Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Глава V

У теорії конституційного права під свободою зборіврозу­міють безперешкодну можливість збиратися у закритих примі­щеннях, доступ в які може бути обмежений тільки тими, хто ці збори влаштовує (хоча це не обов'язкова ознака зборів). Зако­нодавство може передбачати повідомний порядок проведення зборів, за якого організатори заздалегідь повідомляють компе­тентну владу про збори, що плануються, про час, місце їх прове­дення, тематику або явочний порядок, коли не вимагається жод­ного сповіщення влади.

Термін «маніфестація»вживається в кількох значеннях:

1) як синонім термінів «демонстрація», «хода»;

2) як узагальнюючий термін для будь-яких виступів під від­критим небом.

Мітинг— це збори всіх бажаючих, які проводяться зазвичай під відкритим небом і на яких після публічних виступів органі­затори та інші учасники приймають резолюцію з вимогою до вла­ди або закликом до громадян.

Демонстрація— це зазвичай рух по вулицях і дорогах мас людей з плакатами і транспарантами, що висловлюють позицію цих людей з певних суспільних питань або вимогу до влади. До демонстрації можуть приєднатися всі охочі. Демонстрація мо­же початися або завершитися мітингом. Іноді демонстрації мо­жуть проводитися сидячи або стоячи.

Хода— це завжди рух по вулицях і дорогах. Різновидом хо­ди є марші,які здійснюються через багато населених пунктів, че­рез усю крану або кілька країн. У ходах та маршах беруть участь, як правило, заздалегідь організовані люди.

Пікет— це зазвичай небагаточисельні групи людей (іноді одна людина) з плакатами або транспарантами, які сидять, сто­ять або рухаються навколо певного об'єкта (найчастіше урядо­вої установи). Різновидом пікету є наметове містечко, що існує протягом більш або менш тривалого строку.

До маніфестацій (в узагальнюючому розумінні), крім прос­тих пікетів, як правило, застосовується повідомний характер, причому влада може заборонити проведення маніфестацій у міс­цях, що мають важливе значення для функціонування громад­ського транспорту, і запропонувати їх проведення в інших місцях.

Для авторитарних режимів характерний дозвільний поря­док проведення маніфестацій, а іноді і зборів. У країнах з тота-




Переглядів: 334

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина 169 | Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина 171

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.