Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Годинник реального часу (RTC)

Годинник реального часу (Real Time Clock) реалізована у всіх мікроконтролерах сімейства "mega" і в деяких кристалах сімейства "classic". Таймер/лічильник RTC має свого власного предділільника, який може бути програмним способом підключення або до основного внутрішнього джерела тактової частоти мікроконтролера, або до додаткового асинхронного джерела опорної частоти (кварцевий резонатор або зовнішній синхросигнал). Для цієї мети зарезервовані два зовнішні виводи мікроконтролера. Внутрішній осцилятор, навантажений на рахунковий вхід таймера/лічильника RTC, оптимізований для роботи із зовнішнім "вартовим" кварцевим резонатором 32,768 кГц.

Порти введення/виведення

Порти введення/виведення AVR мають число незалежних ліній типу "Вхід/Вихід" від 3 до 54. Кожна лінія порту може бути запрограмована на введення або на виведення інформації. Потужні вихідні драйвери забезпечують струмову здатність навантаження 20 мА на лінію порту (втікаючий струм) при максимальному значенні 40 мА, що дозволяє, наприклад, безпосередньо підключати до мікроконтролера світлодіоди і біполярні транзистори. Проте загальне струмове навантаження на всі лінії одного порту не повинне перевищувати 80 мА.

Особливість побудови портів введення/виведення у AVR полягає в тому, що для кожного порту існує 3 регістри контролю/управління. Для порту А це регістри DDRA (визначає напрям переміщення інформації), PORTA (регістр для виведення даних) і PINA (регістр для читання стану виводів).

DDRA – регістр, вказуючий напрям передачі даних лінії порту. Для того, щоб налагодити лінію порту на вивід інформації, необхідно записати у відповідний біт регістра DDRA «1», на введення - «0».

PORTA – регістр вихідних даних. По команді OUT дані виводяться саме в цей регістр.

PINA – регістр для відображення логічного рівня сигналу на фізичному виводі мікросхеми. За командою IN відбувається читання даних з цього регістра.Читайте також:

 1. В подростковом возрасте могут пристраститься к наркотикам и богемной жизни, стремясь уйти от трудностей реального мира.
 2. Вимоги до інтелектуальних систем реального часу та шляхи підвищення їх швидкодії
 3. Внутрішня енергія реального газу
 4. Внутрішня енергія реального газу
 5. Встановлення реального фізичного стану,
 6. ГОДИННИКИ ТА ЧАСТИНИ ГОДИННИКІВ
 7. Годинники.
 8. Годинником
 9. Економічне зростання - це довгострокова тенденція збільшення реального ВВП.
 10. Живопис – це зображення на площині картин реального світу, які переформовуються у творчій уяві художника.
 11. Закон Планка. Інтенсивність випромінювання чорного тіла й будь-якого реального тіла залежить від термодинамічної температури й довжини хвилі.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Таймери/лічильники | Універсальний асинхронний приймач-передавач

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.