Таймер-лічильник TC2 може працювати в двох режимах:
- режимі таймера. У цьому режимі TC2 може використовуватися для формування часових інтервалів, а також виконувати певні дії при рівності вмісту рахункового регістра заданому значенню;
- режим ШІМ. У цьому режимі TC2 працює як Шім-модулятор.
Основним режимом TC2 від розглянутих раніше є його можливість працювати в асинхронному режимі (від додаткового кварцового резонатора).
Структурна схема TC2 наведена на мал.5.14.
Рис. 5.14 - Структурна схема TC2
Як видно з рисунка, до складу TC2 входять два робочі регістри (рахунковий регістр TCNT2 і регістр порівняння OCR2), 8-розрядний компаратор, регістр керування TCCR2, регістр стану для асинхронного режиму ASSR, а також блоки керування таймером і синхронізації.
Всі прапорці стану TC(переповнення, збігу й захвату) перебувають у регістрі прапорців переривань від таймерів TIFR, а дозвіл/заборона переривань від таймера здійснюється установкою/скиданням відповідних прапорців регістра TIMSK.
Рахунковий регістр TCТ2 реалізований як підсумовуючий (у режимі ШІМ - як підсумовуючий/ віднімаючий) лічильник і доступний у будь-який момент часу як для читання, так і для запису. Розташований він за адресою $24 ($44). При записі в регістр TCNT2 під час роботи таймера рахунок буде продовжений по наступному за операцією запису імпульсу тактового сигналу таймера/лічильника. Після подачі напруги живлення в регістрі TCNT2 знаходиться нульове значення.