Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інші злочини проти здоров'я населення

Злочини, пов’язані з незаконним вживанням наркотичних і одурманюючих засобів, а також допінгу.

2.3.1. Незаконне публічне вживання наркотичних засобів(ст. 316).

Об'єктивна сторонацього злочину характеризується Діями, які полягають у публічному або груповому незаконному вживані наркотичних засобів у місцях, що призначені для проведення загальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування громадян.

Під публічним вживанням слід розуміти відкрите вживання нар. котичних засобів у присутності третіх осіб,які усвідомлюють харак­тер того, що відбувається. Вчинення цих дій групою осіб передбачає, що у процесі вживан­ня наркотичних засобів беруть участь дві або більше осіб. Присут­ність сторонніх осіб при цьому не обов'язкова. Для кваліфікації не має значення, вживали учасники групи наркотичні засоби послідов­но чи одночасно.

Місцем вчинення злочину є територія, призначена для проведен­ня навчальних, спортивних і культурних заходів або інші місця ма­сового перебування громадян (пляжі, вокзали, парки, дитячі май­данчики, вулиці, площі, підземні переходи тощо)

Закінченим злочин є з моменту вживання (прийняття) нарко­тичного засобу, незалежно від того, чи доведений винний до стану наркотичного сп'яніння.

З суб'єктивної сторони цей злочин вчиняється з прямим умис­лом.

Суб'єкт цього злочину — будь-яка особа. Ч. 2 ст. 316 передбачає відповідальність за вчинення тих самих дій повторно або особою, яка раніше вчинила один із злочи­нів, передбачених ст. 307, 310, 314, 315, 317 і 318.

2.4.1. Порушення правил боротьби з епідеміями (ст. 325).З об'єктивної сторони цей злочин передбачає: порушення правил, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим заразним захворюванням і боротьби з ними; настання наслідків у вигляді створення реальної можливості поширення епідемічних або інших заразних захворювань або поширення вказаних захворювань; при­чинний зв'язок між допущеними порушеннями та будь-яким із названих наслідків.

Правила попередження і боротьби з епідемічними та іншимизаразними захворюваннями встановлюються відповідно до «Основ законодавства України про охорону здоров'я» від 19 листопада 1992 р, Закону України «Про забезпечення санітарного та епіде­мічного благополуччя населення» від 24 лютого 1994 р. та Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від б квітня 2000 р.

Епідемічними визнаються такі інфекційні захворювання, які; мають здатність масово поширюватися серед населення на відповід­аній території за короткий проміжок часу. Інші заразні захворюван­ня — це різні хвороби людей, що передаються один одному (на­приклад, холера, чума, малярія тощо). Правила, про які йдеться в ст. 325, передбачають вчинення відповідними органами та службо­вими особами медико-санітарних заходів, спрямованих на попере­дження або боротьбу з епідемічними та іншими заразними захворю­ваннями.

Порушення цих правил може полягати в їх невиконанні або не­належному виконанні (наприклад, в'їзд на територію України іно­земного громадянина з країни, де зареєстровані інфекційні хвороби, без документів, передбачених міжнародними договорами і санітар­ним законодавством України).

Порушення правил має бути причинне пов'язано або з поширен­ім епідемій та інших заразних захворювань на певній території України, або зі створенням реальної загрози такого поширення.

З суб'єктивної сторони порушення встановлених правил можуть бути вчинено умисно або через необережність, але щодо наслідків можлива тільки необережність.

Суб'єктцього злочину — будь-якаособа, в тому числі і службова.

 

Питання для самостійного контролю:

 

1. Назвіть родовий об’єкт та види злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення

2. Що є предметом цих злочинів?

3. Дайте визначення наркотичних засобів?

4. Що таке прекурсори наркотичних засобів та психотропних речовин?

5. Чим характерна суб’єктивна сторона цих злочинів?

6. Хто є суб’єктом злочинів цього розділу?

7. Що є спільним і за якими ознаками розмежовуються склади злочину , передбачені ст.308 і ст.313 КК ?

8. Назвіть орган, який затверджує перелік речовин, які відносяться до наркотичних засобів.

9. Контрабанда наркотичних засобів полягає у їх переміщенні через митний кордон України поза митним контролем або ___________________________ (продовжіть):

10. Назвіть види предметів, контрабанда яких становить собою один із злочинів проти здоров’я населення.

11. Назвіть заохочувальні норми цього розділу та їх умови застосування.

12. Заповніть пропущені слова з формулювання, яке є в КК: «Організація або утримання місць для ______________ ____________ __________________ наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також надання приміщення з цією метою»

13. За спонукання неповнолітніх до застосування якої речовини встановлена кримінальна відповідальність?

14. Назвіть родовий об’єкт та види злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення.

15. Проведіть розмежування злочинів (заповніть табличку):

 

Злочини, що розмежовуються Спільні ознаки таких злочинів Розмежувальні ознаки
Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання, чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ст. 307 КК України) – Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ст. 309 КК України)    
Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (ст. 305 КК України) – Контрабанда (ст. 201 КК України)    

 

Тема 15. Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації




Переглядів: 733

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Злочини, пов'язані з незаконним заволодінням наркотичними засобами, а також обладнанням. призначеним для їх виготовлення | Навчальні питання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.