Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Злочини, пов'язані з незаконним заволодінням наркотичними засобами, а також обладнанням. призначеним для їх виготовлення

Злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотичних засобів та інших предметів, небезпечних для здоров'я населення

Юридична характеристика окремих складів злочину.

2.1.1. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речо­вин, їх аналогів або прекурсорів (ст. 305). З об'єктивної сто­рони контрабанда — це незаконне переміщення наркотичних засо­бів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів через мит­ний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

За своєю конструкцією злочин, передбачений ч. 1 ст. 305, відно­ситься до злочинів з формальним складом. Він є закінченим з мо­менту фактичного незаконного переміщення через кордон вказаних предметів. Кримінальна відповідальність настає за сам факт неза­конного переміщення цих предметів через кордон, незалежно від то­го, чи зміг винний розпорядитися ними чи ні.

З суб'єктивної сторони контрабанда вчиняється у формі пря­мого умислу, при якому особа усвідомлює не тільки факт перемі­щення предмета злочину через митний кордон, а й бажає цього.

Мотиви контрабанди можуть бути різними і на кваліфікацію не впливають. Найчастіше контрабанда здійснюється з користі, для на­живи, передачі наркотиків іншим особам, з метою збуту тощо.

Суб'єкт цього злочину — будь-яка особа.

Ч. 2 ст. 305 передбачає відповідальність за вчинення контрабанди повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також предметом цих дій були особливо небезпечні наркотичні засо­би чи психотропні речовини або наркотичні засоби, психотропні ре­човини, їх аналоги чи прекурсори у великих розмірах.

Повторність має місце, якщо контрабанда здійснюється хоча б у другий раз, незалежно від того, була чи не була особа судимою за перший злочин.

Вчинення контрабанди за попередньою змовою групою осіб має місце, якщо у вчиненому брали участь дві або більше осіб, які зазда­легідь домовилися про спільне її вчинення (див. ч. 2 ст. 28). Понят­тя особливо небезпечних наркотичних засобів, поняття великого І особливо великого розмірів розглядалися в параграфі першому цього розділу.

У ч. 3 ст. 305 передбачена відповідальність за контрабанду наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекур­сорів, вчинену організованою групою (див. ч. 2 ст. 28), а також як­що предметом контрабанди були наркотичні засоби, психотропні ре­човини, їх аналоги чи прекурсори в особливо великих розмірах.

2.2.1. Викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобІв, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим ста­новищем (ст. 308). Об'єктивна сторона цього злочину полягає у вказаних діях із заволодіння наркотичними засобами.

Поняття викрадення (крадіжка, грабіж), привласнення, вимаган­ня, заволодіння цими предметами шляхом шахрайства повністю від. повідають їх аналізу щодо злочинів, передбачених ст. 185 186, 189, 190 і 191.

З суб'єктивної сторони цей злочин характеризується прямим умислом.

Суб'єктом викрадення, вимагання і розбою є особа, яка досягла 14-річного віку; шахрайства — 16-річного віку, привласнення — особа, якій ці предмети ввірені або знаходяться у її веденні.

Ч. 2 ст. 308 передбачає відповідальність за вчинення цього злочину повторно або за попередньою змовою групою осіб, або із за­стосуванням насильства, що не є небезпечним для життя чи здо­ров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених ст. 306, 307, 310, 311, 314, 317, або у великих розмірах, а та­кож заволодіння наркотичними засобами, психотропними речовина­ми або їх аналогами шляхом зловживання службової особи своїм службовим становищем.

У ч. 3 ст. 308 встановлена відповідальністьза дії, передба­чені ч. 1 або 2 ст. 308, якщо вони вчинені в особливо вели­ких розмірах, або організованою групою, або шляхом розбою з ме­тою викрадення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також вимагання цих засобів чи речовин, поєднане з на­сильством, небезпечним для життя і здоров'я.

 




Переглядів: 836

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна характеристика злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення | Інші злочини проти здоров'я населення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.