Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Регістровий файл

Наступна відмінна риса архітектури мікроконтролерів AVR - регістровий файл швидкого доступу, структурна схема якого показана на рис. 3. Кожний з 32-х регістрів загального призначення завдовжки 1 байт безпосередньо пов'язаний з арифметико-логічним пристроєм (ALU) процесора. Іншими словами, в AVR існує 32 регістри - акумулятора (порівняєте, наприклад, з MCS51). Ця обставина дозволяє в поєднанні з конвейєрною обробкою виконувати одну операцію в ALU за один машинний цикл. Так, два операнди витягуються з регістрового файлу, виконується команда і результат записується назад в регістровий файл протягом тільки одного машинного циклу.

Рис. 3 - Регістровий файл сімейства AVR.

 

Шість з 32-х регістрів файлу можуть використовуватися як три 16-розрядні покажчики адреси при непрямій адресації даних. Один з цих покажчиків (Z Pointer) застосовується також для доступу до даних, записаних в пам'яті програм мікроконтролера. Використання трьох 16-бітових покажчиків (X, Y та Z Pointers) істотно підвищує швидкість пересилки даних при роботі прикладної програми.

Регістровий файл займає молодші 32 байти в загальному адресному просторі SRAM AVR. Таке архітектурне рішення дозволяє діставати доступ до швидкої "регістрової" оперативної пам'яті мікроконтролера двома шляхами - безпосередньою адресацією в коді команди до будь-якого осередку і іншими способами адресації осередків SRAM. У технічній документації фірми Atmel це корисна властивість носить назва "Швидке контекстне перемикання" і є ще однією відмінною особливістю архітектури AVR, що підвищує ефективність роботи мікроконтролера і його продуктивність. Особливо помітно така перевага при реалізації процедур цілочисельної 16-бітової арифметики, коли виключаються багатократні пересилки між різними елементами пам'яті даних при обробці арифметичних операндів в ALU.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Система команд

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.