Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конституційні обов'язки громадян України

Обов'язками, які покладаються тільки на громадян України, відповідно до Конституції України, є такі.

Обов'язок захищати Вітчизну, незалежність та те­риторіальну цілісність України (ст. 65 Конституції Ук­раїни). Цей обов'язок включає також обов'язок громадян відбувати військову службу відповідно до закону.

Більш детально зміст обов'язку захищати Вітчизну, неза­лежність та територіальну цілісність України і відбувати вій­ськову службу визначено у законах України «Про оборону», «Про загальний військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу» та деяких інших.

Зі ст. 35 Конституції України випливає, що від обов'язку захищати Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України ніхто не може бути увільнений або відмовитися і за мотивами релігійних переконань. У разі, якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, його виконання може бути замінене альтерна­тивною (невійськовою) службою. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», право на альтернативну службу мають громадяни України за додер­жання сукупності трьох умов: 1) належність до діючих згі­дно із законодавством релігійних організацій; 2) наявність релігійних переконань, яким суперечить виконання військо­вого обов'язку; 3) віровчення зазначених релігійних органі­зацій не допускає користування зброєю (Перелік релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, затверджено постановою Кабінету Міністрів Украї­ни від 10 листопада 1999 р. № 2066).

КК України встановлює кримінальну відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу, ухи­лення від призову за мобілізацією, ухилення військовозо­бов'язаного від військового обліку і від навчальних (чи пе­ревірних) або спеціальних зборів (статті 335-337), за дезер­тирство та інші види ухилення від військової служби у мирний та воєнний час (статті 407-409, 427-431), а також за державну зраду (ст. 111).

Крім того, КУпАП передбачено адміністративну відпо­відальність за низку діянь, пов'язаних з ухиленням від ви­конання законодавства про загальний військовий обов'язок і військову службу (статті 210-211 -6).

Водночас, законами України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» і «Про мобілізаційну підго­товку та мобілізацію» передбачені конкретні категорії гро­мадян України, які, за наявності певних підстав, звільня­ються від обов'язку відбувати строкову військову службу, проходити військові збори, бути мобілізованими в умовах воєнного чи надзвичайного стану тощо.

Обов'язок шанувати державні символи України(ст. 65 Конституції України) для громадян України є абсолютним.

Відповідно до ст. 20 Конституції України, державними символами України є Державний Прапор України, Держав­ний Герб України і Державний Гімн України.

Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Великий Державний Герб України встановлюється законом з ураху­ванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького; головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Вели­кого (малий Державний Герб України). Державний Гімн України - національний гімн на музику М. Вербицького із словами, затвердженими законом.

Наруга над державними символами України Тягне кри­мінальну відповідальність на підставі ст. 338 КК України.

Обов'язок щорічно подавати до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому за­коном (ст. 67 Конституції України).

Відповідно до Закону України «Про систему оподатку­вання», платники податків і зборів (обов'язкових плате­жів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних подат­кових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). З метою здійснення контролю за виконанням цього обов'язку на підставі Закону України «Про Держав­ний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів» в Україні утворено відповідний реєстр.

Стаття 11 Закону України «Про державну податкову слу­жбу в Україні» встановлює адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларацій про дохо­ди чи включення до декларацій перекручених даних.

Згідно із законодавством України, деякі категорії грома­дян України (наприклад, громадяни, які взагалі не мали протягом року інших доходів, крім отриманих за місцем постійної роботи, або в яких такі доходи були мізерними) звільняються від виконання цього обов'язку, але окремий дозвіл на це надається щорічно, а не раз і назавжди.




Переглядів: 1546

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обов'язки людини за Конституцією України | Гарантії виконання конституційних обов'язків лю­дини і громадянина - це умови та засоби, принципи та нор­ми, які забезпечують виконання зазначених обов'язків.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.