При роботі з КОМПАС-ГРАФІК основним інструментом є курсор — графічний елемент, який можна пересувати по екрану за допомогою миші. Залежно від того, яка дія виконується в системі, змінюється зовнішній вигляд курсору (стрілка, перехрестя, знак питання зі стрілкою і т.д.). Як ви вже переконалися, з його допомогою можна вибирати команди з Рядка меню, натискати кнопки на Панелі керування, активізувати поля на Панелі Властивостей. При вказівці на елементи екрана КОМПАС-ГРАФІК особливої точності не потрібно.
Крім того, курсор бере активну участь у процесі створення геометричних об'єктів креслення й об'єктів оформлення, тобто є, по суті, вістрям вашого "електронного олівця".
При класичному кресленні за допомогою олівця й лінійки конструктор визначає координати точок, довжину відрізків, радіуси кіл і дуг з тою точністю, яку можуть забезпечити застосовувані креслярські інструменти.
Дійсні розміри й положення елементів на полі креслення задаються за допомогою розмірів: лінійних, кутових, діаметральних і радіальних.
У машинній графіці все інакше. Засоби графічних систем дозволяють задавати параметри геометричних елементів з абсолютною точністю й одержувати ідеальну геометрію креслення. Ця особливість комп'ютерного креслення має величезні переваги.
На основі точної геометрії графічний редактор дає можливість операторові скористатися засобами напівавтоматичного проставляння розмірів. При цьому система визначає параметри елементів (координати точок, довжини, кути) і на їхній основі сама обчислює значення розмірів. Саме точність комп'ютерних креслень дає можливість передавати геометрію деталей (наприклад, контур вала або профіль кулачка) безпосередньо в технологічні системи, забезпечувати наскрізні технології проектування й виготовлення. На основі отриманих даних такі системи генерують керуючі програми для верстатів зі ЧПУ (числовим програмним керуванням).