Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Одиночний злочин.

Від множинності злочинів необхідно відрізняти одиночні злочини. Одиничним називається злочин, який передбачений однією кримінально-правовою нормою і має ознаки одного складу злочину.

Одиночні злочини бувають:

- прості;

- складні;

- тривалі;

- продовжувані.

Простий одиничний злочин складається з одної дії або бездії («формальний» - склад) чи з однієї дії або бездії і одного виду наслідків («матеріальний» склад).

Наприклад: 1. Надруга над державними символами (ст. 338 КК). 2. Умисне вбивство (ч. 1 ст. 115 КК).

Складні одиничні злочини поділяються на:

1. Злочин, об’єктивна сторона якого складається з двох чи більше різноманітних дій, наприклад, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»).

2. Злочин, що має додаткові тяжкі наслідки – наприклад, умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть з потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК).

3. Складений злочин, що має:

а) два об’єкти посягання (наприклад, розбій – напад з метою заволодіння чужим майном (на власність), небезпечним для життя і здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства (здоров’я особи) (ч. 1 ст. 187 КК);

б) два види дій – наприклад, бандитизм (ст. 257 КК) – організація озброєної банди та участь у банді або вчинюваному нею нападі;

в) два види наслідків – забруднення або псування земель, що спричинило загибель людей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 239 КК).

Тривалий одиночний злочин – це така злочинна дія чи бездіяльність, після якої настає тривале безперервне продовження цієї дії чи бездії, тобто порушення закону відбувається певний тривалий час. Наприклад, ухилення від сплати аліментів на утримання дітей (ст. 164 КК); ухилення від сплати коштів на утримання непрацездатних батьків (ст. 165 КК); ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів (ст. 212 КК); самовільне залишення військової частини або місця служби (ст. 407 КК); дезертирство (ст. 408 КК).

Продовжуваний одиночний злочин, який складається з декількох чи багатьох тотожних злочинних дій, спрямований на досягнення однієї мети, кожна з цих дій має один намір і складає у сукупності єдиний склад злочину. Наприклад, розкрадання майна (будматеріалів) частинами.

В постанові Пленум Верховного суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про розкрадання державного та громадського майна» від 25 вересня 1981 р. зазначається, що продовжуваним розкраданням визнається неодноразове незаконне безоплатне вилучення державного чи громадського майна, що складається з ряду тотожних злочинних дій, які мають загальну мету незаконного заволодіння майном, що охоплюються єдиним умислом винного і становлять у своїй сукупності один злочин[7].


Читайте також:

  1. Види замаху на злочин.
  2. Закінчений та незакінчений злочин.
  3. Затримання особи, що вчинила злочин.
  4. Кримінальна відповідальність за незакінчений злочин.




Переглядів: 1106

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 14. МНОЖИННІСТЬ ЗЛОЧИНІВ. | Повторність злочинів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.