Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина 155

За даними американської правозахисної організації «Free­dom House» Україна посідає 113 місце зі 194 держав за рів­нем свободи преси (це місце найвище серед держав—учасниць СНД)1.

Відповідно до ст. 35 Конституції України кожен має правона свободу світогляду і віросповідання.Це право включає сво­боду сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати жодної, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релі­гійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійс­нення цього права може бути обмежене законом лише в інте­ресах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності на­селення або захисту прав і свобод інших людей. Ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмо-и йтися від виконання законів за мотивами релігійних переко­нань. Якщо виконання військового обов'язку суперечить релі­гійним переконанням громадянина, воно має бути замінене аль­тернативною (невійськовою) службою.

При цьому світогляд і думка — споріднені категорії, а тому право кожного на свободу світогляду слід сприймати як один із різновидів права на свободу думки2.

Порядок реалізації даного права деталізує Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації» від 23.04.1991 p., ЗІ змінами і доповненнями. Відповідно до нього в Україні всі правовідносини, пов'язані із свободою совісті і діяльністю релі­гійних організацій, регулюються законодавством України. Гро­мадяни України є рівними перед законом і мають рівні права в усіх галузях економічного, політичного, соціального і культур­ного життя незалежно від їх ставлення до релігії. В офіційних документах ставлення громадянина до релігії не вказується. Ні­хто не має права вимагати від священнослужителів відомостей, одержаних ними при сповіді віруючих.

Україна є світською державою, а тому відповідно до ч. З ст. 35 Конституції України церква і релігійні організації в Украї-

1 Зі свободою преси — зміни на краще // Урядовий кур'єр. — 2006. — •1 травня.

2 Шукліна Н. Г. Конституційно-правове регулювання прав і свобод лю­ дини і громадянина в Україні (проблеми теорії і практики): Монографія. — К.І Центр навчальної літератури, 2005. — С. 242.

 




Переглядів: 276

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина 153 | Глава V

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.