Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Таймер/лічильник 1 в режимі ШІМ

При виборі режиму широтно-імпульсної модуляції (ШІМ), таймер/лічильник 1 і регістри збігу OCR1A і OCR1B формують 8, 9 або 10-розрядний безперервний вільний від "тремтіння" і правильний по фазі сигнал, що виводиться на виводи PD5 (OC1A) і PD4 (OC1B). Таймер/лічильник 1 працює як реверсивний лічильник, що рахує від $0000 до кінцевого значення (табл.5.5). При досягненні кінцевого значення лічильник починає рахувати у зворотну сторону до нуля, після чого робочий цикл повторюється. Коли значення лічильника збігається з 8, 9 або 10 молодшими бітами регістра OCR1A або OCR1B, виводи PD5 (OC1A) / PD4 (OC1B) встановлюються або скидаються відповідно до установок біт COM1A1 / COM1A0 або COM1B1 / COM1B0 у регістрі TCCR1A (табл.5.6).

Таблиця 5.5

Кінцеве значення таймера й частота ШІМ

Дозвіл ШІМ Кінцеве значення таймера (TOP) Частота ШІМ
8 біт $00FF (255) fTCK1/510
9 біт $01FF (511) fTCK1/1022
10 біт $03FF (1023) fTCK1/2046

 

У режимі ШІМ, при записі в регістр OCR1A, 10 молодших біт передаються в тимчасовий регістр і переписуються тільки при досягненні таймером/лічильником кінцевого значення (рис.5.13). При цьому усувається поява несиметричних імпульсів (тремтіння), які неминучі при асинхронному записі OCR1A.

При роботі TC1 у режимі ШІМ стан рахункового регістра змінюється від $0000 до кінцевого значення таймера (TOP) (див. табл.5.5), а потім знову до $0000, після чого цикл повторюється. Коли число, що знаходиться в регістрі лічильника TCNT1, збігається із вмістом регістра збігу OCR1A (або OCR1B), відбувається зміна стану відповідного виводу мікроконтролера (OC1A або OC1B), відповідно до табл.5.6. Таким чином, тривалість імпульсу дорівнює подвоєному значенню вмісту регістра порівняння.

Якщо в регістр збігу OCR1A (або OCR1B) записати значення $0000 або кінцеве значення (TOP), то при наступному збігу вивід порівняння (OC1A або OC1B) перемкнеться в стійкий стан, який визначається бітами COM1х1 і COM1х0. Це показано в табл.5.7.

 

 

 

Рис. 5.13 - Ефект асинхронного запису вмісту OCR1х

 

Таблиця 5.6

Установка режиму збігу при роботі ШІМ

COM1х1 COM1х0 Вплив на вивід OC1
Не підключений
Не підключений
При збігу, скидається в «0» при прямому рахунку й установлюється в «1» при зворотному рахунку (неінвертований ШІМ-сигнал)
При збігу, установлюється в «1» при прямому рахунку й скидається в «0» при зворотному рахунку (інвертований ШІМ-сигнал)

 

Таблиця 5.7

Вихід ШІМ для OCR=$0000 або TOP

COM1х1 COM1х0 OCR1х вивід OC1х
$0000 «0»
TOP «1»
$0000 «1»
TOP «0»

 

Особливістю роботи TCТ1 у режимі ШІМ є те, що при записі в регістр порівняння молодші 10 розрядів записуваного числа насправді зберігаються в спеціальному тимчасовому регістрі (не путати з регістром TEMP). А зміна вмісту регістра порівняння відбувається тільки в момент досягнення лічильником максимального значення (ТОР). Завдяки такому рішенню виключається поява несиметричних викидів сигналу на виході модулятора (перешкод), які були б неминучі при безпосередньому записі в регістр порівняння (див.мал.5.13).

Відповідно, при читанні регістра порівняння в проміжку між записом у нього і його дійсною зміною повертається вміст тимчасового регістра. Тобто, завжди повертається значення, записане останнім.

І кілька слів про переривання. При роботі TCТ1 у режимі ШІМ може генеруватися переривання по переповненню рахункового регістра таймера/лічильника, а також переривання від схеми порівняння.

У режимі ШІМ прапорець переповнення таймера 1 (TOV1) встановлюється, коли лічильник змінює напрямок рахунку в точці $0000. Переривання по переповненню таймера 1 працює як при нормальному режимі роботи таймера/лічильника, тобто воно виконується, якщо встановлено прапорець TOV1 і дозволені відповідні переривання. Те ж саме стосується прапорця збігу й переривання по збігу.


Читайте також:

 1. Q6 розраховують тільки при нестаціонарному режимі
 2. Бізнес-логістика в режимі INTERNET
 3. В) вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту.
 4. Вибір обмеження у режимі гальмування
 5. Вибір режимів обробки заготовки різанням
 6. Вибір схеми підключення абонентів залежно від режимів тиску.
 7. Вимоги до режимів праці і відпочинку та профілактичних медичних оглядів
 8. Втрати напору у трубах при турбулентному режимі руху рідини.
 9. Генератор постійного струму, що працює в ненавантаженому режимі
 10. Делегітимізація і лібералізація недемократичних режимів як передумова і підготовча стадія переходу до демократії
 11. Для кожного з режимів використовується своя схема заміщення.
 12. Електричний розрахунок вибраного варіанту в режимі максимальних навантажень.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Timer/Counter1 (TCNT1H, TCNT1L) | Розрядний таймер/лічильник 2

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.