Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виробіть чітку стратегію.

Ви повинні бути послідовні у своїй "грошової" політиці. Інакше дитина моментально відчує вашу слабину і миттю сяде на шию. І не тому, що вона погана, а тому, що діти готові дотримуватися лише залізних правил, після того, як вони неодноразово перевірять їхню непорушність.

Визначтеся, з якого віку можна давати на кишенькові витрати.

Сьогодні навіть 5-річні діти, граючи на майданчику, можуть відбігти до сусіднього ларька за морозивом. Але тільки вам вирішувати, з якого віку син чи донька вже можуть отримати гроші у власне розпорядження - а це залежить, в першу чергу, від того, наскільки ви їм довіряєте.

Чи варто давати гроші за щось?

Іншими словами - оплачувати гарні оцінки в школі, виконання справ по дому тощо? Тут думки фахівців розходяться. Наприклад, західні психологи дадуть позитивну відповідь, але деякі вітчизняні - вважають, що таким чином батьки зводять мотивацію дітей до виключно меркантильного рівня. Вже краще оплачувати те, що дійсно оплачується. Наприклад, мама взяла доньку допомагати їй по роботі протягом місяця. Було заздалегідь обумовлено що донька отримає 500 грн. Це був прекрасний досвід і відчуття особисто зароблених грошей просто неможливо передати!

 

Встановіть бюджет на кишенькові витрати.

Планувати його краще заздалегідь - на тиждень, а то й на місяць вперед. Таким чином дитина буде вчитися свідомо підходити до своїх витрат і продумувати їх заздалегідь.

Заохочуйте економію.

Якщо дитині вдалося заощадити якусь суму, похваліть її, поставтеся до цього як до досягнення. Якщо вона збирає на щось конкретне, обов'язково підтримайте її починання.

Присвятіть дитину у фінанси сім'ї.

Це, звичайно, не означає звалити на неї інформаційний тягар дорослих проблем. Але нехай вона буде в курсі, що ви - не вічний гаманець і що існують інші витрати і гроші даються вам не так легко.

Пограйте у фінансові ігри.

Таких зараз безліч для дітей різного віку, від простих до зовсім вже дорослої, але дуже цікавої стратегії Cash Flow. Ігрова форма - найкращий варіант донесення інформації до дитини. Можна навіть помінятися ролями і нехай вона побуде в ролі батьків, які планують сімейний бюджет.

ІІІ. Практичні завдання

1) Виконати аналіз теоретичного та довідково-інформаційного матеріалу, засвоїти наведену інформацію.

2) Підготувати міні-кейс до практичного заняття та тему «Діти і кишенькові гроші», доповнивши його власним досвідом, або з літературних джерел.

 

Рекомендована література

1. Андрощук І.В. Методика виховної роботи: навч. посіб. / І.В. Андрощук, І.П.Андрощук. - Тернопіль: Навчальна-книга-Богдан, 2014. - 320 с.

2. Друзь З. В. Виховні технології в сучасній школі. – КДПУ, 2005. – 256 с.

3. Друзь З. В. Хрестоматія з методики виховання особистості: Настільна робоча книга: У 3-х тт. : Навч.-метод. видання / З.В. Друзь. – К., 2008 – 2010.

4. Збірник міні-кейсів з дисципліни «Комунікативні процеси у навчанні» / ред. Л.О. Савенкової, В.М. Приходько. – К. : КНЕУ, 2009. – 343 с.

5. Карпенчук С. Г. Теорія і методика виховання : навч. посібник / С.Г. Карпенчук. – К. : Вища школа, 2005. – 343 с.

6. Класному керівнику: як оцінити ефективність виховної роботи / упоряд.: Л.Шелестова, Н.Чиренко. – К.: Шк. світ, 2010. – 120с.

7. Книга класного керівника : Довідково-методичне видання / упоряд. С.В. Кириленко, Н.І. Косарева. – Х. : ТОРСІНГ ПЛЮС, 2005. – 560 с.

8. Кондрашова Л. В. Методика організації виховної роботи в сучасній школі: навчальний посібник / Л.В.Кондрашова, О.О.Лаврентьєва, Н.І.Зеленкова. – Кривий Ріг : КДПУ, 2008 – 187 с.

9. Лізинський В. М. Практичне виховання в школі / В.М. Лізинський. – Х : «Ранок», 2008. – 320 с.

10. Омеляненко, В. Л. Теорія і методика виховання: навч. посіб. / В.Л.Омеляненко, А.І. Кузьмінський. – К. : Знання, 2008. – 415 с.

11. Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України: Програма / ред. І.Д. Бех. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2008. – 80 с.

12. Сележан Й. Ю. Основи національного виховання. Українознавство: історичний, філософсько-релігієзнавчий аспекти: хрестоматія/Й.Ю. Сележан. – Чернівці : Книги-ХХІ, 2006. – 306с.

13. Сорока Г. І. Організація виховної роботи : планування, аналіз, методичне забезпечення / Г.І.Сорока. – Х. : Основа, 2005. – 128 с.

14. Формування екологічної компетентності школярів : наук.-метод. посіб. / Н.А. Пустовіт, О.Л. Пруцакова, Л.Д. Руденко та ін. – К. : Педагогічна думка, 2008. – 64 с.

15. Школа класного керівника/ упоряд. М. Голубенко. – К. : Шкіл. світ, 2005. – 128 с.

16. Яременко, Н. В. Класному керівнику: як провести ігри / Н. В. Яременко. – К.: Шк. світ, 2009. – 128с. – (Б-ка Шк. світу).

17. Методика виховної роботи. Практикум: навчально-методичний посібник для студ. пед. ун-тів / кол. авт.; ред. О.О. Лаврентьєва. – Кривий Ріг : КДПУ, 2011. – 102 с.

 

Тема: “Ефективна взаємодія сім’ї та школи”

 


Читайте також:

  1. IV. На четвертому етапі, виходячи із позиції кожної СОБ на матриці АДЛ, вибирають для неї відповідну стратегію.




Переглядів: 427

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІІ. Теоретичні та довідково-інформаційні матеріали | І. Навчальна мета

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.