Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Таймери/лічильники

В AT90S8535 передбачено три таймери/лічильники (TC) загального призначення, два 8-розрядних і один 16-розрядний TC2 може бути тактований асинхронним способом від зовнішнього генератора. TC2 оптимізований для роботи з генератором 32,768 кГц (годинниковий кварц) і може бути використаний як годинник реального часу. Кожний з таймерів індивідуально підключається до одного з виходів 10-розрядного попереднього дільника частоти. Таймери можуть використовуватися як таймери із внутрішнім джерелом тактових імпульсів, або лічильники імпульсів, що надходять ззовні. При переповненні TC можуть викликати переривання по відповідних векторах.

Як джерело імпульсів для таймерів можна вибрати сигнал з тактовою частотою процесора (CK), імпульси попереднього дільника (CK/8, CK/64, CK/256 або CK/1024) або імпульси з відповідного зовнішнього виводу. Крім того, таймери можуть бути зупинені, забороною проходження імпульсів на них (мал.5.1).

Джерело тактового сигналу для переддільника TC2 називається PCK2. PCK2 за умовчанням приєднаний до основного системного джерела тактових імпульсів (CK). при установці біта AS2 у регістрі ASSR, переддільник для TC2 тактується асинхронним чином від імпульсів, що приходять на ніжку PC6 (TOSC1). Це дає можливість використовувати TC2 як годинник реального часу (Real-Time Clock, RTC).

Коли AS2 установлений, виводи PC6 (TOSC1) і PC7 (TOSC2) від’єднані від PORT C. Тому зовнішній кварцовий резонатор може бути підключений між PC6 (TOSC1) і PC7 (TOSC2), і служити як незалежне джерело тактових імпульсів для TЛ2. Генератор оптимізований для використання із кварцовими резонаторами частотою 32,768 кГц. Застосування зовнішнього джерела тактових імпульсів на TOSC1 не рекомендується.

б)

б)

Рис. 5.1 - Схеми тактувания таймерів-лічильників ТС0, ТС1 (а) і ТС2 (б)


Читайте також:

  1. Таймери/лічильники
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Power-Down. | Розрядний таймер/лічильник 0

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.