Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Навчальні питання

1. Загальна характеристика злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації

2. Юридична характеристика окремих складів злочину.

1. Загальна характеристика злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації

Родовим об'єктом цих злочинів є сукупність суспільних відно­син, що забезпечують обороноздатність України, її незалежність, те­риторіальну цілісність та недоторканність.

Види злочинів за безпосереднім об’єктом:

1. Злочини, які посягають на відносини у сфері охорони державної таємниці або конфіденційної інформації – розголошення дер­жавної таємниці (ст. 328); втрата документів, що містять державну таємницю (ст. 329); передача або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави (ст. 330).

2. Злочини, які посягають на недоторканність державного кордону України: незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ст. 332); порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю (ст. 333); порушення правил міжнародних польотів (ст. 334).

3. Злочини, які порушують порядок комплектування збройних сил України, що забезпечує її обороноздатність: ухилення від призову на строкову військову службу (ст. 335); ухилення від призиву за мобілізацією (ст. 336); ухилення від військового обліку або спеціальних зборів (ст. 337).

Об’єктивна сторона: діяння може виражатися як у дії так і в бездіяльності, наприклад, розголошення державної таємниці, втрата документа; тільки в дії – збирання і передача іноземній державі відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, незаконне переправлення осіб через державний кордон, порушення правил міжнародних польотів; тільки в бездіяльності - ухилення від призиву на строкову службу, за мобілізацією, військового обліку, хоча спосіб ухилення може бути і в активній формі, наприклад самокалічення, симуляція хвороби, підкуп, підробка документів та інші.

Цей вид злочинів сформульований в основному як з формальним складом, тобто склад злочину закінчений незалежно від заступлення суспільно небезпечних наслідків. Склад злочину, перебачений ст. 329 – втрата документів, що містять державну таємницю, слід розглядати як з формально–матеріальним складом, тобто як по відношенню до втрати документа (це порушення встановленого порядку поводження із документами (діяння) – втрата (наслідки) – причинний зв’язок так і щодо наслідків самої втрати наслідки не є обов’язкові. Матеріальний склад присутній у злочинах з кваліфікуючими ознаками як спричинення тяжких наслідків (ч. 2. ст. 328–330).

В основному диспозиції даного виду злочинів є бланкетними.

Для деяких злочинів обов’язковими ознаками є: обставини – особливий період (ст. 336), місце – державний кордон(ст. 332, 334).

Суб’єкт: 1) загальний, з 16 років – ст. 332, 333, 2) спеціальний – а) особа, якій предмет злочину був довірений (службова особа, секретар, шифрувальник) – ст. 328, 329, 330; б) член екіпажу або пілот–одинак іноземного чи украінського повітряного судна, що здійснює політ міжнародними авіалініями – ст. 334; в) громадянин Украіни, який досяг 18 років і є військовозобов’язаним – ст. 335, 336, 337.

Суб’єктивна сторона:

1) будь – яка форма вини – ст. 328, 334;

2) змішана форма вини (до діяння умисел чи необережність, до наслідків – тільки необережність – ст. 329);

3) тільки умисел – ст. 330 (без мети підриву держави, що відрізняє від державної зради і шпигунства ); ст. 332, 333; 335–337.

 


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  10. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  11. Висновок з 1 питання
  12. Відображення у навчальній програмі предмета «Я у світі» загальнокультурної компетентності




Переглядів: 623

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інші злочини проти здоров'я населення | Злочини, які посягають на відносини у сфері охорони державної таємниці або конфіденційної інформації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.