Механізм травми залежить від виду травми - прямої або непрямої.
Розрізняють розгинальний і згинальний типи переломовивиха. При розгинальному типі фрагменти променевої кістки зміщені під кутом, відкритим до тильної поверхні, а ліктьова кістка в радiоульнарному зчленуванні вивихується в бік долоні.
При згинальному типі переломовивиха зміщення фрагментів має протилежний напрям.
Клініка, діагностика. Болючість при пальпації, набряк в ділянці перелому променевої кістки, деформація променево-зап'ясткового суглоба. Болюче навантаження по осі, неможливість пронаційних і супiнаційних рухів. Діагноз уточнюється по рентгенограмі, виконаної з захопленням променево-зап'ясткового суглоба.
Лікування. При свіжому ушкодженні показано закрите співставлення уламків, що проводять під провідниковою анестезією або загальним знеболенням. Репозицію здійснюють шляхом витягнення за кисть. Після усунення зміщення по довжині зміщення по ширині усувають безпосереднім тиском на кісткові фрагменти променевої кістки. Кисть переводять в положення, середнє між супінацією і пронацією при максимальному ліктьовому відведенні. Для попередження рецидиву вивиху головки ліктьової кістки її фіксують спицею до епiфiзу променевої кістки. Iммобiлiзацію циркулярною гіпсовою пов'язкою від голівок п’ясних кісток до верхньої третини плеча продовжують 8-10 тижнів, працездатність відновлюється через 12 тижнів.
При переломах типу Монтеджа і Галеацці обов'язковий рентгенологічний контроль через 2 і 4 тижні після закритої репозиції для діагностики можливого повторного зміщення.