МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Баклажани
Біологічні особливості.Баклажани–одна з теплолюбних однорічнихтрав’янистих рослин родини пасльонових. Коренева система стрижнева, в молодому віці слабка, у дорослих рослин дуже розвинута, проникає на гли-бину до 1,0 -1,5 м. Найбільш діяльна її частина розташована у верхньому шарі на глибині 20-30 см. Вона надзвичайно чутлива до нестачі в ґрунті вологи, повітря і поживних речовин.
Баклажани вимогливіші до тепла ніж перець. Мінімальна температура проростання насіння – +13 ° С, оптимальна +25 - 30 С, при якій сходи з’являються на 8 - 12-й день. При сівбі у холодний ґрунт (до +10 °С) спосте-рігаються випадки загибелі сходів. Найкраще ростуть і розвиваються бакла-жани при температурі +27 - 27 °С. Особливо вимоглива до тепла ця культура в розсадний період. Жарка і суха погода викликає опадання квіток і зав’язей.
Баклажани – вологолюбна культура. В більшості районів товарного ово-чівництва їх вирощують тільки на зрошуваних землях. При недостатньому забезпеченні вологою знижується утворення репродуктивних органів, підви-щується опадання бутонів, квіток і зав’язей.
Рослини баклажанів вимогливі до світла, не переносять затінення, загу-щення в посівах, позитивно реагують на коротку тривалість дня. Недостатня освітленість затримує їх ріст. Тому дуже важливо в посівах створювати оп-тимальну густоту рослин.
Залежно від господарського призначення і скоростиглості сорти і гібри-ди баклажанів поділяють на ранньостиглі (до 115 днів); середньостиглі (116-130 дні); середньопізні (131-150 дні) та пізньостиглі (більше 150 дні). Схема посадки.При вирощуванні баклажанів на краплинному зрошеннізастосовують схему садіння 90+50×(25-30) см (рис. 6.5а), при цьому кількість рослин на 1 га складає 48 - 57 тисяч. Застосовують також схему 70×25 - 30 см (рис. 6.5б), при тій же кількості рослин на гектарі.
Рис. 6.5. Схема посадки баклажанів
Догляд за рослинамиполягає в систематичному розпушуванні між-рядь, зрошенні, фертигації, боротьбі з бур’янами, шкідниками і хворобами. Враховуючи підвищену вимогливість баклажан до тепла, всі технологічні операції, особливо до зав’язування плодів, повинні сприяти кращому прогрі-ванню ґрунту. Тому в першу чергу необхідно якісно і своєчасно проводити міжрядний обробіток.
Зрошенняпозитивно впливає на якість плодів баклажанів,підвищуючиїх товарність, біохімічний склад і середню масу . Оптимальні умови для росту і розвитку рослин баклажанів складаються при передполивній вологості ґру-нту в межах 80 - 75 % НВ. В період від висаджування до зав’язування плодів вологість ґрунту підтримують не нижче 75 % НВ. Так як інтенсивність сума-рного водоспоживання баклажанів в цей період невисока – поливи здійсню-ють рідко, нормою 80 - 90 м 3/га. При такій поливній нормі одним поливним трубопроводом, розміщеним посередині стрічки, ґрунт зволожується на гли-бину 30 см, утворюючи смугу шириною 50 см.
Найбільша інтенсивність водоспоживання баклажанів спостерігається у період зав’язування плодів – початок плодоношення. В цей період вологість ґрунту в шарі 0-40 см підтримують не нижче 80 % НВ. Ширина смуги зволо-ження близько 60 см. Величина поливної норми складає 100-110 м3/га. Поли-ви проводять частіше, ніж у перший період вегетації.
У період плодоношення, у зв’язку із зменшенням інтенсивності сумар-ного випаровування, поливи необхідно проводити рідше при тій же поливній нормі. Удобрення.Рослини баклажанів вимогливіші до вмісту поживних речо-вин в ґрунті ніж перець. Азот, внесений при підживленнях, краще використо-вується для формування врожаю, ніж азот основного удобрення. При нестачі фосфору в ґрунті ріст баклажанів припиняється, тому він необхідний росли-нам протягом всього вегетаційного періоду. Калій підвищує стійкість рослин проти хвороб, і найвища потреба його спостерігається в період плодоношен-ня.
У Степу на чорноземах звичайних при зрошенні вносять 30-40 т/га органічних добрив і N90-120P60K45-60 або тільки мінеральних добрив в дозі N120-180P120-180K60-90. На каштанових вносять підвищені норми гною – 40-50т/га і мінеральні добрива N60-90P60-90K45-60. На родючих ґрунтах в умовах Лісосте-
пу, після удобрення попередників, застосовують тільки мінеральні добрива -
N90-120P120K120.
|
||||||||
|