозволяє класи­фікувати обов'язки людини і громадянина України за різ­ними критеріями. Так, відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 92 Конституції України, за критерієм їх значущості можна ви­ділити основні та інші обов'язки, за критерієм втілення їх у нормах Конституції України - конституційні та інші.

Серед конституційних обов'язків людини і громадянина, за критерієм суб'єкта, на якого вони покладаються, можна виді­лити такі три основні групи обов'язків:

1) обов'язки будь-якої людини, яка перебуває на території України;

2)обов'язки громадян України;




Переглядів: 1168

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заростання піщано-глинистих відвалів | Обов'язки людини за Конституцією України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.